Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 7

Komiks My Little Pony - Przyjaźń to magia powstał na podstawie serialu telewizyjnego o takim samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko stały się wielkimi przebojami w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszej części siódmego tomu przygód kucyków panuje klimat Dzikiego Zachodu. Klaczki chcą odwiedzić Chili Pepper, kuzynkę Apple Jack. Na miejscu jednak zastają jedynie szeryfa. Okazuje się, że wiele kucyków opuściło już miasteczko, nie widząc szans na zwycięstwo w walce z bezwzględnymi złodziejami bydła. Na oczach naszych bohaterek rozgrywa się dramat, po którym zrezygnowany szeryf oddaje odznakę Apple Jack. Czy ta sprosta temu zadaniu?

W drugiej historii mieszkańcy Lasu Everfree nieoczekiwanie stają się zagrożeniem dla Ponyville. W lesie rozpoczęła się wycinka pod budowę parku rozrywki. Kucyki próbują negocjować z biznesmenem, który stoi za tym przedsięwzięciem, ale to nie jest takie proste. Trzeba wezwać do pomocy leśne stworzenia i podjąć radykalne kroki.

Informacje dodatkowe o Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 7:

Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 7 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2017-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 80 książek 2017, Ulubione,

Ciężko mi uwierzyć, że przede mną jest już siódmy tom komiksu z serii My Little Pony! Tym razem poznajemy lubiane kucyki w klimatach Dzikiego Zachodu oraz w tematyce bardzo współcześnie modnej - EKO. Co tym razem czeka nasze bohaterki?  W pierwszej opowieści króluje postać Applejack. Już sam tytuł owej historii Dobry, zły i kucyki zdaje się nawiązywać do słynnego westernu Dobry, zły i brzydki, nie brakuje w nim również innych gagów z tworów o Dzikim Zachodzie. Autorzy fenomenalnie uchwycili w tym opowiadaniu charakter Applejack, która w roli szeryfa sprawdza się nie najgorzej. Połączenie opowieści o kucykach i westernu, choć z początku wydało mi się absurdalne, okazało się przezabawną i wciągającą opowieścią, która zdecydowanie jest - jak na razie - moją ulubioną. Starcie dobrych klaczek i prawa VS. złych, brzydkich byczków i... prawa - to jest coś! Druga opowieść, W tym sęk, opowiada o zemście Everfree. Las rozrasta się na tereny kucyków z powodu budowy nowego parku rozrywki, który z założenia - o ironio - ma promować ekologię, a tymczasem niszczy las i domy jego mieszkańców. Na szczęście na miejsce trafiają klaczki i - łącząc siły z dzikimi przyjaciółmi - stają przeciwko bezsensownej budowie, a przede wszystkim - przeciwko jej okrutnemu kierownikowi, który nie tylko rani naturę, ale i pragnie upokorzyć niektóre z postaci przy promocji swojego "dzieła"... W tej historii idealnie zobrazowany został współczesny świat i politykę niektórych firm, przede wszystkim pseudoekologię i wykorzystywanie wizerunków gwiazd w reklamach... Siódmy tom komiksu o kucykach zaskoczył mnie niezwykle pozytywnie. Oba opowiadania są fenomenalne i nie tylko bawią czytelnika gagami i odniesieniami do współczesności oraz popkultury, ale i zmuszają do refleksji. Aż bierze mnie dziw, jak autorzy tego komiksu malują przed czytelnikiem obecne problemy i wysnuwają trafne spostrzeżenia oraz wnioski. Zdecydowanie to lektura nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych - maluchy zachwycą barwne ilustracje oraz zabawne historie o mocy przyjaźni, a dorosłych ich drugie dno. Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-01-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
