Morza szept

- Kiedy cię widzę, chcę być przy tobie – zaczął powoli. – A kiedy jestem przy tobie, chcę cię dotykać.
Słuchałam jego słów i zatapiałam się w jego spojrzeniu. Gdyby zechciał, z miejsca mógłby mnie zamordować. Z pewnością bym się nie broniła.
- A kiedy cię dotykam, Elodie…
Jego głos wnikał w moje uszy, w moją pierś i brzuch. Wypełniał mnie od czubków palców aż po głowę, czułam, jakby mnie ktoś głaskał od środka.Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowozielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.

Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.

Autor: Patricia Schröder, ur. w 1960 r. w Wesermarsch, przez wiele lat mieszkała w Düsseldorfie. Studiowała projektowanie tkanin i przez kilka lat pracowała w tym zawodzie. Kiedy na świat przyszły jej dzieci, wraz z rodziną i wielkim koszem pełnym kotów przeprowadziła się z powrotem nad morze. Bezkres i spokój północnofryzyjskich polderów uskrzydliły jej fantazję i zaczęła pisać. Obecnie należy do najbardziej znanych autorów literatury dziecięco-młodzieżowej, a jej powieści zostały przetłumaczone na wiele języków. Bliskość morza i podróże na Wyspy Normandzkie stanowiły inspirację do napisania historii Elodie i Gordiana.

Informacje dodatkowe o Morza szept:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2013-07-10
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-63579-28-9

