Moja Toskania! Vito Casetti

"Moja Toskania! Vito Casetti” wydawnictwa Pascal to znakomity przewodnik, który zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż po Toskanii. Vito Casetti - florentyńczyk, popularny dziennikarz i prezenter TVN - oraz Agata Jakóbczak przedstawiają tę urokliwą krainę zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i turysty, odkrywając przed nami wszystkie jej tajemnice.

Vito oprowadza czytelnika po miejscach, które trzeba zobaczyć, aby zrozumieć, poczuć i posmakować Toskanię. Oprócz znanych miejsc i słynnych zabytków opisuje też takie, które rzadko pojawiają się w przewodnikach, jak zatopione miasteczko ślusarzy, więzienne kolacje czy farma, gdzie winogrona rosną przy dźwiękach muzyki symfonicznej. Poleca sprawdzone hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje; zaprasza na tradycyjne toskańskie święta, opowiada o regionalnych daniach. Czytelnik znajdzie w książce także przepisy na typowe lokalne potrawy, takie jak befsztyk po florencku czy ciasto kasztanowe.

"Moja Toskania” to nietypowy przewodnik, który zawiera mnóstwo nigdzie indziej niepublikowanych informacji, a barwny język i liczne ciekawostki sprawiają, że czyta się go niczym najlepszą powieść. Polecamy go również tym, którzy na razie podróżują po Toskanii tylko w wyobraźni.

Autorzy:

Witold Casetti - znany i popularny dziennikarz telewizyjny. Florentyńczyk, od dziesięciu lat mieszkający w Polsce. Widownia polubiła go za błyskotliwe występy w programie "Europa da się lubić” i "Wyprawa Robinson”. Reporter "Dzień Dobry TVN”, niestrudzony propagator uroków swojego kraju, prezenter TVN Turbo i N-Sportu.

Agata Jakóbczak - z wykształcenia geograf, dziennikarka. Jej pasją są podróże i pisanie o nich. Miłośniczka włoskich smaków i klimatów. Na co dzień jest agentką artystów.

Informacje dodatkowe o Moja Toskania! Vito Casetti:

Wydawnictwo: Pascal