Okładka książki - Miłość jest...

Miłość jest...

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2011-02-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7492-158-9
Liczba stron: 184
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: JulitaC

Ocena: 6 (2 głosów)

Miłość jest... to sympatycznie ilustrowane opowiadania dla dzieci, inspirowane „Hymnem o miłości” św. Pawła. Każde opowiadanie pokazuje dziecięcym czytelnikom, co tak naprawdę oznacza to, że miłość jest cierpliwa, łaskawa, nie pamięta krzywd i wszystko przetrzyma. Bohaterowie książki uczą się tego w różnych, codziennych sytuacjach – w domu, w szkole czy też podczas wakacyjnych przygód.

„Czy w dzisiejszych czasach jest miejsce na miłość? Czy jest miejsce na działanie podyktowane szczerym kochającym sercem? Zdecydowanie tak. Sam wiele razy doświadczyłem miłości: mojej rodziny, moich przyjaciół i tej najważniejszej, samego Boga. Wiem, że bez tej miłości nie byłbym dzisiaj takim jakim jestem. Bez niej nie powstałyby moje książki.

 

W 1 Kor 13 znajdujemy wspaniały opis istoty postawy życiowej, którą nazywamy miłością. Opowiadania zawarte w tej książce zostały zainspirowane właśnie tym ,,Hymnem o miłości”. Ich bohaterowie mają tylko kilka, kilkanaście lat, ale miłość jest dla nich jak najbardziej prawdziwym wyzwaniem. Otrzymują i dają miłość tam, gdzie są. Czy te historie wydarzyły się naprawdę? Pozwól, że zachowam to w tajemnicy. Może kiedyś spotkamy się na skautowym szlaku, a wówczas opowiem Ci więcej wieczorem przy ognisku, które tak bardzo lubię, a którego kiedyś tak bardzo się bałem... Dzisiaj Ty dopisz kolejny rozdział do mojej książki, historię miłości w Twoim życiu. Dopisz ją swoim codziennym życiem.”

Tomasz Kruczek

 

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:, Ocena: 6,

Nie bez powodu święty Paweł nazywany jest Apostołem Narodów. To, co po sobie pozostawił, w pełni oddaje zbawcze przesłanie Jezusa Chrystusa. Książka „Miłość jest…” to zbiór rozważań opartych o fragment pawłowego „Hymnu o miłości” (por. 1Kor 13, 1-8a), odbiegających jednak od powszechnie rozumianego sposobu przekazywania myśli. Nie są to więc nudne rozważania, ale refleksje znajdujące odzwierciedlenie w praktyce codziennego życia. Przemawiają nie tylko do ludzi młodych, poszukujących miłości, ale fascynują każdego, kto szeroko otwartym sercem dzieli się z innymi.

Oddając głos rówieśnikom młodego czytelnika, Tomasz Kruczek przekonuje, że miłość jest wartością, o którą warto się troszczyć i zabiegać. W interesujący sposób poznaje z wydarzeniami, które wielokrotnie w życiu dzieją się naprawdę. Zarówno dziecko jak i przedstawiciel młodzieży utożsamia się z bohaterami kolejnych opowiadań. Opisywane sytuacje nie tylko wywołują uśmiech na twarzy, ale są również powodem wzruszenia i głębokiej refleksji. Nie ma bowiem człowieka, któremu obca jest radość i smutek, uśmiech i płacz, dobro i zło. Każdy z nas lubi przecież przebywać w towarzystwie przyjaciół, dąży do spotkań z najbliższymi, a także poszukuje najlepszych rozwiązań.

Wymienione przez świętego Pawła cechy miłości winny być nieodłącznym elementem ludzkiego działania. Młody czytelnik odnajduje je podczas nauki i zabawy, w środowisku domowym, na podwórku i w szkole. Uczy się cierpliwości i przebaczenia płynącego z głębi serca. Nie zazdrości tym, którzy żyją (może tylko na pozór?) prościej, łatwiej i przyjemniej. W swoim postępowaniu kieruje się dobrem drugiego człowieka, dla którego potrafi zrezygnować z własnych korzyści. Obce są mu również: gniew, krzywdy wyrządzane innym oraz niesprawiedliwość.

Przytoczone właściwości świadczą o autentycznej miłości, wynikającej z chrześcijańskiej dojrzałości. Chociaż akcja książki toczy się w środowisku dzieci i młodzieży, adresatami są wszyscy ludzie bez wyjątku (wskazuje na to również rysunek na okładce, przedstawiający serce wypełnione po brzegi uśmiechniętymi dziećmi i ludźmi dorosłymi). Ponieważ zaś życie nie polega tylko na braniu, konieczna jest praca nad sobą. Nabyta w ten sposób umiejętność dawania przyczyni się do praktycznej realizacji przesłania pawłowego „Hymnu o miłości”.

Książka „Miłość jest…” zawiera także pierwiastek nieskończoności. Ostatni rozdział pokazuje, że „miłość nigdy nie ustaje”. Realiów nabiera głoszona przez Kościół prawda o spotkaniu w niebie wszystkich, których kochaliśmy na ziemi. W tej sytuacji nawet śmierć nie ma żadnej władzy.

Postawa miłości powinna być bliska każdemu. Stanowiąc wyzwanie prowokuje do natychmiastowego działania. A zatem: czy i w twoim codziennym życiu przejawia się miłość z wszystkimi jej przymiotami? Jeżeli tak jest, oznacza to, że odnalazłeś życiowy cel, sens i spełnienie.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - selene21
selene21
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014, Mam,
Napisana świetnym językiem, trafiającym zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych książka wzorująca się na ideałach o miłości, o której pisał św. Paweł w 1 Kor 13 w "Hymnie o miłości". Każdy rozdział mówi o innym aspekcie prawdziwej miłości (co to oznacza, że nie miłość nie szuka poklasku, nie pamięta złego), życiowe opowiadania z ciekawymi ilustracjami. Moja trójka dzieci chłonęła każdy rozdział z rozdziawioną buzią. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - 3xmartax3
3xmartax3
Przeczytane:2011-03-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo mi siępodobała.Uczy i bawi.Chumorystyczna.Zapraszam do cie kłamizytania.Napisał ją muj wujek. =] nie kłamię
Link do opinii
Inne książki autora
Bitwa o gród Sędziwoja
Tomasz Kruczek0
Okładka ksiązki - Bitwa o gród Sędziwoja

Jest rok 999. Cesarz niemiecki Otton III planuje pielgrzymkę do Gniezna, do grobu świętego Wojciecha. Spotkanie młodego władcy z księciem słowiańskim...

Życie Jezusa
Tomasz Kruczek0
Okładka ksiązki - Życie Jezusa

Książeczka aktywizująca Życie Jezusa nie tylko bawi, rozwija też spostrzegawczość i zdolności motoryczne najmłodszych dzieci. Miękkie piankowe strony umożliwiają...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy