Mroczny trop

Tom 1 cyklu Ryder Creed

Amerykańska Straż Wybrzeża zatrzymuje na wodach Zatoki Meksykańskiej statek rybacki, który może przemycać narkotyki. Jak zwykle służbom pomaga Ryder Creed ze swymi najlepiej wyszkolonymi psami poszukiwawczymi. Jednak pod pokładem statku znajdują tylko grupkę przerażonych dzieci. Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw. Wszystkie ofiary torturowano przed śmiercią. Maggie podejrzewa, że to dzieło jednego brutalnego zabójcy. Ścieżki Maggie O’Dell i Rydera Creeda znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice, które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich. Zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia Amanda, zmuszana przez kartel do przemycania kokainy. Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę, wspólniczkę i przyjaciółkę Creeda, Creed przygotowuje zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce po niego przyjdą.

Informacje dodatkowe o Mroczny trop:

Wydawnictwo: Harlequin
Data wydania: 2014-11-19
Tytuł oryginału: Breaking Creed
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Kup książkę Mroczny trop

Mroczny trop - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Trzymająca cały czas w napięciu historia kolumbijskiego kartelu narkotykowego, porywającego i handlującego dziećmi oraz Maggie O'Dell, Rydera Creed'a i watahy wyszkolonych, charyzmatycznych psów. Szybka i wartka akcja, ciekawa fabuła, psy stanowiące fascynujący wątek opowieści - tym razem pełnoprawna piątka. Jeszcze książki Alex Kavy mi się nie znudziły!
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Maggie. Aż szkoda, że tak się szybko skończyła. Liczyłam na kontynuację wątku Gwen, ale przyjdzie poczekać niestety do następnej książki. Mam nadzieję, że psy tropiące i Ryder zagoszczą na długi czas w książkach Kavy.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Narkotykowe porachunki Maggie O'Dell i Ryder Creed pracują ramię w ramię nawet o tym nie wiedząc. Ryder z Grace odnajduje na lotnisku dziewczynę przemycającą narkotyki w żołądku. Maggie tropi zwyrodnialca, który torturuje i zabija na zlecenie karteli narkotykowych. Czy wspólnymi wysiłkami powstrzymają mordercę, sami przy tym nie tracąc życia? Swojego lub swoich bliskich? Wyjątkowo ciekawa i złożona część serii. Jak zwykle wciągająca i trzymająca w napięciu. A przy tym wciąż nie odpowiadająca na pytanie co dalej z Maggie i Ryderem :)
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam, Do recenzji, 52 książki 2015,
Oddanie ,,Mroczny trop" Alex Kava tom: XII cykl: Maggie O'Dell wyd. Mira rok: 2014 str. 320 Ocena: 4,5/6 Wake up in the dead of night dogs are turning wild Run into what's wrong each time Fail to get it right Fighting off this heavy heart Keeping your head high Oh, won't you please forget Won't you please forget* Zaczynając tę recenzję chciałabym móc krzyczeć: Dalej Maggie, byle do przodu! Nie poddawaj się, dasz radę! O dziwo jednak, nie będę tego robiła. I to, bynajmniej nie dlatego, że nie kibicuje jednej z moich ulubionych bohaterek. Nie dzieje się tak również dlatego, że zaczęłam w nią wątpić, czy też nie chcę więcej o niej czytać. Przyczyna wydawać może się prozaiczna, ale... Maggie była w Mrocznym tropie zdecydowanie postacią drugoplanową, w związku z czym nieco trudno było kibicować jej dalszym poczynaniom. Co innego Ryder Creed, ten to tym razem nawywijał. Oczywistym więc jest, że to jemu tym razem kibicowałam. Ale, od początku... Od kiedy Ryder został zaangażowany do śledztwa FBI prowadzonego w sprawie porwań przy autostradach minęło już, co prawda, nieco czasu, mężczyzna jednak nie może narzekać na brak pracy. Wręcz przeciwnie. Już wcześniej jego firma była popularna teraz jednak ilość zleceń przekraczała wszelkie oczekiwania. Mężczyzna jeździł więc od miejsca do miejsca i poszukiwał wraz ze swoimi psami tego, w danej chwili wymagało odnalezienia. Krew, broń, ludzie. W zasadzie przed jego zespołem nic nie mogło się ukryć. W ostatnim zaś czasie większość zleceń dotyczyła poszukiwania narkotyków. Ryder do większości akcji angażował Grace, bo ta mała, niepozorna suczka rasy Jack Russell terrier radziła sobie w zasadzie niemal w każdych warunkach i z każdym zleconym jej zadaniem. Wystarczyły odpowiednie szelki i dla Grace wszystko stawało się jasne. Tak było i w trakcie przeszukania na Blue Mist, gdzie Straż Wybrzeża podejrzewała znaleźć ładunek kokainy wśród ryb mahi-mahi. Jak się jednak okazało, tym razem naprawdę wiele osób było w błędzie, bo suczka zamiast wartej majątek przesyłki narkotyków, znalazła grupkę ukrytych pod ładownią dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby statek zmierzał w stronę USA i przemycał dzieci z Kolumbii, ale żeby zupełnie na opak? Coś tu zdecydowanie było nie tak, jak to zwykle bywało w takich sytuacjach. Mroczny trop to dziewiąta z serii powieść o przygodach nieustraszonej agentki FBI, która przede