Miłosne gry Marka Hłaski

Literacka próba wyjaśnienia przyczyn niedojrzałości emocjonalnej i nieumiejętności życia Marka Hłaski. Autorka dopatruje się ich w toksycznym związku z matką, w nagłym i nie całkiem zasłużonym sukcesie literackim, w niezdolności do funkcjonowania poza krajem. Opisuje skomplikowane życie uczuciowe Hłaski, prezentując liczne materiały źródłowe. Barbara Stanisławczyk, utalentowana reporterka, ukończyła Politechnikę Warszawską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Już w czasie studiów

Informacje dodatkowe o Miłosne gry Marka Hłaski:

Miłosne gry Marka Hłaski - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Słyszałam o tym twórcy, kojarzę jego książki, ale jeszcze żadnej nie miałam okazji przeczytać. Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o Marku Hłasce i sięgnęłam po "Miłosne gry Marka Hłaski".

Biografia jest napisana przystępnym językiem, świetnie i szybko się ją czyta. Zawiera również fotografie postaci pojawiających się w historii, a także listy. Bardzo lubię jak w biografiach, pamiętnikach i literaturze faktu w ogóle znajdują się zdjęcia i inne materiały. Dzięki temu łatwiej mi jest zrozumieć pewne kwestie, ale także nie musze polegać na swojej wyobraźni. A nie lubię na niej polegać kiedy mówimy o rzeczywistych osobach.

Nie wiem jednak co sądzić o postaci, której ta książka została oddana. Na pewno Hłasko był postacią wyjątkową, choć również trudną, której nie da się złapać w jakieś ramy.

Podobał mi się ten tytuł. To dobra lektura. Chociaż nie jest to typowa biografia. Tekst został w głównej mierze poświęcony relacjom miłosnym tego artysty. Jakoś nie umiał odnaleźć miłości. W jego życiu pojawiło się wiele kobiet, wywierał na nie wpływ, zmieniał je.

Myślę, że Hłasko był prawdziwym artystą. Jego życie, dosyć krótkie, jego zachowanie, styl bycia. Na pewien sposób był też taką postacią tragiczną.

Uważam, że warto sięgnąć po ten tytuł i dowiedzieć się więcej o tym autorze, a jeśli o nim nie słyszeliście to czegokolwiek. Tym bardziej, że rok 2024 został ogłoszony rokiem Marka Hłaski!