Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust

Wydawnictwo: Muzeum Historii Polski
Data wydania: 2016-01-06
Kategoria: Komiksy
Dodał/a książkę:mama_kazala

abuła komiksu pt. Misja Karskiego: Zatrzymać Holokaust oparta została na życiu i działalności Jana Karskiego (1914-2000), emisariusza Polskiego Podziemia, który podczas II wojny światowej narażał swoje życie, żeby powiadomić Zachód o odbywającej się Zagładzie Żydów na terenach okupowanej Polski. Komiks został opublikowany we współpracy Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, Jan Karski Educational Foundation w USA, i Muzeum Historii Polski. Scenariusz komiksu został napisany przez Dr. Rafael Medoffa, założyciela i Dyrektora Instytutu Badań nad Holokaustem im. Davida S. Wymana, który jest autorem piętnastu książek o Holokauście i historii Żydów. Natomiast ilustracje są autorstwa Deana Mottera, artysty grafika i autora komiksów, znanego głównie z serii Mister X. Wydanie komiksu jest odzwierciedleniem misji Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego szerzenia wartości uosabianych przez postać Jana Karskiego, takich jak odwaga, prawość, odpowiedzialność i uszanowanie godności człowieka. Karski jest znakomitym wzorcem do naśladowania i jego historię należy szerzyć szczególnie wśród młodego pokolenia. Szybka narracja i atrakcyjne ilustracje na pewno przyciągną uwagę młodych czytelników i komiks ten stanie się świetnym narzędziem do poszerzenia wiedzy o II wojnie światowej. Komiks o Karskim jest głównie przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Fundacja będzie oferować nauczycielom do wykorzystania podczas lekcji historii.

Okładka - Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust Palus sarmatica
Krzysztof Koehler
Okładka - Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust Przewrót w Polsce
Jędrzej Moraczewski
Okładka - Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust Liga Narodowa (1893–1928). Wybór relacji
wybór, wstęp i opracowanie: Tomasz Sikorski, Adam Wątor
Okładka - Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust
Rafael Medoff; Dean Motter
Okładka - Misja Karskiego - Zatrzymać Holokaust Polska na tle Europy XVI-XVII wieku
praca zbiorowa