Monster High. Przyjaciółki i niezła heca

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2013-05-20
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a książkę:elibri

Druga część nowej serii literackiej związanej ze światem i marką Monster High, przeznaczonej dla jego najliczniejszych fanek, czyli dziewczynek w wieku 9-12 lat.

Trzy przyjaciółki z Monster High: Robecca, Rochelle i Venus zadomowiły się już w Straszyceum i z zapałem uczestniczą w życiu szkoły. Rochelle uczy trolle dobrych manier, Robecca ostro trenuje w drużynie rolkolady, a Venus wraz z Lagooną Blue pracują nad stworzeniem... szkolnego kompostownika. Na dziewczyny czeka wiele wyzwań: straszliwie przystojni chłopcy, grupki niezbyt życzliwych koleżanek i przerażające przedmioty, takie jak Szalona Chemia, Ge-ogr-afia i Wychowanie (Meta)fizyczne. Jakby tego było mało, podczas lekcji w Katakumbach dziewczyny wpadają na pewien groźny trop... Kiedy w szkolnej stołówce pojawiają się białe koty, potworzyce zaczynają się bać, że to początek końca zabawy. Czy dziwne wydarzenia w Straszyceum to tylko złośliwe psikusy nieznośnej Toralei, czy też w Monster High dzieje się coś naprawdę ponurego?

Monster High jest na topie i nie zamierza opuszczać list zabawkowych i książkowych bestsellerów. Do najmodniejszej w Polsce serii w dziale książki młodzieżowej dołączyła nowa seria pisana z myślą o młodszych fankach potwornych nastolatków ze słynnego Straszyceum. Bohaterki, które pojawiają się w serii autorstwa Gitty Daneshvari, znane są dzieciom z filmowych epizodów Monster High oraz mają swoje lalkowe odpowiedniki. Seria Monster High. Przyjaciółki... ma atrakcyjną szatę graficzną, większe litery oraz przystępną ilość tekstu, podoba się więc się także dziewczynkom niezbyt chętnym do czytania. Zwłaszcza że więcej tu szkolnych przygód i dobrego humoru niż grozy. W przygotowaniu kolejne części!