Okładka - Między ciałem a umysłem. Otyłość i odchudzanie się w ujęciu integracyjnym

Między ciałem a umysłem. Otyłość i odchudzanie się w ujęciu integracyjnym

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2009
Kategoria:
ISBN: 978-83-7587-144-9
Dodał/a książkę:PawelG
Książka jest przeglądem dostępnej na świecie wiedzy naukowej oraz pochodzącej z praktyki klinicznej, na temat obrazu ciała u osób z nadwagą. Omawia szczegółowo problematykę otyłości, odchudzania się oraz obrazu siebie – ze szczególnym uwzględnieniem obrazu własnego ciała. Integruje różne stanowiska teoretyczne oraz doświadczenia terapeutyczno - psychologiczne i medyczne. Problem przedstawiony jest w sposób zdyscyplinowany i przejrzysty - wychodząc od definicji i genezy, poprzez jego manifestację, aż do obserwowalnych skutków. Od konstruktów teoretycznych (np. nadwaga czy obraz ciała), po zjawiska subiektywnie doświadczane (np. zaburzenia w obrazie własnego ciała czy psychologiczne konsekwencje nadwagi), aż do konkretnych zachowań (np. dieta czy psychoterapia stosowana przy odchudzaniu). Książka może być użyteczna dla czytelnika ze względu na swą zawartość teoretyczną - zawiera definicje, kryteria diagnostyczne zaburzeń, przegląd badań naukowych oraz zestawienie metod zaradczych (np. diet), związanych z poruszaną problematyką. Stanowi jednak również zbiór informacji praktycznych, przydatnych np. w odchudzaniu.