Miłość jest...

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2011-02-18
ISBN: 978-83-7492-158-9
Dodał/a książkę:JulitaC
Recenzja - Miłość jest...
Miłość jest... to sympatycznie ilustrowane opowiadania dla dzieci, inspirowane „Hymnem o miłości” św. Pawła. Każde opowiadanie pokazuje dziecięcym czytelnikom, co tak naprawdę oznacza to, że miłość jest cierpliwa, łaskawa, nie pamięta krzywd i wszystko przetrzyma. Bohaterowie książki uczą się tego w różnych, codziennych sytuacjach – w domu, w szkole czy też podczas wakacyjnych przygód.

„Czy w dzisiejszych czasach jest miejsce na miłość? Czy jest miejsce na działanie podyktowane szczerym kochającym sercem? Zdecydowanie tak. Sam wiele razy doświadczyłem miłości: mojej rodziny, moich przyjaciół i tej najważniejszej, samego Boga. Wiem, że bez tej miłości nie byłbym dzisiaj takim jakim jestem. Bez niej nie powstałyby moje książki.

W 1 Kor 13 znajdujemy wspaniały opis istoty postawy życiowej, którą nazywamy miłością. Opowiadania zawarte w tej książce zostały zainspirowane właśnie tym ,,Hymnem o miłości”. Ich bohaterowie mają tylko kilka, kilkanaście lat, ale miłość jest dla nich jak najbardziej prawdziwym wyzwaniem. Otrzymują i dają miłość tam, gdzie są. Czy te historie wydarzyły się naprawdę? Pozwól, że zachowam to w tajemnicy. Może kiedyś spotkamy się na skautowym szlaku, a wówczas opowiem Ci więcej wieczorem przy ognisku, które tak bardzo lubię, a którego kiedyś tak bardzo się bałem... Dzisiaj Ty dopisz kolejny rozdział do mojej książki, historię miłości w Twoim życiu. Dopisz ją swoim codziennym życiem.”

Tomasz Kruczek

Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Nie bez powodu święty Paweł nazywany jest Apostołem Narodów. To, co po sobie pozostawił, w pełni oddaje zbawcze przesłanie Jezusa Chrystusa. Książka „Miłość jest…” to zbiór rozważań opartych o fragment pawłowego „Hymnu o miłości” (por. 1Kor 13, 1-8a), odbiegających jednak od powszechnie rozumianego sposobu przekazywania myśli. Nie są to więc nudne rozważania, ale refleksje znajdujące odzwierciedlenie w praktyce codziennego życia. Przemawiają nie tylko do ludzi młodych, poszukujących miłości, ale fascynują każdego, kto szeroko otwartym sercem dzieli się z innymi

selene21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,Mam,
Napisana świetnym językiem, trafiającym zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych książka wzorująca się na ideałach o miłości, o której pisał św. Paweł w 1 Kor 13 w "Hymnie o miłości". Każdy rozdział mówi o innym aspekcie prawdziwej miłości (co to oznacza, że nie miłość nie szuka poklasku, nie pamięta złego), życiowe opowiadania z ciekawymi ilustracjami. Moja trójka dzieci chłonęła każdy rozdział z rozdziawioną buzią. Polecam!
3xmartax3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo mi siępodobała.Uczy i bawi.Chumorystyczna.Zapraszam do cie kłamizytania.Napisał ją muj wujek. =] nie kłamię