Opis ksiązki
Kup Teraz

Mój przyjaciel Henry

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2008-10-03
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7579-041-2
Liczba stron: 349
Dodał/a książkę:teano
Nasz świat wygląda zupełnie inaczej z perspektywy autystycznego, bardzo wrażliwego dziecka. Książka Nuali Gardner pokazuje, jak trudno jest być odpowiedzialnym rodzicem i jak cudowne staje się życie, gdy po miesiącach nieudanych prób, nagle udaje się nawiązać kontakt z własnym dzieckiem. Zasadnicza pomoc przychodzi ze strony nowego członka rodziny - psa Henry'ego. To on staje się pośrednikiem umożliwiającym autystycznemu chłopcu edukację i wejście w świat innych dzieci.

Na końcu książki dorosły już dziś syn Gardnerów, Dale, wyjaśnia, dlaczego kiedyś świat tak go przerażał; co zawdzięcza Henry'emu, a co rodzicom.

Piękna i wzruszająca historia pokazująca, że upór rodziców może zdziałać cuda. (z noty na okładce)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie 52 książki 2015,
Poruszająca i prawdziwa historia chłopca cierpiącego na autyzm opowiedziana z perspektywy matki walczącej o normalne życie syna.
Autorka opisuje zmagania z zaburzeniami Dale'a oraz poszukiwanie pomocy w różnych ośrodkach, w których często razem z mężem spotykała się z lekceważeniem problemu. Nieoczekiwane pojawienie się Henrego, niezwykle poczciwego goldena retrivera staje się dla rodziny ogromnym wybawieniem. Dzięki psu chłopiec zaczyna nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, uczy się nawiązywania przyjaźni oraz normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Nuala Gardner pokazuje, że w każdej chwili należy wierzyć we własne dziecko nawet jeśli inni spisują je na straty. W książce są przykłady piętnowania Dale'a , ale szczegółów nie zdradzę.
Niezwykle interesujące jest, że w książce autorka oddała głos synowi, który opowiada o swoich problemach i jak próbował z nimi walczyć.
To niezwykła i życiowa książka pokazująca, że medycyna kryje w sobie wiele tajemnic, mówiąca o przyjaźni dziecka i psa, chwilami wstrząsająca, innym razem humorystyczna. Polecam każdemu kto lubi historie ze zwierzakami w tle oraz tym, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę na temat autyzmu. Cieszę się, że mogłam tę pozycje przeczytać i to jedna z tych książek o których wciąż się myśli po zakończeniu.
Maryszka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Tę książkę dostałam właściwie od swojej zaprzyjaźnionej pani z naszej uczelnianej księgarni. Powiedziałam jej, że się nudzę i że chciałabym poczytać coś fajnego. Spytała się mnie wtedy, czy lubię opowieści o dzieciach chorych na autyzm i ich perypetiach. Widząc moją minę - od razu podała mi książkę, ja zapłaciłam i poleciałam gdzieś w zaciszny kąt budynku i zaczęłam czytać.
Pochłonęłam książkę bardzo szybko, zachwyciła mnie całkowicie, a psy pokochałam jeszcze bardziej.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2011-10-22, Na półkach: Przeczytałem,
teano Linia koment
Przeczytane:2013-10-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - 52 książki 2013,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów