Misjonarz i libertyn. Eros i dyplomacja. Polityka na Wschodzie i Zachodzie

Zbiór esejów o szerokim zakresie tematycznym, z których większość została opublikowana w "The New York Review of Books" na przestrzeni dziesięciu lat. Choć niektóre z tych esejów dobrze oddają tytuł zbioru (np. afera miłosna rumuńskiego filozofa religii Mircea Eliade z bengalską poetką Maitreyi Devi czy przygoda pisarza holenderskiego Louisa Couperusa w Indiach Holenderskich), inne nie dają się tak łatwo zaklasyfikować. Ponad połowa z nich jest portretami mniej lub bardziej znanych postaci: japońskich pisarzy (Mishima Yukio, Junichiro Tanizaki), postaci ze świata polityki (pani Bhutto z Pakistanu czy Imeldy Marcos i Corazon Aquino z Filipin), ale też podróżników, jak Wilfred Thesiger. Inne są wnikliwymi analizami poszczególnych nacji (Japonii, Korei Południowej, Singapuru).

Informacje dodatkowe o Misjonarz i libertyn. Eros i dyplomacja. Polityka na Wschodzie i Zachodzie:

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: b.d
Kategoria: Polityka
ISBN: 83-242-0255-2

Kup książkę Misjonarz i libertyn. Eros i dyplomacja. Polityka na Wschodzie i Zachodzie

Misjonarz i libertyn. Eros i dyplomacja. Polityka na Wschodzie i Zachodzie - opinie o książce

Śmierć w amsterdamie zabójstwo theo van gogfa i granice tolerancji
Ian Buruma0
Okładka ksiązki - Śmierć w amsterdamie zabójstwo theo van gogfa i granice tolerancji

Ian Buruma powraca do swojej ojczyzny, by przyjrzeć się jednemu z największych dylematów naszych czasów przez pryzmat śmierci kontrowersyjnego holenderskiego...

Rok zerowy. Historia roku 1945
Ian Buruma0
Okładka ksiązki - Rok zerowy. Historia roku 1945

Panorama ostatniego roku wojny czasu zgliszcz i niepojętego wprost okrucieństwa. Rok 1945 oznaczał nie tylko triumf nad Hitlerem i osądzanie zbrodniarzy...