Miodowy blok rysunkowy

4.5
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-03-09
Dodał/a książkę:elibri

Dla fanów książki ,,Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód" i nie tylko!

Blok rysunkowy, kolorowanka oraz zbiór łamigłówek w jednym. Wspaniała, twórcza rozrywka dla małych artystów i miłośników przyrody.

Dzieci łatwo i z przyjemnością nauczą się, jak narysować pszczołę oraz kwiatki z odcisków palca, udekorują miodowe pierniczki, zaprojektują piękne etykiety na słoiki z miodem i wykonają wiele różnych zabawnych, twórczych zadań. A na odwrocie każdej strony z gotowym zadaniem znajdą dużo wolnego miejsca na realizację własnych pomysłów!

Pozycja idealna do pracy indywidualnej lub w grupie.

Dodatkowym walorem tej publikacji są przygotowane przez ilustratorkę ciekawostki przyrodnicze nie tylko o pszczołach.

Katarzyna Bajerowicz (ur. 1969) - poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie - do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium - teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna.

ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Miodowy blok rysunkowy" to liczne i zróżnicowane pomysły na zabawę dla kilkulatka. Nawet techniki jakimi należy wykonać zadania są różnorodne: kredki, farby, flamastry. Kolejne strony zaskakują dziecko, bo któż spodziewa się wykonania pszczoły czy kwiatów kciukiem umoczonym w farbie? Albo że kilkulatek narysuje portret pszczoły?
Są też strony z typowym kolorowaniem lub rysowaniem, dorysowywaniem części ciała pszczołom, sprawdzaniem ścieżek prowadzących do celu, liczeniem pszczół czy szukaniem różnic. Łączenie punktów, poruszanie się po śladzie bez odrywania ręki czy pomoc pszczółce w opanowaniu różnych torów lotu mają z kolei pomóc maluchowi w przygotowaniu do działań szkolnych... Ale jakie to sprytne, prawda?
Niektóre zadania są typowe dla rozwijania kreatywności i wyobraźni, gdyż znajduje się na nich jedynie mały zaczątek a dziecko ma dowolność w stworzeniu całości pracy (tworzenie etykiet, mozaiki czy rysowanie lub ozdabianie potraw).

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/03/katarzyna-bajerowicz-dolata-miodowy.html
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
SŁODKA ZABAWA

Kojarzycie publikację ,,Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód"? ,,Miodowy blok rysunkowy" to jej interaktywna kontynuacja, ale spokojnie, znajomość wzmiankowanego tytułu nie jest ani trochę konieczna by czerpać przyjemność (a wraz z nią wchłaniać wiedzę) z pełnej najróżniejszych zadań krainy pszczół!

Niniejsza książka składa się z dwóch wzajemnie przeplatających się elementów: rozrywkowych zadań i ciekawostek. Choć tak naprawdę trudno je rozdzielić, bowiem nawet część przeznaczona tylko na zabawę, w rzeczywistości także poprzez ową zabawę uczy. Nie faktów naukowych jednak, a rysowania, pokazując jak z prostego kształtu osiągnąć znakomity efekt. Poza tym na dużych i małych czytelników, którzy sięgną po ,,Miodowy blok rysunkowy" czeka wiele innych atrakcji. Oczywiście obok rysowania tak całych pszczelich (i nie tylko) postaci, jak i brakujących ich fragmentów, króluje tu kolorowanie, nie mniej nie tylko ono. Łączenie punktów, szukanie różnic pomiędzy obrazkami czy właściwej drogi to kolejne (acz niejedyne) atrakcje, jakie czekają na czytelników. A na każdej parzystej stronie ,,Miodowego bloku" znajdują się wspomniane już ciekawostki z życia pszczół. A czego można się z nich dowiedzieć? Choćby tego co to są obnóża (nie mylić z odnóżami) czy pierzga, jakie występują rodzaje pszczół, po co im czułki, jakie muszą być warunki pogodowe do lotu godowego i wiele, wiele innych, ciekawych i zachęcających do dowiedzenia się więcej faktów.

Ładnie wydana całość, urocza prostota ilustracji i fajna cena zachęcają by po blok sięgnąć i zanurzyć się w pszczelim świecie nauki poprzez zabawę i zabawy poprzez naukę. Zabawy bardzo słodkiej zresztą, w której coś dla siebie znajdą wszyscy, z każdego przedziału wiekowego.

Jeśli więc szukacie czegoś nie tylko dla najmłodszych, co zapewni im dużo pożytecznej rozrywki, sięgnijcie śmiało. Polecam.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/12/miodowy-blok-rysunkowy-katarzyna-bajerowicz-dolata/
Dizzy Linia koment