Mity bezpieczeństwa IT. Czy na pewno nie masz się czego bać?

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-06-14
Dodał/a książkę:helion

Poznaj najlepsze niekonwencjonalne sposoby zabezpieczania Twojego komputera

• Czy potrafisz rozpoznać, że Twój komputer został zainfekowany?
  • Czy wiesz, jakiego rodzaju zabezpieczeń antywirusowych potrzebujesz?
  • Czy umiesz obronić się przed wirtualną kradzieżą tożsamości?

Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania była przecząca i nie masz pojęcia, czy w Twoim komputerze działa jakikolwiek program antywirusowy, powinieneś natychmiast przeczytać ten podręcznik. A jeśli odpowiedziałeś twierdząco i z racji wykonywanej pracy doskonale znasz się na zabezpieczeniach komputerów - ta książka jest również dla Ciebie. Oto masz przed sobą śmiało wyłożone kontrowersyjne poglądy (dotyczące zarówno bezpieczeństwa, jak i odpowiedzialności za jego brak), które raz na zawsze zmienią Twoją opinię na ten temat i zainspirują do niekonwencjonalnych działań w tym zakresie.

W książce "Mity bezpieczeństwa IT. Czy na pewno nie masz się czego bać?" znajdziesz niebanalne i kontrowersyjne informacje nie tylko na temat zabezpieczeń, ale także sposobów ich łamania, dzięki czemu zyskasz wiedzę, skąd może nadejść zagrożenie i w jaki sposób je rozpoznać. Dzięki temu podręcznikowi poznasz konkretne problemy i niedoskonałości systemów zabezpieczeń oraz sposoby wprowadzania zmian i nowych rozwiązań. Dowiesz się, jak sprawnie zarządzać aktualizacjami, przeciwdziałać kradzieżom tożsamości, a przede wszystkim szybko zidentyfikować groźbę ataku i możliwość zainfekowania Twojego komputera.

• Testy dobrego zabezpieczenia
  • Antywirusy
  • Systemy antywłamaniowe
  • Bezpieczeństwo open source
  • Sprawniejsze zarządzanie aktualizacjami
  • Przeciwdziałanie kradzieżom tożsamości
  • Optymalne uwierzytelnianie
  • Niebezpieczeństwo sieci VPN

Dowiedz się, czego naprawdę należy bać się w sieci i jak zapewnić bezpieczeństwo Twojego komputera!

andr Linia koment