Misja:Encyklopedia

Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: Przygodowe
ISBN: bd
Dodał/a książkę:czytam
Hiszpania końca XVIII wieku. Dwóch akademików – bibliotekarz i admirał – wyrusza z Madrytu do Paryża z tajną misją.

Ich cel: zdobyć egzemplarz słynnej francuskiej Encyklopedii. To dzieło, dla wielu przeklęte i heretyckie, potępione przez Kościół, zawiera wiedzę zarezerwowaną dla nielicznych i podważa dotychczasowy porządek świata. Awanturnicza eskapada pełna pojedynków, intryg i spisków zmienia się w walkę światła z ciemnością.

Klimat osiemnastowiecznego Madrytu i Paryża, zakazana księga, nadciągająca Rewolucja, historia, przenikająca się ze współczesnością – Arturo Pérez-Reverte, autor bestsellerów, członek Królewskiej Akademii Hiszpańskiej, od pierwszej strony uwodzi czytelnika zadając mu szelmowskie pytanie: „Gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda?”.

Arturo Pérez-Reverte - akademik, który uwodzi miliony. Jeden z najgłośniejszych pisarzy współczesnej literatury hiszpańskiej. Autor bestsellerowych powieści, m.in. "Klub Dumas" (zekranizowanej przez Romana Polańskiego), "Szachownica flamandzka", "Mężczyzna, który tańczył tango". Jego książki przełożono na niemal 30 języków.