Opis ksiązki
Kup Teraz

Miłość na wrzosowisku

Ocena ( 11 osób )
4.7
Wydawnictwo: Damidos
Data wydania: 2012-04-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7855-001-3
Liczba stron: 231
Dodał/a książkę:Alex9
Recenzja - Miłość na wrzosowisku
W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem, przeżywa kłopoty dorastających córek, stara się być oparciem dla męża. Nie zawsze jest łatwo, ale wszystko wskazuje na to, że trudności związane z odnalezieniem się w emigracyjnej rzeczywistości ma już za sobą, a Haworth to jej miejsce na Ziemi. Poznaje sąsiadów, ich sekrety, kłopoty, ich romantyczne historie sprzed wielu lat... Powoli wrasta w przyjazną rzeczywistość małej społeczności. Każdy jej dzień jest starannie zaplanowany i wypełniony po brzegi obowiązkami. Nie ma w nim miejsca na niespodzianki, bo Basia nie znosi niespodzianek! I wtedy nadchodzi miłość, a wraz z nią namiętność i spełnienie, ale też niepokoje, obawy, i dylematy. Coś się zaczyna i coś się kończy... Siłą tej powieści jest szczerość. Autorka nie ucieka w oderwany od realiów świat marzeń o idealnej miłości. To, co przeżywa jej bohaterka, jest niezwykłe, a jednocześnie wiarygodne; opowiedziane odważnie, szczerze, przekonująco i ciepło.
Recenzja
Alex9 Linia koment
Na półkach:

I żyli długo i szczęśliwie... Tak kończy się wiele historii, resztę czytelnik może dopowiedzieć sobie sam. A gdyby twórca rozwinął swoją opowieść od momentu, kiedy wydawało się, że już wszytko zostało powiedziane? Jak mogą potoczyć się losy bohaterów, gdy znamy już ich... finał? Był początek, rozwinięcie i epilog, ale zamknięcie czasem wymaga dopowiedzenia tego, co wydarzyło się pomiędzy ostatnimi wydarzeniami i tym, jakie skutki wydarzenia te przyniosły. Podjęte decyzje czasem są punktem wyjścia dla czegoś, co nie było zaplanowane, ale nie stanowiło również niespodzianki

Sabinka Linia koment
Na półkach:

W powieści Miłość na wrzosowisku, kontynuacji Pensjonatu na wrzosowisku, powracamy do Anglii, do małego uroczego miasteczka, które utrzymuje się głównie z turystyki. Życie Basi i Marka zmienia się całkowicie. Basia odnajduje swoje miejsce na Ziemi. Kupuje dom, w którym na piętrze planuje urządzić mieszkanie, na parterze zaś wyremontować kawiarnię

justa21 Linia koment
Na półkach:

Wybory w kolorze wrzosu

 

Czym tak naprawdę jest miłość? Czy rodzi się powoli, dojrzewając, czy może wystarczy jedno spojrzenie, jeden dotyk, aby owładnęła ona nasze ciała i umysły? Czy do tego, aby się rozwijała, konieczna jest obecność drugiej osoby, czy też wystarczy zaledwie jej wyobrażenie, pamięć i tęsknota?

Te pytania nasuwają się podczas lektury powieści Miłość na wrzosowisku, będącej kontynuacją

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
rama83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Poznajemy dalsze losy bohaterów. historię zakazanej miłości Basi do kochanke. Współodczuwamy jej emocje. Czytelnik może też zobaczyć jak traktowani są Polacy w małej społeczności. Jakie są ich relacje z sąsiadami. Stosunki między Basią, a mężem są coraz chłodniejsze. Oboje uciekają w pracę.
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Romans Basi rozwija się. Tytułowa miłość wprost wylewa się ze stronic książki, lecz ..... No właśnie zaczynają się pojawiać wątpliwości.
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Kontynuacji "Pensjonatu na wrzosowisku" rozpoczyna się niezwykle pozytywnie, w życiu Basi zachodzą zmiany, zawitało szczęście, kobieta postanawia zakupić dom w którym ma postać jej kawiarenka. Bardzo szybko jej spokój zostaje naruszony, w rodzinie powstają niedomówienia, mąż pozostaje w starym mieszkaniu, skupiając się na swojej pracy, pozostawia Basię samą z nadzorem budowy, dziećmi, jej małżeństwo wisi na włosku. W tym niepewnym dla kobiety czasie, pomoc i oparcie znajduje w innym mężczyźnie Jamesie. Z czasem Basia zaczyna darzyć mężczyznę głębszym uczuciem niż przyjaźń...
Czy Basi uda się uratować swoje małżeństwo, czy rzuci się w ramiona innego mężczyzny?
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Podoba mi się ten angielski klimat książki.
jasmin79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
„Miłość na wrzosowisku” to kontynuacja książki „Pensjonat na wrzosowisku”. Poznajemy w niej dalsze losy Basi. Widzimy jak próbuje ustabilizować sobie życie osobiste, a także zawodowe. W obu dziedzinach całkiem nieźle jej idzie. Najstarsza córka wyjeżdża do szkoły z internatem. Młodzież też całkiem nie najgorzej sobie radzi. Nawet najmłodszy coraz rzadziej choruje. Kawiarnia też prosperuje z powodzeniem. Basia zatrudnia dwie pracownice, dzięki czemu ma więcej czasu dla siebie. Mimo, że wszystko zdaje się wydawać w porządku nie czuje się ona szczęśliwa. Mąż bezgranicznie oddany pracy zaczyna się od niej oddalać. Coraz więcej w ich związku nieporozumień, raniących słów i zachowań, które ciężko wybaczyć. To wszystko sprawia, że Barbara postanawia poszukać oparcia w ramionach innego. Wdaje się w romans, który przeradza się w wielką miłość. Basia wymyka się na potajemne schadzki, które nie są tak niewinne jak mogłyby się wydawać. Życie zaczyna się komplikować, gdy Basia zachodzi w ciążę i nie wie ko jest ojcem dziecka.
Jak potoczą się losy Basi i jej rodziny? Przekonajcie się sami, naprawdę warto.
„Miłość na wrzosowisku” to kontynuacja. Pierwsza część mnie oczarowała. Ta już nie była taka rewelacyjna. Gdyby nie romans mogłabym powiedzieć, że jest nudna.
Jest to dla mnie książka przede wszystkim o wielkich stratach, o ogromnych tragediach. Nie raz czytając ją szlochałam jak głupia. Ale jest też o pięknej miłości i przyjaźni. I to zarówno tych młodych, jaki tych u schyłku życia. „Miłość na wrzosowisku” pokazuje nam, że trzeba czerpać z życia całymi garściami, bo nie znamy dnia ani godziny. Że należy spełniać swoje marzenia i nie bać się tego, co przyniesie nam życie.
Bardzo polecam tę książkę. Jest idealna dla miłośniczek prawdziwych historii o życiu.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-02-15, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
NaWidelcu Linia koment
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,E-book,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2014-12-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-06-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014 przeczytane,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jolajka Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Atka0606 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Miłość na wrzosowisku Wrzosowa dziewczyna
Łajkowska Anna
Okładka - Miłość na wrzosowisku Narzeczona z second-handu
Agata Bizuk
Okładka - Miłość na wrzosowisku Szepty gwiazd
Łajkowska Anna
Okładka - Miłość na wrzosowisku Wieża milczenia
Remigiusz Mróz
Okładka - Miłość na wrzosowisku Zaczarowana dorożka
Konstanty Ildefons Gałczyński
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów