Mindfulness. Droga do kreatywności

To książka o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, radzić sobie z wyzwaniami, mieć więcej wolnego czasu i żyć pełnią życia.

Trening uważności pozwala otworzyć się na twórczą zabawę i płynącą z niej radość!

Medytacja uważności zajmuje jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Pozwala wyciszyć umysł, znaleźć w codziennym życiu chwile spokoju i reagować elastyczniej na wszystko, co nas spotyka. Pomaga zwiększyć kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji. Umacnia odwagę i wytrwałość, a także rozbudza ciekawość oraz otwiera drzwi olśnieniu i momentom twórczego wglądu.

Książkę polecają:

Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, wykonujesz pracę wymagającą nieszablonowego myślenia, czy też po prostu chcesz, żeby życie zwolniło, by pojawiło się w nim więcej zabawy i miejsca dla przyjaciół, partnera czy twoich dzieci - ta książka będzie nieocenioną pomocą.

z przedmowy prof. Marka Williamsa, współautora książki Mindfulness. Trening uważności

Danny Penman pokazuje, jak praktyka uważności potrafi być bliska życiu, codziennej pracy i wszystkim naszym zmaganiom. Dzięki treningowi mindfulness możemy być bardziej kreatywni i odporni na stres oraz czuć się częściej ,,tu i teraz" .

Jakub Babij, nauczyciel mindfulness, psychoterapeuta

Autor proponuje program ćwiczeń opartych na technice mindfulness, dzięki któremu wyciszony umysł, wolny od mentalnych nawyków, otwiera się na inspirację i nowe pomysły.

Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness

O autorze:

Dr Danny Penman - wykwalifikowany nauczyciel medytacji, nagradzany pisarz i dziennikarz. Współautor międzynarodowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności wydanego w serii Samo Sedno. Danny Penman został uhonorowany za pracę dziennikarską przez stowarzyszenia Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) oraz The Humane Society of the United States. W 2014 r. jego książka Mindfulness dla zdrowia (napisana z Vidyamalą Burch i również opublikowana w serii Samo Sedno) została uznana przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne za najlepszą książkę w kategorii: ,,Medycyna popularnonaukowa". Prace Danny'ego Penmana zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.

Informacje dodatkowe o Mindfulness. Droga do kreatywności:

Mindfulness. Droga do kreatywności - opinie o książce

Avatar użytkownika - joannaz
joannaz
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 72 książki w 2017, Mam,
Pędzący świat, milion rzeczy na głowie, wieczny pośpiech, niewyspanie, niedożywienie, zmęczenie. Brzmi znajomo? Każdy z nas marzy o chwili wytchnienia. Momencie, albo kilku, kiedy będziemy mogli poświęcić czas, energię i uwagę czemuś, na co mamy ochotę. Kilka minut, godzin, dni relaksu, odpoczynku, lenistwa. Marzenie niemożliwe do zrealizowania w XXI wieku. Jest to odpowiedź, którą można usłyszeć od większości zapracowane społeczeństwa na całym świecie. Mindfulness. Droga do kreatywności jest odpowiedzią, propozycją i jednocześnie rozwiązaniem na wszystkie powyższe dolegliwości. Jesteś niewyspany? Masz mętlik w głowie? Zapomniałeś co miałeś zrobić? Zgubiłeś niezbędne rzeczy? STOP! Zatrzymaj się. Odetchnij głęboko i zacznij wszystko od początku. Nie wiesz jak? Sięgnij po Mindfulness. Mindfulness to przewodnik, który wskazuje odpowiednią drogę, zachęca do działania, jednak nie zmusza do bezmyślnego wykonywania wszystkich poleceń. Każdy czytający tę książkę, wyznacza swoje własne cele i realizuje je na swój własny sposób. To właśnie dlatego, ten nietypowy ,,poradnik" powoduje różnicę.
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;