Mój Nowy Jork. Sławni nowojorczycy opowiadaja o swoim miescie

Opis Detale Odkryłem, że w moim mieście, jak w żadnym innym na świecie, odczuwam nieskończoność chwil i światów, bogactwo kultur. – Robert De Niro Kocham Nowy Jork, jego mieszkańców i jego energię. Nie ma takich nigdzie indziej na świecie. Tym, co kształtuje Nowy Jork, są jego mieszkańcy i ich wielka energia. – Spike Lee Skąd pomysł? Z przelotnego spojrzenia, słowa, głosu, urywka jakiejś melodii, z chwili, z utrwalonego na zawsze w pamięci obrazu, stop-klatki. Nowy Jork jest miastem, które należy czytać jak książkę z milionami historyjek. Poznaje się je, przewracając strona po stronie. Kolejne kartki odsłaniają panoramy ulic, podpowiadają, jak się wsłuchiwać w miasto. Nowy Jork bowiem to nie tylko tysiące świateł, ale też tysiące głosów wybrzmiewających na tle ciągłych hałasów i odgłosów, które wspólnie tworzą ścieżkę dźwiękową przewijającego się bez końca filmu. Detale i codzienne scenki, cierpliwie i pieczołowicie dopasowywane do siebie niczym puzzle, układają się w miejski pejzaż. I wtedy, jak za dotknięciem magicznej różdżki, z opowieści wyłania się miasto. To dlatego pragniemy zaprezentować obok siebie głosy, które kształtują duszę miasta, jego historię i otoczenie. Głosy tych, którzy osiągnięciami w sztuce, finansach, ekonomii, nauce, kinematografii czy muzyce popularyzują w świecie wizerunek Nowego Jorku. Od Roberta De Niro po Woody’ego Allena, Jaya McInerneya, Martina Scorsesego i Daniela Libeskinda. Od Maria Batalego po Candace Bushnell i Spike’a Lee. Woody Allen Lidia Bastianich Mario Batali Candace Bushnell Robert De Niro James Franco Jack Huston Siri Hustvedt Spike Lee Daniel Libeskind Steve McCurry Jay McInerney Moby Robert i Cortney Novogratzowie Yoko Ono Al Pacino Cathleen Schine Martin Scorsese Taylor Swift

Informacje dodatkowe o Mój Nowy Jork. Sławni nowojorczycy opowiadaja o swoim miescie:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2015-09-08
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7596-713-5

Kup książkę Mój Nowy Jork. Sławni nowojorczycy opowiadaja o swoim miescie

Mój Nowy Jork. Sławni nowojorczycy opowiadaja o swoim miescie - opinie o książce