Kup książkę Morza szept

Morza szept - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Z jednej strony kolejny paranormalny i zbyt słodki romans nastolatki z drugiej coś zupełnie innego. ,,Morza szept" to książka w której przez długi czas nie wiadomo o co chodzi. Wszystko utrzymywane jest w tajemnicy, która prawdę powiedziawszy jeszcze nie została rozwiązana. Trzeba czekać na kolejne tomy. Elodie po śmierci ojca przeprowadza się na wyspę gdzie poznaje nowych ludzi, stara się odpocząć od zmartwień. Jednak spokoju nie zaznaje. Męska część znajomych ma jakieś tajemnice, szalona staruszka przepowiada, że przyniesie nieszczęście a tajemnicza śmierć utwierdza w przekonaniu że wróżba może się spełnić. Wszystko to ma jakiś tajemniczy związek z oceanem, którego bohaterka tak bardzo się boi. Musi sama się przekonać kto jest dobry a kto zły, czy miłość silniejsza jest od strachu i jakie jeszcze tajemnice kryje w sobie woda.
,,Rozmawiasz sama ze sobą czy prowadzisz głęboką wymianę zdań z ziemią?" ,,Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć." ,,Morza szept" to przyjemna, lekka lektura, która z pewnością potrafi zapewnić czytelnikowi sporą dawkę rozrywki i wciągnąć go do swojego świata. Ciekawe przedstawieni bohaterowie, a szczególnie wątek morskich istot, które odbiegają od znanego już nam tematu. Ta książka naprawdę wciąga!
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Klimat książki i aura tajemniczości sprawiają, że powieść całkowicie odrywa od rzeczywistości i wciąga do swojego świata. Mnie wystarczyło kilka stron i ,,przepadłam". W mojej głowie powstawały najprzeróżniejsze teorie, co do rozwoju wypadków, ale niewiele z nich sprawdziło się i podczas lektury przeżyłam kilka zaskoczeń. Polubiłam też większość bohaterów, a niektórzy zrobili na mnie duże wrażenie. W tej książce znajdziecie wszystko, co niezbędne do "przeżycia" fantastycznej i niezapomnianej przygody. Oryginalny temat, ciekawe i sympatyczne postacie, zagadki, sekrety, niedomówienia oraz zaskakujące wydarzenia. Jeżeli nie boicie się pozostać z rozbudzoną ciekawością i mnóstwem pytań bez odpowiedzi. Chcecie odpocząć od wampirów, wilkołaków i innych oklepanych stworów, to ta lektura jest dla Was. Morza i oceany "zapraszają" do zgłębienia swojego wnętrza, a ja z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-08-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Przyjemnie spędziłam czas z Eloide. Podobał mi się wątek miłosny i sam pomysł na tę historię, jednak na największe wyróżnienie zasługuje, według mnie, opis samych Wysp Normandzkich i krajobrazu wybrzeża Guernsey. Piękne miejsce o surowym klimacie zasługuje na Waszą uwagę. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/08/morza-szept-patricia-schroder.html
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2013-07-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Czasami mam takie chwile, że potrzebuję książki, która całkowicie oderwie mnie od tego świata i po prostu porwie do innego. Książki, która pozwoli mi zapomnieć o tym, co jest tu i teraz i pozwoli mi się zrelaksować, nie pamiętać o realiach otaczającego mnie świata. Myślę, że każdy czytelnik potrzebuje czasami czegoś takiego. I właśnie dzięki twórczości Patricii Schröder miałam ku temu okazję. Elodie nie może się całkowicie pozbierać po śmierci ojca. Matka postanawia ją wysłać na pewien czas do ciotecznej babki dziewczyny, która mieszka na wyspie Guernsey. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Elodie panicznie boi się wody i nie potrafi pływać. Perspektywa spędzenia 6 miesięcy tak blisko oceanu napawa ją lękiem, ale ma nadzieję, że nowe otoczenie pozwoli jej zapomnieć o śmierci ukochanej osoby. Całkiem szybko przyzwyczaja się do nowego miejsca - poznaje nowych znajomych, całkiem przystojnego i miłego chłopaka, nie ma problemu ze zorganizowaniem sobie czasu. Jednak to dopiero oszałamiający i tajemniczy Gordian sprawia, że Elodie cieszy się ze swojej wyprawy do Guernsey... Opis książki ,,Morza szept" wskazuje na jedno - typowy romans paranormalny dla młodzieży, jakich wiele na dzisiejszym rynku. Ten gatunek ma sporo fanów i cieszy się powodzeniem, a ja nie ukrywam - lubię takie historie. Jest tylko jeden warunek - powieść taka nie powinna być schematyczna i stereotypowa. Wiem, że ciężko czasami stworzyć coś naprawdę oryginalnego, skoro ,,wszystko już było". Jednakże wprowadzenie kilku dodatkowych wątków i napisanie historii dobrym językiem sprawiają, że zyskuje ona w moich oczach. Tak właśnie było w tym przypadku. Ucieszyło mnie, że akcja rozgrywa się w umiarkowanym tempie, a bohaterka nie spotyka od razu na swojej drodze cudownego amanta, o którym by myślała non-stop. Pojawia się on dopiero w odpowiednim momencie, a wcześniej poznajemy samą Elodie, jej przeżycia oraz jej nowe otoczenie. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że bardzo łatwo jest nam się z nią zżyć, wszystko widzimy jej oczami i sami musimy poznać tajemnice Guernsey. Tak sobie wszystko ładnie i pięknie wyglądało - spędzanie czasu z nowymi przyjaciółmi, randka z nowo poznanym chłopakiem, a tu nagle... morderstwo! Tego się zupełnie nie spodziewałam. I właśnie w tym momencie zaczynamy poznawać mroczne legendy i tajemnice dotyczące wybrzeża. Elodie jest całkiem sympatyczną dziewczyną, którą nawet polubiłam. Nie irytowała mnie, jak to bywa w przypadku niektórych bohaterek, a to naprawdę postęp. Może to dlatego, że faktycznie potrafiłam się z nią zżyć i odczuwać jej myśli oraz emocje. Przesympatyczna jest Ruby oraz Ashton. Natomiast tajemniczy i magiczny Gordian... na swój sposób mnie urzekł. Przeurocza istota, o której póki co mało wiadomo, ale mam nadzieję, że wszystko zacznie się wyjaśniać w kolejnych częściach, bowiem nie wszystkie tajemnice zostały rozwiązane. Pytań w mojej głowie jest naprawdę sporo - co łączy Gordiana z popełnionym morderstwem i innymi morskimi istotami? Czy matka Elodie i ciotka Grace są wobec niej całkowicie szczere? Co ukrywa Cyril i Javen Sphinx? Czy sama Elodie trafiła w wir wydarzeń przez czysty przypadek? Napisana dobrym językiem powieść, który sprawia, że fabuła robi się jeszcze bardziej wciągająca, a książkowy świat staje nam przed oczami. Cieszę się, że Patricia Schröder nie trzymała się całkowicie utartych schematów, nawet sam motyw morskich istot mnie nieco zaskoczył, bo byłam przygotowana na coś tak zwykłego jak syreny, a tu proszę! Otrzymałam trochę więcej. Pragnę poruszyć jeszcze wątek miłosny, bo każdy się domyśla, że jest on tutaj obecny. Stanowi istotną część fabuły i oczywiście wiem, że znajdą się osoby, które będą rozgoryczone zachowaniem głównej bohaterki i niektórymi wypowiedziami, że to wszystko będzie żałosne, infantylne i dziecinne. Jednak czyż nie tak zachowują się zagubione nastolatki, które spotkały na swojej drodze cudownego faceta? ,,Morza szept" to przyjemna lektura, która z pewnością potrafi zapewnić czytelnikowi sporą dawkę rozrywki i wciągnąć go do swojego świata. Dobre rozegranie wszystkiego w czasie, przyjaźni bohaterowie, odrobina nieprzewidywalności, a tematyka idealna na wakacje! Myślę, że to bardzo dobre wprowadzenie do trylogii. Zatem zapraszamy na wybrzeże Guernsey i przeżycie przygody wraz z główną bohaterką. A ocena? Myślę, że 7 z lekkim minusikiem na 10 będzie adekwatne. www.sheti-shetani.blogspot.com
"Morza szept" to nieźle napisana fantastyka młodzieżowa. Powieść jest oryginalna i posiada swój niezwykły klimat, pełen tajemnicy i niedopowiedzenia. To połączenie kryminału, romansu, fantastyki i sensacji - mieszanka iście wybuchowa. Spora czcionka sprawia, że czyta się ją błyskawicznie, a piękna okładka przyciąga wzrok jak magnes.Opisy są barwne i plastyczne, czuje się zapach wody i smak soli na ustach, a strach Elodie i jej przedziwne sny udzielają się czytelnikowi. Bardzo jestem ciekawa, co czeka tę niezwykłą parę w kolejnych tomach. Cieszę się, że na półkach pojawia sie coraz więcej dobrych książek dla młodzieży, że mają wybór i chcą czytać. Sama podsunę "Morza szept" mojej córce - myślę, że jej się spodoba!
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2018-07-22, Ocena: 2, Przeczytałam, 2018, Dla młodzieży,
3 ostre Sardynki. Przyjaźń pikantnie przyprawiona
Patricia Schröder0
Okładka ksiązki - 3 ostre Sardynki. Przyjaźń pikantnie przyprawiona

Druga część serii: "3 ostre SARDYNKI". Sara, Dina i Nelly są prawdziwymi przyjaciółkami od serca. Mieszkają w internacie, zwanym sardynkowym zamkiem...