Opis ksiązki
Kup Teraz

Monsunowe dni

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788377994382
Liczba stron: 574
Dodał/a książkę:dona
Egzotyczny romans z wyższych sfer, z plantacjami herbaty w tle. Rok 1875, urzekające bujnym pięknem południe Indii. Po rozwodzie i głośnym skandalu Katrina mieszka pod dachem swego brata, z dala od cywilizacji i uciech życia towarzyskiego. Jedynym wybawieniem od monotonii wydaje się małżeństwo z rozsądku, zawarte z tajemniczym Aidanem. Wniesiony przez Katrinę posag pozwala Aidanowi nabyć plantację herbaty w żyznym regionie masywu górskiego Nilgiri. Ale to przede wszystkim Katrina zajmuje się plantacją, bowiem Aidan ustawicznie znika z domu, każdorazowo wyszukując jakiś pretekst dla uzasadnienia wyjazdu. Co tak naprawdę robi? Katrina uświadamia sobie coraz mocniej, że nie wie niemal nic o swoim mężu, choć zaczyna ją łączyć z nim coś więcej niż tylko głos rozsądku… Nowa książka autorki "Zapachu drzewa sandałowego".
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
+ 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 12 książek 2015,Mam,
Kolejna piękna książka ,przenosząca mnie w Strony Indii,i do roku 1875.Piękne krajobrazy,piękne i barwne plantacje herbaty,-ale życie opisane w książce,już nie całkiem takie piękne.Główna bohaterka Katrina,jest po rozwodzie-jej dobre imię,zostało zhańbione. Jedyne wyjście z tej sytuacji,to wyjść za mąż.Jak jedno z wielu małżeństw w tamtych czasach,nie jest to bynajmniej ślub z miłości.To towarzysko-biznesowy układ,przynoszący korzyści każdej ze stron.To gorzka opowieść,jak łatwo o zhańbienie kobiety,i jak trudno potem odzyskać jej dobre imię.Ale ta książka to także opowieść o herbacie...pijąc ten napój,nie zastanawiamy się na ogół,ile pracy trzeba włożyć w to aby smak tej herbaty był idealny.A tutaj dowiemy się co nieco ,o zbiorach herbaty,przechowywaniu,tworzeniu mieszanek.Piękna opowieść ,z piękną okładką .Polecam.
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Autorka ta to znana niemiecka pisarka. Jej najsłynniejszą książką jest ,,Zapach drzewa sandałowego".
Indie. Rok 1875. Katrina Alardyce jest towarzysko zgubiona. Jej mąż podczas rozwodu zhańbił jej dobre imię. Teraz chce odebrać jej synka. Nie pozostaje nic innego jak wyjść ponownie za mąż, już nie z miłości, a z rozsądku. Dobrym kandydatem jest jest Aidan, który za posag żony chce kupić plantację herbaty. Czy takie małżeństwo ma szansę przetrwać?
Znów egzotyka. Po raz kolejny Indie. Tym razem z rodowitymi mieszkańcami nie będziemy mieli zbyt wiele do czynienia, a z Anglikami. Właścicielami ogromnych plantacji herbaty. Bardzo spodobał mi się klimat tej książki, gdzie etykieta była najważniejsza w towarzystwie. Nie wiedziałam, że niezamężna kobieta mogła stracić godność przez rozmowę z mężczyzną sam na sam. Ciężkie to były czasy pod tym względem.
Jednocześnie piękne z tymi proszonymi balami, uroczystościami. Poznajemy jacy ludzie byli w tamtych czasach. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami jest dziwna i pasjonująca.. Jesteście ciekawi czy miłość w ramach kontraktu pomiędzy małżonkami może się udać?
Tło historyczne zostało dobrze oddane i ciekawie opisane. Dużo się z niego dowiedziałam. Czyta się dość szybko. Okładka jest piękna i klimatyczna. Aż chce się oglądać.
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
"Monsunowe dni" przeniosły mnie w XIX w. Były piękne suknie, liczne przyjęcia i małżeństwo z korzyścią dla obu stron. Młoda i majętna Katrina postanawia skorzystać z okazji i wyjść za żołnierza Aidana aby oczyścić się z zarzutów wysnutych przez byłego męża i móc zachować syna. Natomiast Aidan ma za jej posag dostać możliwość zakupu wymarzonej plantacji herbaty. Romans bardzo dobry, pisany niezwykle ciekawie, tak ,że zatęskniłam za tymi czami.
Bozuci Linia koment
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-02-15, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Monsunowe dni Prawda
Neil Strauss
Okładka - Monsunowe dni Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Monsunowe dni Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Monsunowe dni Dotyk
Claire North
Okładka - Monsunowe dni Dollbaby
Laura Lane McNeal
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów