Microsoft Excel 2010 PL. Język VBA i makra. Akademia Excela

Data wydania: 2011-07-01
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2939-8
Dodał/a książkę:andrzej0791
Zaoszczędzony czas przeznacz, na co tylko zechcesz!

Jak zarejestrować makro? Jak działa mechanizm bezpieczeństwa dla makr? Jak tworzyć dodatki? Możliwości narzędzia Microsoft Excel z pakietu Office zna każdy. Program ten sprawdza się wyśmienicie, gdy na horyzoncie pojawiają się długie kolumny liczb, danych do analizy lub raportów do przygotowania. Zdobył on uznanie wśród analityków, księgowych, studentów czy dyrektorów chcących zapoznać się z wynikami sprzedaży. Jednak możliwości, które widać gołym okiem, to zaledwie wierzchołek góry lodowej!

Excel pozwala na tworzenie makr z wykorzystaniem języka Visual Basic for Applications. Dzięki niemu możesz zautomatyzować praktycznie każde zadanie, nawet najbardziej mozolne. W zasadzie od tych mozolnych powinieneś zacząć, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na swoje hobby! W trakcie lektury poznasz mechanizm bezpieczeństwa dla makr, środowisko ich powstawania oraz sposoby ich testowania. Ponadto odkryjesz najczęściej popełniane błędy oraz sposoby ich unikania. Książka swoim zakresem obejmuje wszystkie zagadnienia związane z tworzeniem makr. W szczególności nauczysz się tworzyć dynamiczne wykresy, formularze do wprowadzania danych przez użytkowników oraz tabele przestawne. Dodatkowo dowiesz się, jak automatycznie, w równych odstępach czasu wykonywać zadania, łączyć się z serwerem FTP oraz wykorzystywać dane z innych aplikacji pakietu Microsoft Office. Opis tych i wielu innych zagadnień znajdziesz w tej niezwykłej książce, która pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo bezcennego czasu!

Metody rejestrowania makr Uruchamianie makr Dodawanie przycisku makra na wstążce Analiza kodu Makra z odwołaniami względnymi Krokowe uruchamianie kodu Odwołania do zakresów Zaznaczanie określonych komórek Przetwarzanie wszystkich plików w katalogu Instrukcje warunkowe oraz pętle Zdarzenia dotyczące zakresów Zdarzenia poziomu aplikacji Tworzenie obiektów UserForm Obsługa wykresów Tworzenie zaawansowanych wykresów Filtrowanie danych Tworzenie tabel przestawnych Wizualizacja danych Formatowanie komórek Publikowanie danych na stronach WWW Współpraca z Microsoft Word oraz Microsoft Access Pola list Obsługa sytuacji wyjątkowych oraz błędów Tworzenie dodatków Sprawdź, jak przyspieszyć typowe zadania, korzystając z makr!