Moje Ewangelie

"Dwaj protagoniści, Jezus i Piłat, nie są przygotowani na to, co ich spotyka: obaj myślą racjonalnie, chcą widzieć świat takim, jakim go poznali, bez obszarów cienia i swiatła, uporządkowany przez wiedzę, tradycję, praktykę. Z początku odrzucają tajemnicę. Zostaną bowiem zderzeni z czymś wielkim, niepojętym, z dwoma wydarzeniami, których nie są w stanie ogarnąć rozumem: dla Piłata będzie to zmartwychwstanie, dla Jezusa jego mesjańskość." - autor.

Informacje dodatkowe o Moje Ewangelie:

Moje Ewangelie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aleksandra880128
Aleksandra880128
Przeczytane:2016-02-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
jakby to opisać... nie jestem szczególnie wierząca, autor w przedmowie przekonuje, że jest ateistą a do napisania książki zainspirowała go lektura czterech Ewangelii. Książka nawiązuje tematem do ukrzyżowania Chrystusa i jego Zmartwychwstania. Schmitt opisuje wydarzenia swą subiektywną oceną, opisuje wszystko oczami Jezusa i Piłata. Piękna lektura, szczerze polecam. Zaczynam kochać Schmitta:)
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Czego potrzeba do wiary, czy wystarczy rozum i racjonalne myślenie, czy trzeba czegoś więcej, zaufania bez rozumienia do końca w tej chwili? Według autora, tak też mogłoby być, inne podejście do Jezusa i Piłata, zastanawiają się. Jak uwierzyć w przeznaczenie, jak uwierzyć w cud? Rozterki. Krótka książeczka o wielkich sprawach. Tak sobie myślę, że kto nie miałby problemu, uwierzyć w cud zmartwychwstania, uwierzyć w mesjanizm - dzisiaj, może jutro. Polecam.
Przebywający w Ogrójcu i czekający na śmierć Jezus wspomina swoje dotychczasowe życie - od dzieciństwa, w którym czuł się Bogiem, poprzez trudny okres młodości i czas nauczania, w którym nadal wątpi w swoją boskość. Po zmartwychwstaniu Jezusa Piłat nie wierzy w cud, który się wydarzył. Również wątpi, mimo przekonywań swojej ukochanej żony, Klaudii, która pod wpływem zdarzeń w Jerozolimie staje się chrześcijanką. Chyba po raz pierwszy Schmitt mnie tak zawiódł. Choć książka jest krótka i szybko się ją czyta, to treść do mnie nie trafiła. Nadal nie wiem, co autor miał na myśli ukazując nam przemyślenia Jezusa, które nie są do końca zgodne z Ewangeliami, a spora ich część to wymysł jego wyobraźni. Również stylizowany na teatralny dialog między Piłatem i Sekstusem i ich próby zdemaskowania oszustwa dotyczącego zmartwychwstania Jezusa nie spełniły moich oczekiwań. Jeżeli chcecie przeczytać dobrą książkę o Bogu i katolicyzmie, sięgnijcie po "Oskara i Panią Różę", gdyż "Moje Ewangelie" to według mnie najsłabszy utwór autora.
Avatar użytkownika - Justyna891
Justyna891
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
E.E.Schmitt przedstawia swoją wizję obrazu Jezusa i Piłata.Czyta się co najmniej z zaciekawieniem, zmusza do przemyśleń,konfrontuję swoje poglądy z poglądami czytelnika.Warto przeczytać.
Avatar użytkownika - Monika87
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ewangelia według Piłata
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Ewangelia według Piłata

Jeszua, młody Galilejczyk, spędza swoją ostatnią noc w gaju oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina...

Tajemnica Pani Ming
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Tajemnica Pani Ming

Najnowsza powieść uwielbianego w Polsce Erica-Emanuella Schmitta Tajemnica Pani Ming stanowi - po "Milarepie", "Panu Ibrahimie i kwiatach koranu",...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;