Misja: rodzinka

Zastanawiasz się, jakie tajemnice skrywa dziadek ze strony matki? Myślisz czasem o wstydliwej miłości ciotecznej prababki, na którą wszyscy spuszczają zasłonę milczenia? Chciałbyś wiedzieć, jak rozpoczął się ognisty romans rodziców? A może bezskutecznie próbujesz odnaleźć smak powideł ze śliwki robionych przez babcię?

Ta książka pomoże ci odkryć rodzinne tajemnice i zbudować niezwykły album, pamiętnik rodu, który z pewnością stanie się kiedyś niebanalnym źródłem historycznym i skarbnicą wspomnień o przodkach dla przyszłych pokoleń. Podejmij wyzwanie, zbierz rodzinną drużynę i razem wypełnijcie treścią karty tej niezwykłej księgi przygotowanej przez Harriet Green i Johna-Paula Flintoffa.

Uwaga! Będziecie musieli zamienić się w historyków, detektywów, degustatorów, kiperów i antropologów. Nie unikniecie rysowania, wklejania, pisania, malowania, śledzenia, kopania w przeszłości i - tego co najlepsze - rodzinnych pogaduch!

Podejmijcie misję ,,rodzinka" i stwórzcie własną księgę rodu..................... (tu wpisz swoje nazwisko).

Informacje dodatkowe o Misja: rodzinka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-12-03
Kategoria: Rozrywka, humor
Tytuł oryginału: The family project
Tłumaczenie: Ewa Elżbieta Nowakowska
Ilustracje:Sarah Jane Coleman

Kup książkę Misja: rodzinka

Misja: rodzinka - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Ostatnio w modzie są kreatywne rozrywki i zabawy, tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pełno tych pozycji w księgarniach, od ,,połącz kropki" po różnego stopnia kolorowanki. Obok niezbyt ważnych pozycji, której reprezentantką jest Zniszcz ten dziennik, znajdziemy na półkach sklepowych w pełni wartościową publikację Misja rodzinka, która pozwoli, dzięki pewnemu nakładowi pracy, stworzyć małe dzieło sztuki - album jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Ta książka, jak napisali jej autorzy, stanowi pewien rodzaj kapsuły czasu. Dzięki wam stanie się wypełniona po brzegi różnymi pasjonującymi szczegółami z życia waszej rodziny. A może po latach zostanie odkryta przez waszych potomków i uzupełniona następnymi pokoleniami, które przyjdą po nas. Jak do każdej tego typu publikacji, przydadzą się pewne ,,narzędzia": ołówek, długopis, kredki, flamastry, ale też klej, nożyczki, a przede wszystkim mnóstwo wyobraźni i pamięć. Dzięki tym ,,narzędziom" każda kartka zmieni się w niepowtarzalne dzieło. Przednia zabawa rozpoczyna się od próby opisu dlaczego ważna jest rodzina i w tym momencie potrzebna jest wasza kreatywność. Później następuje trudniejsza i poważniejsza sprawa, mianowicie stworzenie własnego drzewa genealogicznego. Czy to będą liście na drzewie reprezentujące waszych bliskich, czy też kręgi, jak po rzuceniu do wody kamienia, gdzie epicentrum stanowicie wy. Od tego momentu najważniejsza stanie się rozmowa z członkami rodziny, by obudzić często podrdzewiałą pamięć. Misja rodzinka to kreatywna rozrywka, dzięki której twoi bliscy bardzo się do siebie zbliżą. Przy okazji dowiesz się wiele interesujących ciekawostek; wyćwiczysz sobie pamięć; możesz udać się w podróż po drzewie genealogicznym i odkryć to, co wydaje się zapomniane. Polecam. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2016/02/10/misja-rodzinka-john-paul-flintoff-harriet-green/

Nietypowa książka do zabaw kreatywnych i trzeba zaznaczyć- nie tylko dla dzieci. Niby podobna do " Zniszcz ten dziennik" ale jakże różna!!! Warto usiąć do niej cała rodziną lub za kilkanaście lat zobaczyć jak Waszą rodzinę postrzegało Wasze dziecko w latach gdy książkę wypełniało.

Myślę, że jest to najlepsza dostępna wersja literatury tego typu.