Opis ksiązki
Kup Teraz

Milczenie chłopców

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-05-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788324153183
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:Simi_48
Najnowszy bestseller autorki wzruszającej biografii Chłopiec, którego nikt nie kochał Historia prawdziwa: Dwaj porzuceni chłopcy, bez szans na miłość i przyszłość, którzy rozpaczliwie poszukują ciepła i uczucia. I jedna kobieta, która walczy o nich i z nimi. Dziewięcioletni Jenson pojawia się u Watsonów niepodziewanie. Opieka społeczna zabrała go z domu zaledwie pół godziny wcześniej. Był sam, bo jego matka wyjechała ze swoim chłopakiem na wakacje... Kilka tygodni później Casey dowiaduje się równie nagle, że ma się zaopiekować jeszcze jednym dziewięciolatkiem. Georgie cierpi na autyzm. Od urodzenia jest w domu dziecka, który teraz ma być zamknięty. Casey jak zwykle nie chce odmówić. Nie przeczuwa, na co narazi siebie i swoją rodzinę… Jenson jest agresywny i od początku prześladuje Georgiego. Georgie źle znosi zmiany, a stres pogłębia jego chorobę. Casey zaczyna wątpić, czy poradzi sobie z okrucieństwem Jensona. Nie wie, jak bardzo mroczna jest jego przeszłość. I jak niezwykła więź powstanie wkrótce pomiędzy dwoma tak skrzywdzonymi przez życie chłopcami.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,wypożyczone z biblioteki,
Kolejna książka Casey Watson, którą przeczytałam. Żadna pozycja tej autorki jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, jak zawsze śledziłam życie Watsonów i ich zmagania z ciężkimi chwilami, żeby pomóc podopiecznym.
Tym razem autorka pod swój dach przyjmuje dwoje dzieci. Najpierw pojawia się Jenson, dziewięciolatek, który czuje się odtrącony przez matkę i skrywa mroczną tajemnicę, którą po jakimś czasie pozna Casey. Niedługo po przybyciu Jensona małżonkowie przyjmują drugiego chłopca Georgiego chorego na autyzm. Chłopiec źle znosi zmiany, dodatkowo Jenson zaczyna być złośliwy i okrutny dla swojego kolegi a Casey zaczyna się zastanawiać jak zaradzić tej sytuacji. Czy chłopcy dojdą do porozumienia? Co ukrywa Jenson? Odpowiedzi można poznać w książce do czego zachęcam.
Milczenie chłopców pokazuje jak radzą sobie dzieci z ciężkim bagażem doświadczeń. Bardzo mi się podoba relacja Casey, która panuje w jej rodzinie. Każdy może na każdego liczyć w każdej sytuacji.
Polecam osobom ceniącym prawdziwe historie.
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Mam,
Casey Watson w kolejnej ze swoich książek opisuje historie dwóch dziewięcioletnich chłopców : Jensona, którego matka obwinia o śmierci córki oraz chorego na autyzm Georgiego, który od drugiego roku życia przebywa w Domu Dziecka. Książki pani Watson są prawdziwe. Te zdarzenia działy się naprawdę. Trudno uwierzyć w niektóre z tych historii, ale przecież wiadomo, że na świecie jest zło. Na szczęście są ludzie, którzy pomagają tym dzieciom. Polecam!
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
esia189 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Milczenie chłopców Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Milczenie chłopców Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Milczenie chłopców Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Milczenie chłopców Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Milczenie chłopców Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów