Mimo naszych kłamstw

Tom 3 cyklu Mimo moich win

Wiesz dobrze, że nie da się żyć bez ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, tak samo jak nie da się żyć bez patrzenia za siebie. Zawsze będziesz wspominał, zawsze będziesz rozpamiętywał. Wielka miłość, która odeszła… Pamiętasz jeszcze, co czułeś, gdy znikała? Ja czuję to cały czas.

Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się wydarzyć! Ile razy wypowiadałeś w myślach to zdanie? Nawet raz to za dużo. Dla mnie te słowa to już niemal modlitwa.

Chcesz mojej rady? Zastanów się głęboko, zanim zaczniesz okłamywać ukochaną osobę, bo pewnego dnia rozejrzysz się dookoła i zobaczysz jedynie zgliszcza – ruiny życia, które chciałeś mieć, tragedie osób, które darzyłeś uczuciem, zniszczonego siebie. Nie, nie zostawię tak tego. Mimo naszych kłamstw tym razem postawię wszystko na jedną kartę. Przecież ona mnie potrzebuje… C.

Mimo naszych kłamstw to pożegnanie z Olivią, Leah i Calebem. Nadszedł czas na ostatnią część miłosnej układanki. Jeśli myślisz, że znasz już całą historię, to błąd. Tarryn Fisher nie pozwoli Ci odetchnąć, rozpali Twoje emocje do czerwoności.

Informacje dodatkowe o Mimo naszych kłamstw:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2017-01-11
Tytuł oryginału: Thief
Tłumaczenie: Grzegorzewski Piotr

Kup książkę Mimo naszych kłamstw

Mimo naszych kłamstw - opinie o książce

Avatar użytkownika - megami91
megami91
Przeczytane:2017-06-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Ostatni i kulminacyjny tom serii. Tym razem głównym bohaterem jest Caleb, rozdarty pomiędzy własną żoną Leą, a miłością swego życia Olivią, która zdaje się być szczęśliwa w swym małżeństwie, ale czy na pewno?

Nikt spośród tej trójki nie ma czystego sumienia. Podobno w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone, toteż te postaci na pewno wzięły sobie to powiedzenie do serca. Lektura momentami zaskakująca, choć przyznam, że sama miałam już przesyt tej historii i wreszcie mogę odetchnąć, że wszystko dobiegło już końca.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Ponowne losy Caleba, Olivii i Leah. Stara miłość, stare małżeństwo czy nowa przyszłość? Kto z nich postawi na swoim? Według mnie ta historia pokazuje nam, że pierwsza miłość jest najważniejsza. Ukazuje nam jak wiele cierpienia można znieść, by tylko powrócić do osoby z przeszłości. Książka ukazuje wiele uczuć, które czytelnik odczuwa na własnej skórze. Jak dla mnie jest to emocjonująca historia, a do tego wciągająca do ostatniej strony. Dodatkowym jej atutem jest poznanie tej opowieści z męskiej perspektywy.
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Tarryn Fisher tą trylogią udowodniła, że czasami odejście od schematu popłaca. Stworzyła nietypową historię, która dzięki temu, że nie jest cukrową opowieścią zapada na długo w pamięci. Podczas czytania swoje odczucia określiłabym jako sinusoidę, bo książka rozczula, by za chwilę doprowadzić do wściekłości. Uśmiecham się, by za moment wykręcać palce z nerwów. Tu nie ma pewniaków. W przypadku tej trylogii nie wiadomo jaki będzie finał....(choć przyznaję - jest dość nieoczekiwany, choć w części). A gdzież tam finał.... niespodzianki rozsiane po drodze już będą niezwykłą ucztą, bo to intrygująca i zaskakująca seria. Na przykładzie dość oryginalnych i kąśliwych bohaterów autorka pokazała, że nikt nie jest w stanie tak do końca przewidzieć konsekwencji podejmowanych przez siebie decyzji. Ponosimy całkowitą winę tego, co się dzieje w wyniku tych działań. Czasami wychodzimy na tym dobrze, czasem nie... Każdy stawiany krok, każde "tak" czy "nie" będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości. Każdy uczynek będzie rzutował na to czy będziemy szczęśliwi czy też to szczęście będziemy tylko oglądali w ckliwych komediach romantycznych. A jakie szczęście przygotowała Tarryn Fisher dla Olivii, Leah i Caleba? To już musicie sprawdzić sami. "Mimo naszych kłamstw" doskonale rozjaśni Wam w głowach wyjaśniając wszystkie wątki, które dotychczas budziły wątpliwości oraz stanowiły zagadkę. Ten tom wyśmienicie spina całą serię, ale i tak za najbardziej udany uważam tom drugi. Miłej lektury! całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/01/tarryn-fisher-mimo-naszych-kamstw.html
Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Recenzenckie,
Przez cały czas zastanawiałam się, co powoduje zachowaniem Caleba. W poprzednich dwóch tomach często mnie drażnił, nie mogłam zrozumieć co kryje się za jego poszczególnymi krokami. Teraz wszystko stało się jasne. Życie, którego głównym celem jest uczucie, zdobycie miłości i jej podtrzymanie nigdy nie było tak czytelnie pokazane jak w tej historii. Bez prawdziwego uczucia nie ma głębszego celu w życiu, a jednocześnie potrafi ono niesamowicie zniszczyć człowieka. Sprawa, że nic innego nie jest ważne, rani każdego, kto za bardzo się zbliży. Czy ostatecznie uda mu się wygrać? Caleb nie może zapomnieć o swojej prawdziwej, pierwszej miłości. Sytuacja z Leach pozwala mu odetchnąć i po raz kolejny zbliżyć się do Olivii. Dziewczyna jest jednak szczęśliwą mężatką, nie zamierza niszczyć tego dla człowieka, który tyle razy ją zranił. Ostatecznie nie można oszukać losu, tylko jaki plan przygotował on dla bohaterów. Caleb Drake, kłamca, manipulator, niszczyciel. Mężczyzna, który nie potrafił dać szczęścia żadnej z kobiet, które zrobiłyby dla niego wszystko. Co kryje w środku. Jakie uczucia powodują jego zachowaniem? Ile można mieć szans na szczęśliwe i udane życie u boku kochanej osoby? Caleb miał ich kilka. Najpierw przy Olivii, potem przy Leach. Teraz oba jego związki dawno przestały istnieć, a on żyje z dnia na dzień myśląc o dawnej, niespełnionej miłości. Nie potrfi przestać myśleć o Olivii, mimo że jest ona od lat mężatką. Życie pozwala im się do siebie ponownie zbliżyć, jednak żeby stworzyć związek trzeba czegoś więcej. Historia widziana oczami Caleba, pokazująca jego uczucia i powody postępowania wreszcie rozświetla to, co do tej pory było ukryte. Czy tłumaczy postępowanie bohatera? Czy udaje się go zrozumieć? Czy staje się nam bliższy? Ostatnia rozprawa w sądzie pozwoli wydać wyrok, powiązać zerwane sznurki losu, odkryć winnych i niewinnych. Przywoła również dużo silnych emocji, które targają bohaterami i które również my będziemy musieli przeżyć. Historia napisana z punktu widzenia mężczyzny jest inna. Bardziej czytelna. Caleb nie próbuje nas oszukać, od razu widać co wpływa na jego zachowanie i podjęte kroki. Wspomnienia pozwalają również zrozumieć, co sprawiło, że wszyscy znaleźli się w tym a nie innym miejscu w życiu. Caleb popełnia błędy, czasami działa impulsywnie i zdarza mu się nie przemyśleć zachowania. To wpływa na przyszłe losy i działania, powoduje cierpienie nie tylko w jego sercu ale również w duszach innych. Tarryn Fisher nie pisze miłych i przyjemnych historii. Kłody, które rzuca pod nogi bohaterów pokazują, że nie ma dla nich litości. Jednak cały czas ma się nadzieję, że na końcu da im chwilę oddechu, pozwoli cieszyć się życiem, wyprostuje ścieżki, którymi podążają. Nadzieja... Czy w tym wypadku nadzieja nie okaże się płonna?
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-01-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
"To taki rodzaj miłości, który plami duszę, sprawia, że błagasz, by się od niej wyzwolić, uciec od zaklęcia, pod którego wpływem się znajdujesz." Z niecierpliwością czekałam na trzeci tom serii spinający klamrą przeżywane przeze mnie intrygujące przygody ulubionych bohaterów. Słusznie się spodziewałam, że ta odsłona będzie inna niż poprzednie, choćby z tego powodu, że została napisana z męskiej perspektywy. Powieść dostarcza sympatycznej rozrywki czytelniczej, mnóstwo skrajnych emocji, sporo dobrego humoru, a także refleksyjnych nut. Tarryn Fisher cechuje lekkie i wciągające pióro, szybko angażuje czytelnika w opowiadaną historię silnej miłości i zawiłych kłamstw. Ciekawa fabuła bogata w mniej lub bardziej radosne zdarzenia, których charakter pokrywa się ze zmiennymi cechami ludzkich losów i zaskakującymi splotami okoliczności. Powieściowe postaci niepotrafiące w tym samym czasie wykorzystać wyłaniających się przed nimi pomyślnych szans, w odpowiednim momencie porzucić dumę i gniew, pogodzić się i szukać wzajemnego zrozumienia. Z jednej strony niecierpliwe i gwałtowne oblicze miłości, a z drugiej strony potężna jej siła i moc przetrwania pomimo niesprzyjających warunków. Zazdrość, nienawiść i wrogość przeplata się z oddaniem, namiętnością i uwielbieniem. We wszystkim ujawnia się żarliwość, żywiołowość i zapalczywość. Przyjemne śledzenie meandrów ludzkich losów, wypełnionych ciekawymi bieżącymi zdarzeniami i retrospekcjami widzianymi z wielu odsłon. Propozycja czytelnicza na sympatyczny relaksujący wieczór z książką w ręku. W trzecim tomie decydujący głos w opowieści ma Caleb, śledzimy jego walkę o szczęście. Sporo zaskakujących obrotów spraw, intensyfikujących napięcie, podsycających zainteresowanie i chęć trzymania kciuków za pozytywne zakończenie. Ponownie spotykamy się z nieprzejednaną Leah, niepokorną Olivią i opiekuńczą Cammie, szybko przypominamy sobie też o intrygującej Jessice. Wybuchowa mieszanka charakterów, postaw i wzajemnych relacji, tak jak właśnie najbardziej lubimy w literaturze obyczajowej. Czy wielka miłość zwycięży mimo wielu przeciwności? Jakie szaleństwa będę w stanie popełnić główni bohaterowie, aby zwiększyć szanse gorącego uczucia? Jak bardzo skomplikują się ich losy? Dokąd zaprowadzą konsekwencje nieprzemyślanych czynów i wypowiedzianych impulsywnie słów? Dlaczego znajdą się na krawędzi zniszczenia samych siebie? Co pomoże im przełamać rozbieżności i zwalczyć sprzeczności? Trylogia "Mimo moich win" powstała na bazie bardzo ciekawego pomysłu porywającej historii trudnej miłości, spirali kłamstw, oddalającej się szczerości, perfidnej manipulacji, zagubionego zaufania, intensywnych sercowych potyczek. Tarryn Fisher zaprezentowała ją w ujmujący i wciągający sposób, czasem drażniąc się z czytelnikiem, wystawiając go na konieczność wykazania się cierpliwością w podpatrywaniu losów Olivii i Caleba, których decyzje na przemian oddalały i przybliżały ich do siebie. Różne punkty widzenia przebiegu zdarzeń, oddanie narracji uczestnikom intrygującej opowieści, wielość barw użytych do odmalowania targających nimi emocji. Każdy z tomów inny, można je czytać jako odrębne opowieści, ale dopiero razem tworzą harmonijną całość. Odsyłam do moich wrażeń po przeczytaniu pierwszego tomu "Mimo moich win" i drugiego "Mimo Twoich łez", przydzieliłam im nieco wyższe noty. bookendorfina.pl

Ta seria rozbiła moje serce na kawałki. Tyle emocji i uczuć towarzyszyło mi podczas czytania, że czuję się całkowicie skołowana. Historia Olivi i Caleba jest pełna bólu i cierpnienia. Nigdy nie dane im było być razem bo zawsze ktoś lub coś stawało im na drodzę. Mogli żyć ze sobą już 10 lat jednak wszystko potoczyło się nie tak jakby chcieli. Ciągłe tajemnice rujnują wszystko co zbudowali. Ta część pokazana jest ze strony Caleba i rozjaśnia to trochę sytuacje jakie miały miejsce w przeszłości. Uczucie jakim darzy Olivie jest prawdziwe i szczere lecz także bolesne. Kocha ją tak bardzo, że nie umie bez niej żyć. Kibicowałam im aby wreszcie mogli być razem bo oboje zasługiwali na miłość i szczęście.

Historia warta poznania. Autorka zrobiła kawał dobrej roboty by przedstawić nam tą opowieść. Jestem zauroczona i chyba cierpie na kaca książkowego. Każda kolejna powieść o miłości bedzie wydawała się słaba po tym co tu przeczytałam.

Avatar użytkownika - delov
Przeczytane:2017-04-10, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek w 2017,
Mimo twoich łez
Fisher Tarryn0
Okładka ksiązki - Mimo twoich łez

„Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam”. Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej...