Mourinho. Pogłębiona anatomia zwycięzcy

Nowa, uzupełniona wersja biografii José Mourinho!

Nie jestem najlepszy na świecie, ale nie ma lepszego ode mnie. José Mourinho

José Mourinho to człowiek o wielu obliczach i nie chodzi tu tylko o to, że w każdym klubie, który prowadzi, pełni równocześnie przynajmniej trzy funkcje. Ten trener, selekcjoner i menedżer w jednym budzi też skrajne emocje. Niecierpiany przez sędziów, kochany przez swoich piłkarzy, nienawidzony przez jednych kibiców, a uwielbiany przez innych, niechętnie podziwiany przez trenerów jest ewenementem we współczesnej piłce nożnej. Jest doprawdy Wyjątkowy.

Podobnie jak jego kariera, którą rozpoczynał w podrzędnych portugalskich klubach, by dzięki pasji, uporowi, ogromnej pracowitości i odrobinie szczęścia rozpocząć tryumfalny marsz przez Europę. Z FC Porto, Chelsea, Interem Mediolan, Realem Madryt i znowu Chelsea.

Pisząc o tym wszystkim, Patrick Barclay, nagradzany komentator piłkarski m.in. ,,The Times", prezentuje opinie Marka Halseya i Patricka Vieiry oraz zaskakujące analizy i komentarze sir Bobby'ego Robsona, Louisa van Gaala i Davida Moyesa. Uzupełnia swoją wcześniejszą biografię Mourinho głównie o nowy rozdział jego kariery w Anglii, zakradając się za kulisy Chelsea i opisując, jak to się stało, że choć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, Mourinho wrócił na Stamford Bridge.

Zajmujący, wiarygodny portret pióra jednego z najbardziej wnikliwych i szanowanych dziennikarzy w branży. ,,Sunday Telegraph"

Informacje dodatkowe o Mourinho. Pogłębiona anatomia zwycięzcy:

Mourinho. Pogłębiona anatomia zwycięzcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-06-13, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Spodziewałem się znacznie więcej. Mało jest w książce liczb, więcej opisów, wrażeń autora i jego rozmówców. Interesuję się piłką nożną, ale skupiam się na rodzimej lidze, okazyjnie oglądając zagraniczne. Autor pisze o Mourinho dla czytelnika, który doskonale zna wszystkie szczegóły rozgrywek i poświęca temu mało miejsca. Książka warta przeczytania, ale nie tak porywająca, jakby mogła być. Solidna analiza zachowań trenera, ale dla czytelnika siedzącego głęboko w tajnikach ligi angielskiej.
Mourinho. Anatomia zwycięzcy
Patrick Barclay0
Okładka ksiązki - Mourinho. Anatomia zwycięzcy

Biografia największego obecnie aktora w teatrze futbolu. "Nie jestem najlepszy na świecie, ale nie ma lepszego ode mnie." - José Mourinho Po łzawym...

Sir Alex Ferguson. Futbol cholera jasna!
Patrick Barclay0
Okładka ksiązki - Sir Alex Ferguson. Futbol cholera jasna!

Alex Ferguson jest jedną z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci dzisiejszego futbolu. Jego 25-letnia współpraca z angielskim klubem Manchester...