Modlitewnik fatimski. W 100-lecie objawień

Fatima. To tu w 1917 roku Matka Boża ukazała się w pobliskiej dolinie trojgu małych pasterzy. Modlitewnik w 100-lecie pamiętnego orędzia, to doskonała okazja do wzmożenia przez każdego z nas świadomości bycia członkiem wspaniałej rodziny Bożej, w której Matka Najświętsza pełni rolę naszej wspomożycielki i przewodniczki. Stanowi też doskonały prezent oraz pamiątkę rocznicy niezwykłych wydarzeń z przez 100 lat – owego „wołania Pana Boga”, który posłał do małej portugalskiej wioski Fatimską Panią. Według Jana Pawła II Fatima jest kluczem do zrozumienia przyszłości rodzaju ludzkiego. „Matka Boża potrzebuje was wszystkich, aby pocieszyć Jezusa, który jest smutny z powodu krzywd, które Mu się wyrządza. Ona potrzebuje waszych modlitw i ofiar za grzeszników” (Jan Paweł II, Fatima, 13 maja 2000 r.).

Odbiorcy:
- ożywieni duchem troski o losy świata
- świadomi potrzeby pogłębienia wiary
- poszukujący własnego nawrócenia oraz
- czciciele Matki Bożej w każdym wieku.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Publikacja zawiera dokładną relacje z przebiegu spotkań Matki Najświętszej z Łucją oraz Błogosławionymi Franciszkiem i Hiacyntą. Zamieściliśmy w niej ponadto wiele modlitw służących pomocą w ożywianiu ducha pokuty, o którego prosi wraz z nami i dla nas Maryja. W tego rodzaju modlitewniku nie mogło zabraknąć rozważań różańcowych – prowadzi je dla nas św. Jan Paweł II.

Informacje dodatkowe o Modlitewnik fatimski. W 100-lecie objawień:

Modlitewnik fatimski. W 100-lecie objawień - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2020-12-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Fatima (port. Fátima) – miasto w Portugalii, leżące w centrum kraju. Sanktuarium fatimskie jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego. Fatima współcześnie znana jest z objawień maryjnych.

W setną rocznicę objawień fatimskich wydawnictwo JEDNOŚĆ wydało przepiękny "Modlitewnik fatimski". Stanowi on nie tylko pamiątkę tej okrągłej rocznicy, ale także zbiór historii objawień, modlitw i papieskich orędzi wygłoszonych w Fatimie.

W tym niewielkim, kieszonkowym wręcz wydaniu, otulonym prześliczną oprawą, każdy znajdzie coś dla siebie. Zawiera on bowiem przypomnienie dlaczego Fatima jest tak ważna dla chrześcijan na całym świecie, relację z objawień Matki Bożej Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, omawia trzy części tajemnicy fatimskiej, przy czym trzecia omawiana jest tu najbliżej. Znajdziemy tu także wiele pięknych modlitw, jak chociażby Modlitwę Anioła z Fatimy, Modlitwę Matki Bożej w Fatimie, litanie do bł. Franciszka Marto i do bł. Hiacynty Marto, modlitwy św. Jana Pawła II, a także pieśni maryjne i inne modlitwy, znajdziemy tu też rozważania różańcowe ze św. Janem Pawłem II i papieskie orędzia w Fatimie (Jana Pawła II i Benedykta XVI).

Bardzo chętnie przeczytałam o objawieniach w Fatimie, bo choć nie ma chyba osoby na świecie, która o nich nie słyszała, to z wielką ciekawością odświeżyłam sobie temat, a także dowiedziałam się nowych rzeczy. Modlitwy i rozważania różańcowe zebrane w jednym przystępnym zbiorze pozwolą korzystać z nich, kiedy odczuje się potrzebę pomodlenia się tymi właśnie modlitwami.

"Modlitewnik fatimski" to prawdziwy skarbiec modlitw, choć niepozorny, maleńki, to bogaty wewnątrz. Na uwagę zasługuje piękne, staranne wydanie, które zachwyca i zachęca do lektury i modlitwy. Polecam, wspaniały modlitewnik, w który warto się zaopatrzyć !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu JEDNOŚĆ.

Gru, Dru i minionki. Agnes kocha jednorożce!
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Gru, Dru i minionki. Agnes kocha jednorożce!

Minionki powracają, a wraz z nimi Gru i jego córki. Agnes całe życie marzyła, aby zaadoptowała ją kochająca rodzina (i tę już znalazła) oraz...

Agady talmudyczne
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Agady talmudyczne

Ludowe opowieści, baśnie, legendy, przypowieści, aforyzmy i przysłowia wybrane z Talmudu....