Opis ksiązki
Kup Teraz

Monsun

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2005
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7359-242-3
Liczba stron: 672
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Kolejna po "Drapieżnych ptakach" powieść z popularnej sagi historycznej opowiadającej o losach rodziny Courtney`ów, znanej czytelnikom z wcześniejszych książek Smitha. Początek XX wieku. Ofiarami okrutnych arabskich piratów padają angielskie statki handlowe należące do Kompanii Wschodnioindyjskiej. Za namową króla Wilhelma III kapitan sir Hal Courtney wyrusza na pokładzie okrętu wojennego w swoją ostatnią, najbardziej niebezpieczną podróż. Od tej pory losami jego pokieruje namiętność, bezwzględna rywalizacja i przygoda...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Agaba plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przygodowe,
Kolejna część sagi rodu Courtney'ów. Mija wiele lat od zakończenia wydarzeń dziejącej się w ,,Drapieżnych ptakach". Hal Courtney po wielu wyprawach w końcu osiada w posiadłości należącej niegdyś do jego ojca. Ma też czterech synów - Williama, którego bracia zwą Czarnym Billem; bliźniaków Thomasa i Guy'a poczętych w związku z drugą żoną oraz najmłodszego Doriana - owoc miłości do trzeciej żony (wszystkie już nie żyją).
Między bliźniakami i Dorianem jest przyjaźń, czego nie można powiedzieć o relacjach z najstarszym z braci, który właśnie się żeni. Po weselu Hal wraz z młodszymi synami jedzie do Londynu. Tam dowiaduje się o Jengirim - piracie muzułmańskim, który rabuje statki kompanii wschodnioindyjskiej. Hal zostaje poproszony o pomoc w znalezieniu i zabiciu pirata. Dostaje nowy statek - Seraph i zbiera załogę, do której oprócz Abolego, Dużego Daniela i Neda Tylera dochodzą Tom, Guy i Dorian. Poza nimi i reszta załogi Seraph wiezie w stronę Bombaju pana i panią Beatty oraz ich trzy córki - najstarszą Carolinę, i młodsze Sarę oraz Agnes. Między Caroline i Tomem coś zaczyna iskrzyć i dochodzi między nimi do intymnych spotkań, co nie podoba się Guy'owi. Tom i Dorian w przeciwieństwie do niego dobrze radzą sobie na statku. Guy zostaje sekretarzem pana Beatty i zamierza z nim wysiąść na Przylądku Dobrej Nadziei. Reszta załogi wyrusza na spotkanie niebezpiecznego pirata i jego zgrai.
A to dopiero początek akcji.

Książka obfituje w wiele zwrotów akcji. Wiele rzeczy można przewidzieć lecz inne są kompletnym zaskoczeniem. Wilbur Smith jak zawsze pokazał kunszt swego rzemiosła. Z dużą precyzją opisuje wydarzenia na morzu i na lądzie. Podobnie jak w poprzedniej części sagi akcja rozgrywa się w ciągu kilku lat lecz trwa dłużej niż ,,Drapieżne ptaki". Książkę czyta się jednym tchem nieustannie starając się przeniknąć zamysł autora co do kolejnych działań bohaterów powieści.
Idealna książka dla każdego miłośnika tego gatunku literatury.
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Myszka96 Linia koment
Przeczytane:2013-12-28, Na półkach: Przeczytałem,
JudytaZ Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Monsun Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Monsun Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Monsun Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Monsun Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Monsun Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów