OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Motyle. Kolorowanka

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-02-03
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-7731-228-5
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:Magnolia044
Obserwowanie motyli może przynieść wiele radości, stanowią one bowiem źródło oszałamiających wzorów, kształtów i barw, a ilustracje zawarte w niniejszej książce do kolorowania przybliżają ich różnorodność i subtelne piękno. Motyle to niezwykle ruchliwe owady, trudne do namalowania z natury, ale dzięki tej książce zyskujesz czas potrzebny, by zbadać je szczegółowo i odwzorować ich niepowtarzalne ubarwienie. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce zyskasz wiele godzin wspaniałej rozrywki, jaką jest kolorowanie!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Magnolia044 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

,,Kolorowanie to także sztuka, która na dodatek uczy cierpliwości." str. 5Przedstawiam Wam kolejną kolorowankę dla dorosłych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vesper. Tym razem jest to kolorowanka, która w całości należy do wydawnictwa, toteż jest to jej pierwsze wydanie. Autorem rycin jest Robert M. Jurga polski grafik i ilustrator, natomiast opisami zajął się specjalista lepidopterolog Mariusz Mleczak.


 


Kolorowanka Motyle podobnie jak inne kolorowanki tego wydawnictwa jest bardzo starannie wykonana. Widać, że ludzie którzy nad tym pracują czytają uwagi recenzentów i się do nich stosują. Tematem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są motyle, przede wszystkim motyle dzienne, jednak autor postanowił przedstawić także pojedyncze motyle z innych grup, znajdują się również kwiaty, inne rośliny, a także kształty np. kwadraty i chociażby trójkąty.


 


Kolorowanka składa się ze 144 stron, posiada 70 szkiców do pokolorowania, a jej format to 245x245 mm. Rysunki są jednostronnie drukowane, przez co w żaden sposób nie zniszczymy innego obrazka. Każdy szkic opatrzony jest krótką notatką opisująca danego motyla, co pozwala poznać kilkadziesiąt gatunków motyli, a niektóre widziałam po raz pierwszy. Przyznam, że dodatkowo szukałam w internecie jak dany motyl wygląda, aby móc go pokolorować według jego naturalnych barw.


 


,,Puść wodze fantazji, dorysuj kwiaty, liście oraz owoce w taki sposób, aby wypełniły całą stronę." str. 72


 


W kolorowance tej oprócz wypełnienia kolorem danej ryciny, za zadanie mamy np. samemu dokończyć rysunek albo narysować motyla. Od strony technicznej: kartki są dosyć grube, koloru białego, klejone (kartki nie wylatują!). Rysunki można śmiało wypełnić kredkami, cienkopisami, a nawet farbami. Zapewniam Was, że z tą kolorowanką spędzicie wiele godzin w towarzystwie motyli, kwiatów i innych roślin. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego zeszytu i mam nadzieję, że Wy będziecie zadowoleni w równym stopniu jak ja. Polecam.


 

break
Okładka - Motyle. Kolorowanka Nasi przyjaciele z Frolixa 8
Philip K. Dick
Okładka - Motyle. Kolorowanka Klany księżyca Alfy
Philip K. Dick
Okładka - Motyle. Kolorowanka Poza najdalszą gwiazdą
Edgar Rice Burroughs
Okładka - Motyle. Kolorowanka Ląd zapomniany przez czas
Edgar Rice Burroughs
Okładka - Motyle. Kolorowanka Korak, syn Tarzana
Edgar Rice Burroughs
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów