Mój pies Bezdomny

Gdy Cally spostrzega swą zmarłą mamę w dzień urodzin taty (kiedy to, tak się składa, przypada pierwsza rocznica jej śmierci), jasną, wyraźną i rzeczywistą, jak wszystko dookoła, nikt jej nie wierzy. Ani tata, który nie jest w stanie wypowiedzieć imienia żony, odkąd zmarła, ani brat, zamknięty w swoim pokoju i skupiony na tym, by uzyskać jak najwięcej punktów podczas testu na prawo jazdy, ani reszta zasmuconej rodziny. Wkrótce potem Cally zostaje uznana w szkole za osobę, która wszystko psuje, przyjaciółki odwracają się od niej, a ojciec zmusza rodzinę do przeprowadzki. Wszystko w życiu dziewczynki zdaje się walić.

Cally postanawia milczeć.

Bo czy jest sens mówić, skoro nikt cię nie słucha? Jedyną poza Cally istotą, która widuje zmarłą, jest bezpański pies, wilczarz. Pojawia się zawsze wtedy, gdy ukazuje się mama Cally. Czy Cally zdoła, milcząc, przekonać kogokolwiek, że mama dalej jest z nimi i że wielki, kosmaty pies o srebrnoszarej sierści powinien zamieszkać właśnie u nich?

Informacje dodatkowe o Mój pies Bezdomny:

Mój pies Bezdomny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Kiedy Rada Uczniowska w szkole postanawia, że dobrym sposobem zebrania pieniędzy na hospicjum bedzie sponsorowane milczenie, na ochotnika zgłasza się Cally. Nikt nie wierzy, ze dziewczynka wytrzyma w milczeniu przez cały szkolny dzień. Jednak Cally milczy, i to całe 31 dni. W ciągu tego miesiaca spotyka niezwykłego olbrzymiego psa oraz 11-letniego Sama, który jest niewidomy i niemal głuchy. Dzieci zaprzyjaźniają się i zmieniają los bezdomnego Jeda, dotychczasowego opiekuna psa.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka opowiada o dziewczynce która parę lat temu straciła mamę.W nowym mieszkaniu w bloku poznaje chłopca który jest niewidomy.Ma on psa.Pewnego dnia gdy była na cmentarzu zobaczyła swoją mamę która spacerowała po murku a przecież jaja mama nie żyje.