OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Mroczny Dom
Kup Teraz

Mroczny Dom

Ocena ( 2 osoby )
3.0
Wydawnictwo: Aurum
Data wydania: 2009-11-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-61867-04-3
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:MalgosiaR
Recenzja - Mroczny Dom
Profesor Serena Ransom i barman Enda „Catch” Clancy są świadkami napadu na bar w Iron Range, w Północnej Minnesocie. Udaje im się zastrzelić napastnika, ale Clancy uważa, że nie mogą zgłosić się na policję. Dlatego zakopują ciało niedoszłego rabusia i uciekają. To zabójstwo jest dla nich początkiem gorącego romansu i kryminalnej „kariery”. W miarę upływu czasu ich życie zamienia się w orgię nieustającego seksu i przemocy. Para rozsmakowuje się w zbrodni i tylko Paris Murphy może ich powstrzymać. Zadanie okazuje się niezwykle trudne, zwłaszcza że piękna detektyw ma również poważne problemy w prywatnym życiu. Paris, skupiona na swoim małżeństwie i rodzinie, może stracić niebezpieczeństwo z oczu i tym samym zaryzykować życie... Czy Murphy zdoła przezwyciężyć kryzys małżeński i unieszkodliwić niebezpieczny duet? “Mroczny Dom” należy do popularnej, amerykańskiej serii kryminałów o policjantce Paris Murphy. Nakładem wydawnictwa Aurum ukazały się „Czyste Cięcie” i „Zimna Krew”.
Recenzja
MichalWieniec Linia koment
Na półkach:

Kolejne morderstwo, kolejna ofiara i kolejne śledztwo w wykonaniu uroczej sierżant z St. Paul, Paris Murphy. Tak właśnie z końcem roku wydawnictwo Aurum w swej kryminalnej serii przybliża nam następny już odcinek sygnowany nazwiskiem Theresy Monsour, zatytułowany „Mroczny dom”. To już trzecia po „Czystym cięciu” i „Zimnej krwi” książka tej autorki, ale - co zaskakujące - niewiele odbiegająca od swoich poprzedniczek.

Cała opowieść rozpoczyna się w północno-wschodniej Minnesocie, w miasteczku Iron Range, a dokładniej w przydrożnym barze o dziwnie brzmiącej nazwie „Czerwone drzwi Meggie”

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
rysia420 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-24, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
Długo męczyłam się z tą książką. Czytałam z nadzieją, że może tylko początek jest taki kiczowaty, ale moje nadzieje nikły wraz z kolejną, czytaną stroną.
Nic mnie bardziej nie wkurza, niż książka pisana milionem krótkich zdań, np.:

"Krwawienie ustawało. Ransom wrzuciła papier do toalety. Wstała i spuściła wodę. Otworzyła drzwi kabiny i wyszła. Podeszła do lustra i pochyliła się do przodu. Rana cały czas krwawiła(...). Wyciągnęła kolejny plaster. Rozerwała opakowanie."

Taki styl pisania sprawia, że szlag mnie trafia. Mam ochotę wziąć książkę i schować gdzieś w szafie, zapomnieć o niej i nigdy więcej po nią nie sięgać. Gdzie jakieś zdania złożone? Same kropki i kropki.
Co do samej akcji - przejadły mi się tak przewidywalne książki. Po pierwszych dwóch rozdziałach już wiedziałam, co będzie w następnych dwóch. Nuda, nuda, nuda.
Cała książka składa się z dwóch głównych wątków. Raz czytamy historię morderców, raz policjantów. Jak zawsze schemat: morderstwo - ściganie - ucieczka - areszt. Jestem bardzo rozczarowana, liczyłam na fajny kryminał na bezsenne noce, a wyszedł średni gniot, przy którym łatwiej było zasnąć...
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Mrocznie... Ostatnio coś lubię książki tej Pani :D
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów