OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Miłość jest...

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2011-02-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7492-158-9
Liczba stron: 184
Dodał/a książkę:JulitaC
Recenzja - Miłość jest...
Miłość jest... to sympatycznie ilustrowane opowiadania dla dzieci, inspirowane „Hymnem o miłości” św. Pawła. Każde opowiadanie pokazuje dziecięcym czytelnikom, co tak naprawdę oznacza to, że miłość jest cierpliwa, łaskawa, nie pamięta krzywd i wszystko przetrzyma. Bohaterowie książki uczą się tego w różnych, codziennych sytuacjach – w domu, w szkole czy też podczas wakacyjnych przygód.

„Czy w dzisiejszych czasach jest miejsce na miłość? Czy jest miejsce na działanie podyktowane szczerym kochającym sercem? Zdecydowanie tak. Sam wiele razy doświadczyłem miłości: mojej rodziny, moich przyjaciół i tej najważniejszej, samego Boga. Wiem, że bez tej miłości nie byłbym dzisiaj takim jakim jestem. Bez niej nie powstałyby moje książki.

 

W 1 Kor 13 znajdujemy wspaniały opis istoty postawy życiowej, którą nazywamy miłością. Opowiadania zawarte w tej książce zostały zainspirowane właśnie tym ,,Hymnem o miłości”. Ich bohaterowie mają tylko kilka, kilkanaście lat, ale miłość jest dla nich jak najbardziej prawdziwym wyzwaniem. Otrzymują i dają miłość tam, gdzie są. Czy te historie wydarzyły się naprawdę? Pozwól, że zachowam to w tajemnicy. Może kiedyś spotkamy się na skautowym szlaku, a wówczas opowiem Ci więcej wieczorem przy ognisku, które tak bardzo lubię, a którego kiedyś tak bardzo się bałem... Dzisiaj Ty dopisz kolejny rozdział do mojej książki, historię miłości w Twoim życiu. Dopisz ją swoim codziennym życiem.”

Tomasz Kruczek

 

Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Nie bez powodu święty Paweł nazywany jest Apostołem Narodów. To, co po sobie pozostawił, w pełni oddaje zbawcze przesłanie Jezusa Chrystusa. Książka „Miłość jest…” to zbiór rozważań opartych o fragment pawłowego „Hymnu o miłości” (por. 1Kor 13, 1-8a), odbiegających jednak od powszechnie rozumianego sposobu przekazywania myśli. Nie są to więc nudne rozważania, ale refleksje znajdujące odzwierciedlenie w praktyce codziennego życia. Przemawiają nie tylko do ludzi młodych, poszukujących miłości, ale fascynują każdego, kto szeroko otwartym sercem dzieli się z innymi

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
selene21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,Mam,
Napisana świetnym językiem, trafiającym zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych książka wzorująca się na ideałach o miłości, o której pisał św. Paweł w 1 Kor 13 w "Hymnie o miłości". Każdy rozdział mówi o innym aspekcie prawdziwej miłości (co to oznacza, że nie miłość nie szuka poklasku, nie pamięta złego), życiowe opowiadania z ciekawymi ilustracjami. Moja trójka dzieci chłonęła każdy rozdział z rozdziawioną buzią. Polecam!
3xmartax3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo mi siępodobała.Uczy i bawi.Chumorystyczna.Zapraszam do cie kłamizytania.Napisał ją muj wujek. =] nie kłamię
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów