Motyle. Kolorowanka

Data wydania: 2016-02-03
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-7731-228-5
Dodał/a książkę:Magnolia044
Obserwowanie motyli może przynieść wiele radości, stanowią one bowiem źródło oszałamiających wzorów, kształtów i barw, a ilustracje zawarte w niniejszej książce do kolorowania przybliżają ich różnorodność i subtelne piękno. Motyle to niezwykle ruchliwe owady, trudne do namalowania z natury, ale dzięki tej książce zyskujesz czas potrzebny, by zbadać je szczegółowo i odwzorować ich niepowtarzalne ubarwienie. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce zyskasz wiele godzin wspaniałej rozrywki, jaką jest kolorowanie!
Magnolia044 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

,,Kolorowanie to także sztuka, która na dodatek uczy cierpliwości." str. 5

Przedstawiam Wam kolejną kolorowankę dla dorosłych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vesper. Tym razem jest to kolorowanka, która w całości należy do wydawnictwa, toteż jest to jej pierwsze wydanie. Autorem rycin jest Robert M. Jurga polski grafik i ilustrator, natomiast opisami zajął się specjalista lepidopterolog Mariusz Mleczak.

Kolorowanka Motyle podobnie jak inne kolorowanki tego wydawnictwa jest bardzo starannie wykonana. Widać, że ludzie którzy nad tym pracują czytają uwagi recenzentów i się do nich stosują. Tematem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są motyle, przede wszystkim motyle dzienne, jednak autor postanowił przedstawić także pojedyncze motyle z innych grup, znajdują się również kwiaty, inne rośliny, a także kształty np. kwadraty i chociażby trójkąty.

Kolorowanka składa się ze 144 stron, posiada 70 szkiców do pokolorowania, a jej format to 245x245 mm. Rysunki są jednostronnie drukowane, przez co w żaden sposób nie zniszczymy innego obrazka. Każdy szkic opatrzony jest krótką notatką opisująca danego motyla, co pozwala poznać kilkadziesiąt gatunków motyli, a niektóre widziałam po raz pierwszy. Przyznam, że dodatkowo szukałam w internecie jak dany motyl wygląda, aby móc go pokolorować według jego naturalnych barw.

,,Puść wodze fantazji, dorysuj kwiaty, liście oraz owoce w taki sposób, aby wypełniły całą stronę." str. 72

W kolorowance tej oprócz wypełnienia kolorem danej ryciny, za zadanie mamy np. samemu dokończyć rysunek albo narysować motyla. Od strony technicznej: kartki są dosyć grube, koloru białego, klejone (kartki nie wylatują!). Rysunki można śmiało wypełnić kredkami, cienkopisami, a nawet farbami. Zapewniam Was, że z tą kolorowanką spędzicie wiele godzin w towarzystwie motyli, kwiatów i innych roślin. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego zeszytu i mam nadzieję, że Wy będziecie zadowoleni w równym stopniu jak ja. Polecam.