Mój przyjaciel Meaulnes

Arcydzieło literatury francuskiej!

Francja, tuż przed I wojną światową. Do szkoły Sainte-Agathe przybywa nowy uczeń - Augustin Meaulnes. Żądny przygód, impulsywny chłopak nie chce poddać się dyscyplinie. Szybko staje się swoistym przywódcą, zyskując podziw i uznanie kolegów. Pewnego dnia ucieka ze szkoły i przypadkowo trafia do wioski, w której poznaje piękną Yvonne de Galais. To spotkanie staje się początkiem wielkiej namiętności, która opęta nie tylko Augustina, ale także jego najlepszego przyjaciela, Françoisa. Czy słowo ,,kocham" zniszczy tą więź?

Czarująca opowieść o miłości trudnej i pięknej niosącej ze sobą dylematy i wyzwania. O miłości w sercach pełnych młodzieńczego żaru, który zagłusza głos rozumu i każe pędzić w świat emocji.

Informacje dodatkowe o Mój przyjaciel Meaulnes:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-09-08

Kup książkę Mój przyjaciel Meaulnes

Mój przyjaciel Meaulnes - opinie o książce

Pytanie brzmi: czy jest godna polecenia? Z całą pewnością, odpowiem. ,,Mój przyjaciel Meaulnes" to piękna historia o młodzieńczych uczuciach, które współcześnie wyglądają zupełnie inaczej. Pięknie napisana, świetnie wykreowana i przede wszystkim - lekka w odbiorze, to tylko przedsmak tego, jak wygląda ta historia. Duże ukłony w stronę oprawy graficznej oraz tłumaczenia - dzięki temu my, czytelnicy, bardziej odczujemy to ciepło, które emanuje z książki. Nie warto zastanawiać się, ,,czy akurat dla mnie ta powieść jest idealna?" To tytuł dla każdego i naprawdę warto się o tym przekonać. Polecam!
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2022-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Mam,

To powiesc o wychodzeniu z okresu dzieciństwa i wchodzeniu w dorosłość kilkorga chłopców. O miłości spotykanej niespodziewanie, ale przede wszystkim o prawdziwej przyjaźni. Z początku książka nie zachwyciła mnie, z biegiem czasu akcja nabrała nieco tempa, i choć nie ma tu jakiś wstrząsających scen (nawet niedoszła scena samobójstwa nie jest tu jakoś doniośle opisana), to jednak zaciekawia.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;