Modlitwa żaby

5.0
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-03-20
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Vyasa, autor Mahabharaty, powiada, że jeżeli posłuchasz uważnie jakiegoś opowiadania, nigdy już nie będziesz taki sam. Opowieść ta wkradnie się do twego serca i obali wzniesione w nim bariery.

Modlitwa żaby jest pożegnalnym podarunkiem autora dla nas, przygotowanym do druku tuż przed opuszczeniem Indii. Opowiadania w niej zebrane pochodzą z różnych krajów, kultur i religii. Czerpią z duchowego dziedzictwa - i popularnego humoru - rasy ludzkiej. Skłaniają do zadawania pytań, do poszukiwań, do wyzbycia się utartych schematów myślenia i zachowania, ośmielają do bycia naprawdę sobą i szukania coraz większej autentyczności.
Faustyna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,duchowość,
,, Modlitwa żaby'' to zbiór króciutkich opowiastek, czy też bajeczek, mądrościowych, które skłaniają do przemyśleń. de Mello ma dla mnie niesamowitą intuicję w wykrywaniu i zauważaniu naszych codziennych małych hipokryzji. Zbiór otwiera opowiadanko kierowane do rodziców o tym co to znaczy traktować dziecko na serio. moim ulubionym jest ,,Nocnik jest z tej strony''! POLECAM!
kkkkk Linia koment
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,