Opis ksiązki
Kup Teraz

Monika ratuje Faraona Już czytam

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2016-03-02
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7983-698-7
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:cichebabum
Schowaj do plecaka i czytaj kiedy chcesz! Czy ktoś widział faraona z ogonem? Dzielnicowy Śliweczka nie może sobie tego wyobrazić. Ale czy przypadkiem nie zaszła tu jakaś pomyłka? Kim jest Faraon? I dla czego Monika jest gotowa dla niego wejść do komina? Seria Już czytam to: -zabawne historie z niezwykłymi bohaterami i ich niesamowitymi przygodami - wciągająca akcja oddana prostym, barwnym językiem - duża czcionka ułatwiająca czytanie - atrakcyjna szata graficzna - słowniczek trudniejszych wyrazów - zadania sprawdzające rozumienie tekstu. Książki zdobyły pozytywną opinię metodyka edukacji wczesnoszkolnej.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Zabawna i ciepła opowieść o tym, jak dziewczynka Monika szukała swojego ukochanego kotka, a pomagali jej w tym dorośli. Kominiarz Gienek i dzielnicowy Śliweczka.
Dzieci poznają też nowe słowa i ich znaczenie ze słowniczka. Między innymi czym były mumie, a kim Faraon co to znaczy być w rozterce.
Na ostatnich stronach mogą wypełniając puste rubryczki w formularzu "Ogłoszenie" ( poszukiwanie zaginionego zwierzaka ) poćwiczyć kaligrafię i sprawdzić pamięć, wykonując w wyznaczonym do tego miejscu portret pamięciowy poszukiwanego, opisanego w książce.
Książka w miękkiej okładce z nowoczesną oprawą graficzną, bogato ilustrowana. Nie wiem tylko dla czego sąsiadka pani Purgielkowa nie jest pokolorowana, a naszkicowana. Ale może dla tego, aby zadać sobie to pytanie? W końcu to niezbyt pozytywna postać.
Książka jest napisana w zrozumiałym dla dziecka stylu. Niezrozumiałe pojęcia są wytłumaczone w słowniczku. Fabuła jest bardzo ciekawa, pisana w stylu suspensu i przezabawna. Duża czcionka ułatwia czytanie. Dziecko może odczuć dużo satysfakcji z szybkiego przemierzania stron co zmobilizuje je do dalszego czytania.
Zwróciłam uwagę na to, że z tej książeczki dzieci wyniosą dobre wnioski - na dorosłych można polegać. Warto im zaufać i powierzyć swoje kłopoty.
Cały cykl Czytam sobie to mój ulubiony, a autorka nigdy jeszcze mnie nie zawiodła trzymając wysoki poziom stylu, dowcipu i empatii.
Polecam tą książeczkę do samodzielnego czytania dzieci w wieku 6+. Jeśli już potrafi w tym wielu czytać, ta książka na pewno je zainteresuje i sprawi radość.
Polecam też czytać dzieciom 3+ i starszym. Ja tak robię. Dzieci są nią oczarowane. Ja też:-).
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów