Miłość po polsku

Intensywna, wciągająca powieść psychologiczno-obyczajowa. Tarapaty miłosne to specjalność czterdziestoparoletniego Miłosza Kenckiego, polskiego emigranta w Szwecji. Po dramatycznym rozwodzie spotyka jednak kobietę swojego życia - Alicje i dla niej wraca do Polsku. Czy ta para mądrych i wrażliwych ludzi wykorzysta szanse na szczęśliwy związek? Czy w Polsce tradycyjnej obyczajowo ale chaotycznie goniącej za nowoczesnością i kasą miłość jest w ogóle możliwa?

Informacje dodatkowe o Miłość po polsku:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-247-1957-0

Kup książkę Miłość po polsku

Miłość po polsku - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-01-05, 26 książek w 2014r,
Ulubiony cytat: "Choćby nie wiem, jak się ustawił, zawsze będzie miał dupę z tyłu. Przegiął z terapeutycznym podejściem do świata. Nie da się wszystkiego wybaczyć, zrozumieć. Kontenerował latami cudze brudy i przesądy, to ma. Pływa w kółko po basenie, wylewając z siebie głupoty. Też to przekręci na swoją korzyść. Powie, że wczuł się w psychikę frustrata. Hipokryta. Szpieg. Dobroczyńca. Autorytet." Str. 259
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, powieści,
I tym razem Gretkowska mnie nie zawiodła! Bardzo wnikliwa analiza polskiej rzeczywistości i mentalność, genialne odnośniki do ówczesnej sytuacji politycznej, a to wszystko jakby mimochodem obok głównego bohatera. Miłosz mężczyzna, który wyemigrował do Szwecji, tam poznaje kobietę, zakochuje się, biorą ślub, mają dzieci. Miłość jednak szybko mija, pozostaje za to dużo niedomówień, pretensji i złości. Po rozwodzie wraca do Polski, wchodzi w nowy związek. Czytamy tu barwne porównania rzeczywistości Polski i Szwecji. No i dochodzimy do tytułu, czym jest i jaka jest miłość po polsku? Podszyta kompleksami, starająca się utrzymać pozory. Z jednej strony ma w pamięci mit społeczny Matki Polki i ideały katolickie, a w praktyce to brak wzajemnego szacunku, wykorzystywanie. Powieść obnaża wiele polskich przywar. Wielki ukłon w stronę autorki trzeba mieć wiele dystansu do siebie by napisać taką prozę. Polecam!
Avatar użytkownika - ilonkm
ilonkm
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejna powieść M. Gretkowskiej, którą udało mi się zdobyć i przeczytać. Odważna historia, gdzie narratorem jest mężczyzna wiodący swe życie pomiędzy Polską a Szwecją. Odważne opisy erotycznych sytuacji, skomplikowane zakamarki ludzkiej duszy - jak zwykle zresztą w każdej książce u autorki.
Avatar użytkownika - ewaki
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2011-01-29, Ocena: 4, Przeczytałam,
Manuela Gretkowska0
Okładka ksiązki - Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak

Bezczelna, wzruszająca, niezwykła - rozmowa z Manuelą Gretkowską, naszą narodową libertynką. O miłosnych komplikacjach, slow life i fast sex, duchowości...

Namiętnik
Manuela Gretkowska0
Okładka ksiązki - Namiętnik

Tom pięciu opowiadań Manueli Gretkowskiej mówi o potrzebie miłości we wszystkich jej odmianach, obrazach, wcieleniach. Znajdziemy tu m.in. Sandrę K. ...