Moja Ziemia Obiecana. Triumf i tragedia Izraela

Miarodajna, a przy tym głęboko osobista historia Państwa Izrael autorstwa jednego z najwybitniejszych dziennikarzy piszących obecnie na temat Bliskiego Wschodu. Od czasu przełomowej pozycji From Beirut to Jerusalem Thomasa L. Friedmana żadna książka nie ukazała samej esencji, bijącego serca Bliskiego Wschodu w sposób równie wyrazisty i dynamiczny jak Moja Ziemia Obiecana. Izrael, stojący w obliczu bezprecedensowych napięć wewnętrznych i zewnętrznych, przeżywa dziś kryzys egzystencjalny. Ari Shavit, opierając się na wywiadach, źródłach historycznych, pamiętnikach i listach, rzuca światło na główne momenty w stuletniej historii syjonizmu, a jednocześnie snuje fascynującą i prawdziwie ludzką opowieść o jednostkach i narodzie. Pochylając się nad kondycją Izraelczyków, z całą jej złożonością i wewnętrznymi sprzecznościami, stawia trudne, ale ważne pytania: Jak i dlaczego doszło do powstania Izraela? Czy Izrael przetrwa? Książka, którą zamyka analiza aktualnych problemów i zagrożeń, z jakimi zmaga się Izrael, wykorzystuje przełomowe wydarzenia z przeszłości, aby rzucić nowe światło na teraźniejszość. Autor odmalowuje w sposób niezwykle sugestywny portret małego, tryskającego energią kraju, który żyje na krawędzi, którego tożsamość i obecność odgrywają niezmiernie istotną rolę w globalnym pejzażu politycznym.

Informacje dodatkowe o Moja Ziemia Obiecana. Triumf i tragedia Izraela:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-233-3756-0

Kup książkę Moja Ziemia Obiecana. Triumf i tragedia Izraela

Moja Ziemia Obiecana. Triumf i tragedia Izraela - opinie o książce

Na pewno będzie bardzo fajna książka i chętnie bym ją przeczytał
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;