Mój własny Diabeł

Data wydania: 2008-04-10
ISBN: 978-83-7480-081-5
Dodał/a książkę:Cookiss
Recenzja - Mój własny Diabeł
Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety – płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi – ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy. Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha nawiedzającego jedno z londyńskich archiwów – w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem „Kto Pierwszy Załatwi Castora”, w których o główną nagrodę walczą duchy i demony. Nic nie szkodzi: Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają…
Recenzja
Anna Behmke Linia koment
Na półkach:

Nudny ten diabeł…

Mój własny diabeł Mike’a Careya to dość nietypowy kryminał. Specyfika tej książki rodzi się głównie z gry, jaką autor prowadzi z konwencją gatunkową. Osadzając swych bohaterów na trajektorii wydarzeń tak charakterystycznych dla powieści sensacyjno-detektywistycznych, jednocześnie modyfikuje ów wzorzec, zamieniając klasyczną scenerię na postnowoczesny quasi (bo niekończący się)-armagedon. Tu w rolę Sherlocka Holmesa czy też przenikliwego Herkulesa Poirota wciela się Felix Castor – detektyw, łowca i zaklinacz duchów w jednej osobie

blackkaty plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,
czytałam i jestem na tak.
Geronimo26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - fantastyka",
Książka dla wszystkich tych, którym spodobał się film "Constantine". Głównym bohaterem jest detektyw zajmujący się zwalczaniem wszelkiego rodzaju demonów, duchów, wampirów itp. Wartka akcja, duże poczucie humoru i niesamowity klimat!
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: