Mój przyjaciel Bóg

Każdy chciałby mieć najlepszego przyjaciela - kogoś, kto cię zna i kocha po prostu takiego, jaki jesteś. Kogoś, kto przytuli, gdy jest ci smutno, i kto cieszy się, gdy jesteś szczęśliwy. Najlepsi przyjaciele lubią wspólnie spędzać czas. Trzymają się razem i pomagają sobie we wszystkim.

Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych humoru ilustracji pomaga najmłodszym poznać Boga lepiej jako Przyjaciela, który jest z nimi zawsze i wszędzie.

To nadzwyczaj prosty i praktyczny poradnik dla dzieci (i dorosłych!) opowiadający o Bogu.

Informacje dodatkowe o Mój przyjaciel Bóg:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2017-04-12
ISBN: 978-83- 7502-579-8
Tytuł oryginału: God is my friend
Tłumaczenie: Krzysztof Kurek
Ilustracje:R.W. Alley

Kup książkę Mój przyjaciel Bóg

Mój przyjaciel Bóg - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2019-03-10,

Kim jest Bóg? Czy jest dobry, sprawiedliwy, czy można na Niego liczyć?

Takie pytania rodzą się czasem w sercu niejednej osoby – a co jeśli zadaje je dziecko?

Jak wytłumaczyć, że Bóg to nie jakaś abstrakcyjna bozia siedząca na chmurce, ale ktoś prawdziwy, kochający, ktoś kogo można nazwać swoim przyjacielem?

„Mój przyjaciel Bóg” to kolejna książeczka z serii pomocnych elfów. Piękne, kolorowe wydanie z pomysłowymi i dopasowanymi do tekstu obrazkami z życia małych stworów. Ilustracje są niesamowite! Urzekają mnie za każdym razem, gdy sięgam po którąś z książek z tej serii.

Nie to jednak uważam za główny atut publikacji. Autorka w bardzo przystępny sposób opowiada małemu odbiorcy o Bogu, który posiada wszystkie atrybuty przyjaźni. Swoją opowieść zaczyna od tego, czym charakteryzuje się prawdziwy przyjaciel. Zapewnia, że przy Stwórcy zawsze możemy być sobą – bez obaw, że umniejszy to nas w oczach Boga. Czy Bóg czuje szczęście, że może być obok mnie? Co robi, gdy się bawię? Jak z Nim rozmawiać? Czy jest ze mną, gdy jest mi źle i smutno? Jak odpowiada na moje prośby? Czy mogę Go usłyszeć albo jakoś Mu pomóc? Czym jest Msza Święta? Czy mi przebacza oraz co jeśli… się na Niego gniewam? Na wszystkie te pytania Autorka podaje prostą odpowiedź. Pomimo tego, że książeczka jest publikacją krótką (32 strony) zawiera w sobie wiele prawd, które podane są tak, iż niewiele można dopowiedzieć.

Czasem również my, dorośli, potrzebujemy usłyszeć, poczuć i zobaczyć jaki jest Bóg. Mnie osobiście bardzo porusza fragment:

Niekiedy Bóg może wydawać się nam odległy. Jeśli twój dziadek jest poważnie chory albo twojego kota potrąci samochód, może ci się zdawać, że Bóg jest gdzieś straszliwie daleko i nie dba o ciebie.
Możesz czuć się wówczas smutny bądź osamotniony. Możesz nawet złościć się na Boga. Ale nie martw się, to jest w porządku. To normalne, że czujemy złość, kiedy coś w życiu nie układa się po naszej myśli.
Nawet najmądrzejsi ludzie na świecie nie rozumieją, dlaczego czasami zdarzają się złe rzeczy. My jednak wiemy, że kiedy nam jest smutno, Bóg także się smuci. A kiedy najbardziej cierpimy, Bóg przytula nas najmocniej.

Polecam tę pozycję – oraz pozostałe z serii pomocnych elfów – jak dotąd nieustannie nas zachwycają.

Ze skarbca dobrych rad 14 - Jak radzić sobie z gniewem
Lisa O. Engelhardt0
Okładka ksiązki - Ze skarbca dobrych rad 14 - Jak radzić sobie z gniewem

Niewłaściwe podejście do gniewu może tylko zwiększyć jego destrukcyjną moc. Ta książeczka, poprzez jasne i przekonujące wskazówki, radzi, jak rozpoznawać...