Moje dziecko nie chce jeść

Twoje dziecko nie chce jeść. Trwa to tygodniami, może nawet miesiącami i latami. Może pije tylko mleko, zjada suche bułki, a od święta dwa kęsy jabłka. Przygotowujesz mu skomplikowane i zdrowe potrawy, zabawiasz przy posiłkach, całe wasze życie kręci się wokół pytań „co zjadło?”, „ile zjadło?”, „kiedy wreszcie będzie jeść normalnie?”.

Jeżeli w tym opisie rozpoznajesz swoją rodzinę, to jest to książka właśnie dla ciebie. Carlos González, ceniony specjalista od rozwoju dzieci, rozwiewa obawy rodziców. Wyjaśnia, dlaczego dzieci czasem odmawiają jedzenia, przestrzega przed pułapkami siatek centylowych i tłumaczy, jak procesy wzrostu i aktywność fizyczna wpływają na zapotrzebowanie kaloryczne.

W książce znajdziesz między innymi:

- najczęstsze przyczyny problemów z jedzeniem,
- porady, jak ich uniknąć,
- przestrogi przed zmuszaniem dzieci do jedzenia.

Carlos González – znany i ceniony hiszpański pediatra, ojciec trojga dzieci. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów z zakresu karmienia piersią. Autor wielu książek i artykułów dla rodziców na temat zdrowia, żywienia i wychowania dzieci. Książka "Moje dziecko nie chce jeść" w samej tylko Hiszpanii miała aż 10 wydań, sprzedała się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, została także przetłumaczona na wiele języków obcych.

Informacje dodatkowe o Moje dziecko nie chce jeść:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2013-05-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Moje dziecko nie chce jeść

Moje dziecko nie chce jeść - opinie o książce

Avatar użytkownika - krecikowa83
krecikowa83
Przeczytane:2018-02-05, Przeczytałem, 52 książki 2018,

„Moje dziecko nie chce jeść. Poradnik nie tylko dla rodziców niejadków” to obowiązkowa pozycja dla przyszłych rodziców, dziadków i pedagogów. Carlos Gonzales w rzeczowy sposób wyjaśnia na czym polegają mechanizmy jedzenia oraz odczuwania głodu u dzieci. Podaje wiele przykładów, możliwych problemów i sposobów poradzenia sobie z nimi. Opisuje schematy żywienia: zalecenia ESPGHAN, AAP, WHO. To książka, która przede wszystkim uspokaja rodziców, ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i na to, by rodzice zaufali własnym dzieciom, również w kwestii jedzenia. Dziecko wie czego potrzebuje. Autor proponuje rodzicom eksperyment, który może pomóc rodzinom „odczarować” posiłek. Książka napisana przyjaznym językiem, lekko się czyta, a poczucie humoru autora myślę, że rozśmieszy wielu czytelników.

Avatar użytkownika - nati_groszek
nati_groszek
Przeczytane:2018-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Ta książka powinna stać się lekturą obowiązkową wszystkich rodziców, babć, cioć i pań w przedszkolu - wszystkich osób, które mają styczność z dziećmi i odpowiadają za ich karmienie.

Muszę podkreślić na samym wstępie, że choć zdarza mi się czytać wiele książek - poradników, porad "doświadczonych" rodziców na forach internetowych czy blogach, wypowiedzi "specjalistów" itp. itd. to zawsze (ale to zawsze!) podchodzę do tego, co czytam sceptycznie. Zdaję sobie sprawę z tego, że co pediatra / psycholog / dietetyk itd. to inna opinia. Tym razem jednak jest inaczej. Carlos Gonzales przekonał mnie w stu procentach, a "Moje dziecko nie chce jeść" stanie się od dziś moją biblią, jeśli chodzi o żywienie mojego dziecka!

Jeśli jesteś tą matką (lub ojcem), która uważa, że jej dziecko: za mało je, nic nie je, zjada ciągle to samo, mizernie wygląda, niewiele przybiera na wadze, umrze z głodu, marnuje jedzenie, nie zjada wszystkiego z talerza - a do tego oczywiście uważa też, że tak dalej być nie może... to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie!

Ja też jestem jedną z "tych" matek. Stop! BYŁAM jedną z "tych" matek.
Już kilka pierwszych stron tej książki bardzo mnie uspokoiło, a przeczytanie całości utwierdziło tylko w przekonaniu, że autor zna się na rzeczy. Podaje wiele przykładów z życia, przytacza listy czytelniczek, pisze w sposób tak prosty i naturalny, że czyta się to jak rozmowę z przyjacielem, a nie zalecenia lekarskie. De facto nie są to żadne zalecenia - nie otrzymacie odpowiedzi co zrobić, by Wasze dziecko więcej jadło. Autor ma dla Was kilka złotych zasad i rad, ale ostrzegam - mogą one Was zaskoczyć! Gonzales przytacza dowody naukowe (z przymrużeniem oka), ale przede wszystkim odwołuje się do zdrowego rozsądku - czegoś, czego zdaje się w dzisiejszych czasach nam wszystkim brakuje...
Od razu zapisuję książkę jako jedną z ulubionych. Liczne cytaty z "Moje dziecko nie chce jeść" wykorzystam w życiu zapewne niejednokrotnie.

Ps. autor wyraźnie jest zwolennikiem karmienia piersią (ja również!), ale w żaden sposób nie krytykuje kobiet, które jednak karmią swoje pociechy mlekiem modyfikowanym. I co najważniejsze (i za to ma u mnie ogromnego plusa) - nie upiera się przy tak modnym ostatnio BLW jako jedynej i słusznej metodzie karmienia / żywienia niemowląt. Osobiście nie jestem zwolenniczką BLW. Gonzales natomiast pozostawia czytelnikowi dowolność - BLW jest OK, ale tak samo prawidłowe jest przygotowywanie dla dziecka przecierów warzywnych czy miksowanie zup, a nawet (o zgrozo!) karmienie łyżeczką przez rodzica.

Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2022-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2022,
Carlos González0
Okładka ksiązki - Mamania wspiera rodziców i dzieci. Mocno mnie przytul. Jak zbudować i utrzymać silną więź w rodzinie

Razem z dzieckiem rodzi się więź, ale i wiele pytań: Dlaczego niemowlęta nie chcą spać same, dlaczego płaczą, skąd nagłe napady złości, dlaczego ciągle...

Mamania wspiera rodziców. Moje dziecko nie chce jeść
Carlos González0
Okładka ksiązki - Mamania wspiera rodziców. Moje dziecko nie chce jeść