Moja z³ota rybka zombie

Ocena: 4 (1 g³osów)

Przybij p³etwê ze z³ot± rybk± zombie!

Nowa przebojowa seria ksi±¿eczek dla dzieci.

Uwaga! Wysokie prawdopodobieñstwo pêkniêcia ze ¶miechu!

Tymek zawsze podejrzewa³, ¿e jego starszy brat Tytus jest odrobinê szalony. Kiedy nastolatek otrzymuje w prezencie zestaw m³odego chemika, przeprowadza swój pierwszy eksperyment: zanurza domow± z³ot± rybkê zwan± Frankie w toksycznej, zielonej mazi.

Na szczê¶cie szybka reanimacja wykonana przez Tymka za pomoc± baterii  przywraca rybkê do ¿ycia. Jednak co¶ posz³o nie tak... Frankie wprawdzie o¿y³, ale zmieni³ siê w grub± i inteligentn± rybkê zombie, która potrafi hipnotyzowaæ! I najwyra¼niej zamierza siê zem¶ciæ na Tytusie. Tytus z kolei chce wykorzystaæ niezwyk³e zdolno¶ci rybki, ¿eby móc kontrolowaæ ¶wiat, a przynajmniej mamê.

Tymek musi podj±æ trudn± decyzjê - ratowaæ swojego wstrêtnego brata, czy rybiego przyjaciela?

Zwariowana akcja, perypetie rodzeñstwa i z³otej rybki  - rozbawi± Was do ³ez...chyba ¿e wcze¶niej Was zahipnotyzuj±. Dla wszystkich, którzy znaj± w±tpliwe uroki posiadania starszego rodzeñstwa!

Seria napisana przez Mo O'Harê sk³ada siê z sze¶ciu tomów. Kolejne czê¶ci ju¿ wkrótce!

Informacje dodatkowe o Moja z³ota rybka zombie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-02-04

wiêcej

Kup ksi±¿kê Moja z³ota rybka zombie

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Moja z³ota rybka zombie - opinie o ksi±¿ce

Temat apokalipsy zombie jest coraz popularniejszy. W¶ród m³odzie¿y i doros³ych nie brakuje fanów tego tematu (wystarczy spojrzeæ choæby na ogl±dalno¶æ serialu i poczytno¶æ komiksów oraz ksi±¿ek z serii The Walking Dead). Kwesti± czasu by³o pod³apanie tego w±tku dla stworzenia czego¶ dla dzieci. Moja z³ota rybka zombie nie opowiada jednak o krwio¿erczych potworach, a przywróconej do ¿ycia z³otej rybce Frankie, która wbrew w±tpliwej urodzie okazuje siê ca³kiem uroczym stworzeniem...
Pierwszy tom serii o Frankie, Przybij p³etwê na dzieñ dobry!, ju¿ od pierwszych stron zdoby³ moj± sympatiê. Narratorem opowie¶ci jest Tymek, kilkuletni ch³opiec, który uwa¿a swojego starszego brata Tytusa za SZALONEGO NAUKOWCA i w³a¶ciwie wcale siê nie myli. W wyniku sabota¿u jednego z jego do¶wiadczeñ powstaje tytu³owa rybka zombie, a wraz z ni± zaczynaj± siê dla wszystkich bohaterów nietypowe perypetie, które niewiele maj± wspólnego z prawdziwymi horrorami, lecz u dziecka bez w±tpienia wywo³aj± niejeden dreszczyk emocji. Muszê przyznaæ, ¿e mimo dwudziestu paru lat na karku sama je odczu³am!

Mo O'Hara to pisarka obdarzona niebanalnym poczuciem humoru. Dawno tak dobrze nie bawi³am siê przy literaturze dzieciêcej, a cudne ilustracje Marka Jaguckiego z komicznymi komentarzami dope³ni³y ca³o¶ci. Dodatkowo ksi±¿ka ta jest pe³na ¶wietnych gier s³ownych, a tak¿e rzeczy i s³ów, które dla dziecka mog± byæ na pozór obce i niezrozumia³e, jak choæby "chore mony". Ciekawi bohaterowie umilaj± lekturê, a rozmy¶lania i "opowie¶ci" Tymka s± po prostu fantastyczne. Akcja ani na chwilê nie zwalnia, wrêcz przeciwnie - stale nabiera tempa, jest pe³na zarówno niepokoj±cych, jak i pozytywnych zwrotów. Nie brakuje tu tak¿e mora³ów, które s± niezwykle cenne w ksi±¿kach dla dzieci oraz elementów fantastycznych, jak nietypowe zdolno¶ci Frankie i sama jej postaæ.

Powiedzia³em mamie, ¿e Tytus robi siê coraz bardziej szalony, ale stwierdzi³a tylko, ¿e to chore mony. Mo¿e chodzi³o jej o to, ¿e Tytusowi co¶ jest i dlatego mu odbija. Mama powiedzia³a, ¿e o nie do koñca kontroluje swoje szalone zachowanie (no, nie powiedzia³a, ¿e jest szalone, choæ powinna). Wyja¶ni³a mi, ¿e w organizmie mojego brata teraz szalej± chore mony.  Moja z³ota rybka zombie. Przybij p³etwê na dzieñ dobry!znakomicie oddaje ró¿nice pomiêdzy m³odszym a starszym rodzeñstwem, chwilami ¿artobliwie je wyolbrzymiaj±c. Mo O'Hara w swojej ksi±¿ce nakre¶la tak¿e wspania³± moc przyja¼ni oraz pokazuje, ¿e nawet takie ma³e stworzonko jak rybka posiada uczucia i mo¿e zostaæ naszym wiernym towarzyszem. Je¶li macie ochotê na lekk± i niesamowicie przyjemn± opowie¶æ - przybijcie p³etwê! Znaczy - siêgnijcie po pierwsz± czê¶æ serii Moja z³ota rybka zombie. Ja bez w±tpienia zapoznam siê z kontynuacj±!

Rybka, s³odka rybka...

Recenzje miesi±ca