SŁODKI, SŁODSZY, KUCYK! Ta seria jest tak słodka, że można dostać od niej cukrzycy. Zawartość cukru w kucykach jest bowiem większa, niż w samym cukrze. Dodajcie do tego całą paletę soczystych, jaskrawych barw, rozmiękczającą serce mimikę i zniewalającą z nóg dawkę uroku połączonego z humorem i będziecie mieli jako takie pojęcie o tym, co ,,My Little Pony: Przyjaźń to magia" ma do zaoferowania. Ale pamiętajcie - Kucyki i tak nie raz Was zaskoczą! W najnowszym, siódmym tomie ich przygód, znalazły się dwie krótsze opowieści. W pierwszej z nich, zatytułowanej ,,Dobry, zły i kucyki" nasze słodkie i urocze bohaterki wybierają się na dziki zachód. Co pchnęło je w drogę na tak niegościnne tereny? Wujeczny pradziadek Applejack, Chili Pepper, prowadzi w Center Creek Ranczo Bronco. A przynajmniej prowadził, bowiem dobrze prosperująca hodowla ostrych papryczek w chwili obecnej pozostaje bez nadzorcy, od kiedy Chili zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Applejack wraz z przyjaciółkami przybywa zająć się interesem i wyjaśnić całą sprawę. Na miejscu szybko okazuje się, że za zaginięciem wujecznego pradziadka pomarańczowej kucyczki może stać Longhorn, herszt terroryzujących miasto Rogatych Złodziei. Na nasze bohaterki czeka więc wiele przygód, niebezpieczeństw i... ostrych papryczek! W drugiej opowieści, ,,Zemsta Everfree", kucyki miło spędzają czas na pikniku, ale jak wiadomo wszystko ma swój kres. Sielankę przerywa spotkanie uciekającej Zecory, którą ścigają patykowilki. Wprawdzie nasze bohaterki szybko radzą sobie z tym zagrożeniem, ale Zecora przynosi złe wieści. Kiedy była w domu, zaatakowały ją cierniste pnącza, niszczące wszystko na swojej drodze. Las Everfree przegnał ją, a co gorsza pnącza zbliżają się teraz do Ponnyvile... ,,Dzieci kwiaty", tak zatytułowano drugi rozdział ,,Zemsty Everfree" i trzeba przyznać, że hasło to dobrze oddaje część klimatu, jaki panuje w Ponyville - klimatu barwnego, soczystego, pełnego natury i kwiecia, ale czasami także i nieco psychodelicznego. Przede wszystkim jednak panuje tutaj dobry humor i humor także seria bardzo dobrze poprawia. Te dowcipy, te żarty, ta mimika... Dziecięcy odbiorcy otrzymują tutaj dużo przygód, dobrej zabawy i szybkiej akcji, starsi czytelnicy znajdą mnóstwo tzw. easter eggów, stanowiących puszczanie oka dla znających filmy, książki, komiksy czy ogólnie pojmowaną popkulturę. Wyłapywanie tych smaczków to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mają do zaoferowania ,,My Little Pony", ale przecież nie jedyna, o czym mam nadzieję przekonałem Was powyżej. Rysunki w komiksie są oczywiście takie, jak jego treść. Słodkie, obłe i urocze. Wspomniana już mimika potrafi rozbroić, a easter eggi kryją się także w detalach tła. Wprawdzie mniej jest ich w tym tomie, ale zabawa nadal jest znakomita i warta polecenia zarówno dużym, jak i małym. Dlatego też jeśli lubicie cukierkowo słodką, ale wcale przy tym nie głupią i dobrze podaną zabawę, na pewno się nie zawiedziecie. Sięgnijcie więc. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/01/31/moj-kucyk-pony-przyjazn-to-magia-tom-7-katie-cook-andy-price/
Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 3
Katie Cook0
Okładka ksiązki - Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 3

"Komiks My Little Pony: Przyjaźń to magia powstał na podstawie serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko stały...

Mój Kucyk Pony Przyjaciółki na zawsze, tom 1
Katie Cook0
Okładka ksiązki - Mój Kucyk Pony  Przyjaciółki na zawsze, tom 1

Komiksy z serii My Little Pony: Przyjaźń to magia, oparte o serial telewizyjny o takim samym tytule, zyskały ogromną popularność wśród czytelników...