Mroczna przepowiednia

Tom 2 cyklu Apollo i Boskie Próby

Zeus ukarał swojego syna Apolla - boga słońca, muzyki, łucznictwa, poezji (i wiele więcej), zrzucając go z Olimpu na ziemię w postaci niezdarnego, trądzikowego, szesnastoletniego śmiertelnika imieniem Lester. Jedyny sposób, by Apollo odzyskał należne mu miejsce na Olimpie jest przywrócenie kilku wyroczni które zostały dawno zapomniane. Co ma wpływ na wyrocznie, i co Apollo/Lester może zrobić bez swoich boskich mocy? Po doświadczeniu serii niebezpiecznych, i szczerze mówiąc, upokarzających prób w Obozie Herosów, Lester musi opuścić względnie bezpieczną przystań i wyruszyć w jeżącą włosy na głowie podróż przez Amerykę Północną.

Informacje dodatkowe o Mroczna przepowiednia:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2017-05-10
ISBN: 978-83-65534-55-2
Tytuł oryginału: The Dark Prophecy
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Kup książkę Mroczna przepowiednia

Mroczna przepowiednia - opinie o książce

Avatar użytkownika - flokete
flokete
Przeczytane:2019-03-10,

Mroczna Przepowiednia to kontynuacja serii pt. „Apollo i Boskie Próby” Ricka Riordana. Poprzednią część czyli Ukrytą Wyrocznię oceniłam jako genialną i prześwietną (link do recenzji). Drugi tom… Drugi tom zaś to istne szaleństwo! Jeżeli pokochaliście (nie)narcyzowego Apolla i jesteście zdania, że nic nie pobije Ukrytej Wyroczni, to musicie wiedzieć, że Mroczna Przepowiednia jest o niebo od niej lepsza i chociaż nie przepadam za tym stwierdzeniem, to wyjątkowo je tutaj zamieszczę, gdyż tylko ono oddaje moje wrażenia po przeczytaniu tej książki – „Ta książka rozwala system!”.

Nasz młody bóg Apollo po przejściu wewnętrznej metamorfozy jest całkiem innym człowiekiem/bogiem. Troszczy się o przyjaciół i stara się być odpowiedzialnym, ale równie często bywa lekkomyślny i nigdy nie zapomni o tym, żeby w najmniej spodziewanym momencie Nas rozbawić i wywołać uśmiech na naszych twarzach. Doprawdy powiadam Wam, kruczy czytelnicy, że nie ma nic lepszego na poprawę nastroju niż humor w stylu Ricka Riordana! UWAGA – POTĘŻNA DAWKA HUMORU W NADMIARZE! Oczywiście nie mogło tu zabraknąć czarującej Meg i jej przedziwnego stworka. Ci współtowarzysze magicznej podróży są niczym woda i ogień, dusza i ciało, pełni przeciwieństw i odmienności. Ich dopracowane cechy charakteru sprawiają, że obie postacie tak bardzo się równoważą i przyciągają, że bez siebie byliby tylko wyblakłymi kartkami papieru. Duet wspaniały! Ale, ale, nie zapominajmy o równie cudownych i walecznych bohaterach drugoplanowych, a zatem o innych prześwietnie wykreowanych herosach, cudownej Kalipso i przede wszystkim mrocznym rzymskim trio, bez którego Mroczna Przepowiednia bez wątpienia nie miałaby swojego tajemniczego klimatu.

Skoro wspomniałam już o klimacie, to znaczy, że pora na opowiedzenie tego, co ten czynnik wywołało, bo książka w końcu nie składa się tylko z samych bohaterów. Obok nich albo lepiej przed nimi znajduje się zawsze bolączka pisarzy i czytelników – fabuła. Muszę powiedzieć, że pod tym względem Mroczna Przepowiednia wygrywa bezkonkurencyjnie w starciu z poprzednim tomem. O ile w Ukrytej Wyroczni zdarzały się nieliczne nudzące momenty, o tyle zostały zastąpione tym razem mrocznymi tajemnicami i dużą ilością wydarzeń, gdyż w drugim tomie serii akcja jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Myślę, że mogę tu spokojnie powiedzieć, iż wskoczyła na wartki i rwący nurt. Do tego należy dodać zagadki, sekrety, zaskakujące wydarzenia, zwroty akcji i wynik jest jak najbardziej na plusie. Książka wciąga bez reszty i trzeba ją przeczytać jednym tchem, bo inaczej ktoś może rzucić na nas klątwę. Kto wie, co może się wydarzyć, jeśli rozgniewany arcypotężnego boga słońca.

Mroczna Przepowiednia – książka porywająca i wciągająca, zawierająca nietuzinkowy świat i prześwietnych bohaterów, doprawiona niemałą szczyptą humoru. Zaś mitologiczne tło książki może nauczyć niejednego młodziana (i starszego) o greckim świecie. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa!

Recenzja pochodzi z http://raven-and-books.blogspot.com

Kolejna wspaniała książka o przygodach Apollina i jego przyjaciół. Tym razem poznamy sporo nowych bohaterów, ale i starych też nie zabraknie. Stwierdzam że książki o Percym i Lesterze są najlepsze. Dużo akcji tajemnic i humoru w jednej książce. Z niecierpliwością czekam na następne dwie książki!

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, liceum, 2017,

Wesoło, jak to u Riordana. Może nie tak swojsko jak z Percym Jacksonem w roli głównej (Apollo to straszny egoista), ale jak najbardziej godna polecenia dla fanów twórczości tegoż autora oraz nie tylko.

Avatar użytkownika - Danielle
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Fantasy, 2017,
Młot Thora
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Młot Thora

Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni - najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało...

Pamiętniki półbogów
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Pamiętniki półbogów

Młodzi herosi! Już znacie swój los! Musicie się przygotować na trudną przyszłość: będziecie walczyli z potworami, przeżywali przygody na całym świecie...