Okładka książki - Modlitwa żaby

Modlitwa żaby

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-03-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381160179
Liczba stron: 436
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (2 głosów)

Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Vyasa, autor Mahabharaty, powiada, że jeżeli posłuchasz uważnie jakiegoś opowiadania, nigdy już nie będziesz taki sam. Opowieść ta wkradnie się do twego serca i obali wzniesione w nim bariery.

Modlitwa żaby jest pożegnalnym podarunkiem autora dla nas, przygotowanym do druku tuż przed opuszczeniem Indii. Opowiadania w niej zebrane pochodzą z różnych krajów, kultur i religii. Czerpią z duchowego dziedzictwa - i popularnego humoru - rasy ludzkiej. Skłaniają do zadawania pytań, do poszukiwań, do wyzbycia się utartych schematów myślenia i zachowania, ośmielają do bycia naprawdę sobą i szukania coraz większej autentyczności.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, duchowość,
,, Modlitwa żaby'' to zbiór króciutkich opowiastek, czy też bajeczek, mądrościowych, które skłaniają do przemyśleń. de Mello ma dla mnie niesamowitą intuicję w wykrywaniu i zauważaniu naszych codziennych małych hipokryzji. Zbiór otwiera opowiadanko kierowane do rodziców o tym co to znaczy traktować dziecko na serio. moim ulubionym jest ,,Nocnik jest z tej strony''! POLECAM!
Link do opinii
Avatar użytkownika - kkkkk
kkkkk
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Avatar użytkownika - agnkok
agnkok
Przeczytane:2011-10-30, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wezwanie do miłości DODRUK
Anthony de Mello0
Okładka ksiązki - Wezwanie do miłości DODRUK

Wezwanie do miłości prezentuje ostatnie medytacje Anthony'ego de Mello, autora słynnego Przebudzenia. Są to zapiski człowieka, który miał odwagę zobaczyć...

Śpiew ptaka
Anthony de Mello0
Okładka ksiązki - Śpiew ptaka

"Wszystkim podobają się bajki i właśnie bajki - i to dużo - znajdzie Czytelnik w tej książce: bajki buddyjskie, chrześcijańskie, bajki zen, bajki chasydzkie...

Reklamy