Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-03-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:czytam

– Jeśli wrócę, to tylko Rolls - Roycem – zapowiada znajomym i wyjeżdża do Ameryki, gdzie zostaje pokojówką i kucharką . Gdy zaledwie kilka lat później odwiedza ojczyznę, trudno ją poznać . Nazywa się Barbara Piasecka - Johnson . Jest żoną starszego o ponad 40 lat potentata branży kosmetycznej . I milionerką .

Kim była? Kochającą żoną czy łowczynią majątku? Dobrodziejką, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii? To bajka o współczesnym Kopciuszku czy opowieść o ambicji, która nie uznaje kompromisów? I wreszcie : jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Dzięki opowieściom wieloletnich pracowników i znajomych państwa Johnson, Ewa Winnicka pozwala zobaczyć, jak naprawdę wyglądało codziennie życie za bramą ich luksusowej rezydencji . Od ubogich polskich imigrantów po jeden z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem – reporterka pokazuje, jak zaskakująco realizuje się czasami amerykański sen .

Eli1605 Linia koment