Most marzeń

Efemera to dziwna i magiczna kraina. Składa się z krajobrazów połączonych jedynie mostami, które często przenoszą ludzi w miejsca, gdzie naprawdę przynależą, zamiast w te, w które chcą się udać. Kiedy Gloriannie Belladonnie, utrzymującej Efemerę w równowadze, zaczynają zagrażać czarownicy, jej brat Lee postanawia poświęcić się dla jej dobra. W efekcie, pozbawiony wzroku, trafia do azylu dla umysłowo chorych w Mieście Wizji - daleko od swoich rodzinnych części świata. Tymczasem w Wizji pojawia się Mrok, którego natury nie potrafią zgłębić nawet szamani opiekujący się miastem i jego mieszkańcami. Danyal, jeden z nich, zostaje mianowany strażnikiem Azylu. Ponieważ jego serce tęskni za czymś nieznanym, intrygują go opowieści Lee o mostowych, krajobrazczyniach i czarownikach. Z pomocą Zhahar - pracownicy Azylu, która ukrywa własne mroczne sekrety - Lee stopniowo odzyskuje wzrok, jego opowieści zaś nabierają potężnej mocy, pozwalając Danyalowi i Zhahar poznać świat skrajnie odmienny od wszystkiego, co dotąd znali. By przepędzić z Miasta Wizji niebezpieczeństwo, Danyal, Lee i Zhahar będą musieli odkryć, kim są naprawdę... i jak niebezpieczni potrafią być.

Informacje dodatkowe o Most marzeń :

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2013-04-17

Kup książkę Most marzeń

Most marzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - ivka86
ivka86
Przeczytane:2015-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie Initium - fantastyka,

To już ostatnia część cyklu Efemera, napisanej przez Anne Bishop. Szkoda rozstawać się z bohaterami tego oryginalnego świata.

Glorianna Belladonna pokonała Zjadacza Świata. Jednak to nie koniec wojny z Mrokiem. Po Efemerze grasują czarownicy, służący Mrocznym Przewodnikom. Kiedy okazuje się, że kilku z nich zagraża Gloriannie, Lee postanawia poświęcić się aby uratować siostrę. Czarownicy mostowego nie szczędzą. Tortury sprawiają, że Lee traci wzrok i zmysły. W związku z czym trafia do azylu dla ludzi umysłowo chorych w mieście Wizji.

Jednak w Wizji też się źle dzieje - pojawia się Mrok. Szamani, opiekujący się miastem nie wiedzą z czym mają do czynienia i jak to pokonać. Pomóc może im pewien pacjent azylu dla umysłowo chorych.

No i już po. Skończyłam z Efemerą. Przygoda dobiegła końca. Autorka postawiła kropkę nad i. Powiedziałabym, że wielką kropę, bo "Most marzeń", według mnie, to najlepsza część całego cyklu. Już przy pierwszych tomach wspominałam, że Lee jest chyba jedną z ciekawszych postaci wykreowanych w serii Efemera i ta część to potwierdziła. Jak przy poprzednich tomach wiecznie mi coś nie pasowało w bohaterach, tak tutaj nie mogę się do niczego przyczepić. Lee, Danyal, Zhahar, Kobrah to postacie interesujące i naprawdę wyróżniające się. Zwłaszcza Zhahar zasługuje na uwagę. Jest ona przedstawicielką tajemniczej rasy triad - trzy osoby w jednym, jedna w trzech. Więcej zdradzać nie będę, ale naprawdę ta postać zasługuje na uwagę. Także Danyal wzbudził moją wielką sympatię - bardzo interesujące było śledzić jego próby dowiedzenia się kim jest i gdzie jest jego miejsce w Efemerze.

W sumie o tej serii chyba już wszystko napisałam. Nie będę się rozwodzić nad językiem, ponieważ wszyscy, którzy uwielbiają Anne Bishop wiedzą o tym, że jest on lekki i przyjemny, przez co książkę się pochłania. Świat Efemery, wykreowany przez nią jest niesamowity i oryginalny, w każdym tomie czymś innym nas zaskakuje. No nudzić się nie można. Po lekturze "Mostu marzeń" stałam się jeszcze większą fanką pani Bishop. I myślę, że kwestia czasu jak sięgnę po kolejną książkę jej autorstwa. Czytając jej powieści czytelnik przenosi się do innego, magicznego świata, z którego trudno się wydostać. Nawet się nie chce. Najlepiej aby ta chwila trwała i trwała... i trwała.. :-) I Wam, drodzy czytelnicy mojego bloga, radzę, abyście także sięgnęli po jakąś powieść Anne Bishop. Ta pani trafiła do ścisłego grona moich ulubionych pisarzy. :-)

Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2015-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Uwielbiam. Po prostu uwielbiam. Ten świat, zasady w nim panujące. Chciałabym tam żyć, słuchać serca, postępować zgodnie z swoim sercem. Mieszkać tam, gdzie byłoby mi dobrze. Pokochałam bohaterów. Wszystkich. Lee, jego siostra Belladonna... Relacje między bohaterami są niezwykłe. Są jak rodzina nawet jeśli do tej rodziny nie należą. Uwielbiam. Po prostu uwielbiam tą książkę. Jest moją ulubioną. :)
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Zwieńczenie trylogii Efemery i jak można się było domyśleć jest to historia znalezienia miłości trzeciego co do ważności(wg mnie oczywiście :>) bohatera tej historii :)
Ciężko mi ocenić tę pozycję. Choć znajduje się ona w mojej biblioteczce nie miałam jeszcze okazji jej przeczytać. Jak tylko będę miała czas to z chęcią przeczytam :D
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Bardzo fajnie się czytało :)
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2023-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-09-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,
Avatar użytkownika - grupa0
Przeczytane:2018-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
The Pillars of the World
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - The Pillars of the World

Myth and magic combine in a superb dark fantasy of a world in danger of being destroyed by those who deny themselves and their heritage, and let evil loose...

Królowa Ciemności
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Królowa Ciemności

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;