wszystkim zajmuje się profilami psychologicznymi seryjnych morderców. Jak dla mnie powieści Alex Kavy są jednymi z najlepszych thrillerów napisanych przez kobietę. Każdą kolejną część czyta się znakomicie, akcja zawsze jest niepowtarzalna, intrygująca i wciągająca. A ci mężczyźni! Nie będę ukrywać, że niemal każdy bohater, którego autorka próbuje połączyć z Maggie stanowi łakomy kąsek. No, może poza jednym, za którym niezupełnie przepadam, ale nie będę się na jego temat rozpisywać. Bynajmniej jednak nie mam na myśli Ryder'a. Jak dla mnie jest on strzałem w dziesiątkę i niecierpliwością czekam, aż autorka ostatecznie zdecyduje się połączyć ich w parę. W powieściach Alex Kavy bardzo podoba mi się również to, że romans (a raczej iskrzenie między bohaterami) nigdy nie przyćmiewa samej akcji i stanowi jedynie tło dla całości. Nie inaczej jest z Mrocznym tropem, choć, jak już wcześniej wspominałam, ten tom zdecydowanie należał do Creeda. Mnie to jednak zupełnie nie przeszkadzało, powiem nawet, że chętnie czytałabym częściej i więcej o jego przygodach, liczę, że autorka mnie nie zawiedzie. Mroczny trop polecam z czystym sumieniem. Sil * Within Temptation - Dog Days
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Uwielbiam zwierzęta! Wy też? No, może nie wszystkie uwielbiam, ale o tym później... Od chwili swoich narodzin przebywałam w otoczeniu zwierząt. Dziadek hodował gołębie, króliki, kury, kaczki. Miał też konia, na którym na oklep jeździłam po podwórku. Była kotka, która na strychu nad stajnią powiła kocięta, a także następujące po sobie liczne psy. Kiedy byłam w podstawówce dostałam świnkę morską - tak naprawdę pierwsze własne zwierzątko. Moja miłość do czworonogów była ogromna i nawet ugryzienie przez psa sąsiada tego nie zmieniła. Mimo, że pamiętałam tą lekcję bardzo długo. Nie lubię jedynie zwierząt typu pająki, węże, mrówki czy osy. Z powyższych powodów niniejsza książka była dla mnie strzałem doskonałym, choć pewne fragmenty zapadną na długo w moją świadomość. Dlaczego? Przeczytajcie o moich wrażeniach. Ryder Creed to były żołnierz a obecnie świetny psi trener w Stanach Zjednoczonych. Razem ze swoimi czworonogami jest proszony o pomoc w poszukiwaniach ludzi czy narkotyków. Ostatnio zrobiło się o nim głośno i stał się wręcz celebrytą. Kiedy Amerykańska Straż Wybrzeża poprosiła do o sprawdzenie podejrzanego o przemyt narkotyków statku rybackiego Blue Mist, zabrał ze sobą ulubienicę Grace i podjął się zadania. Jednak okazało się, że pod pokładem czeka na nich niespodzianka. Pod tonami ryb znaleźli bowiem piątkę dzieci. Czy to przemyt? Nielegalni uchodźcy czy może dzieci zostały porwane? Czy to kartel narkotykowy jest za to odpowiedzialny? Do wspomnień o tej piątce dzieci Ryder wraca ponownie na lotnisku, podczas kolejnego zadania i wyszukiwania narkotyków. Grace wyczuwa bowiem czternastoletnią Amandę, która prosi Creed'a o pomoc. Mężczyzna zabiera ją do domu swojej partnerki Hanny, która niechętnie odnosi się do dziewczyny, ale w rezultacie pomaga jej pozbyć się z ciała narkotyków. Czy mają świadomość, że "właściciele" nastolatki i tak trafią na jej trop i przyjadą, by odebrać swoją własność? Czy pomoc Amandzie ma być dla tresera swoistą namiastką tego, że pomaga młodej dziewczynie i może wiele lat temu, ktoś pomógł jego siostrze? Kiedy byli nastolatkami, Bondie wysiadła z samochodu, by skorzystać z toalety na stacji benzynowej i zaginęła. Agentka FBI Maggie O'Dell zajmuje się sprawą zwłok wyłowionych z rzeki w Waszyngtonie. Ciało mężczyzny ma widoczne ślady torturowania, ukąszeń a do gardła wciśnięte prawo jazdy. Mimo poznania tożsamości ofiary agentka wcale nie przybliża się do przyczyn śmierci, zwłaszcza że ukąszenia zostają zidentyfikowane jako pogryzienia przez mrówki ogniowe występujące setki kilometrów od Waszyngtonu. Uwagę Maggie zwraca też tatuaż na lewej łopatce mężczyzny. Czy okaże się on pomocny w ustaleniu mordercy? Agentka szukając wskazówek postanawia udać się do domu ofiary, kontaktując się z tamtejszymi władzami. Co zastanie na miejscu? Czy żona ofiary pomoże FBI ustalić co mogło się wydarzyć? Jakie były motywy zbrodni? I dlaczego ciało zostało podrzucone aż w Waszyngtonie? Maggie i Ryder mieli już kiedyś okazję się spotkać, teraz znów będą współpracować, jednak nie wiedzą jak wiele te właściwie trzy sprawy mają wspólnych punktów. Nie zdają sobie też sprawy co czeka ich podczas przeszukiwania terenu wokół domu ofiary wyłowionej z rzeki. To właśnie te fragmenty książki wywoływały u mnie dreszcze strachu. Jednak nie zdradzę Wam dlaczego. Napiszę jedynie, że Grace nie ucierpiała w wyniku prowadzonych działań tropiących. Czy współpraca tych dwojga doprowadzi do pozytywnego finału sprawy? Jak potoczy się nieuniknione spotkanie Rydera i przedstawicieli kartelu? Koniecznie trzymajcie się fotela podczas czytania tej lektury! Kolejny tom przygód Agentki FBI, który miałam okazję czytać (kolejność czytania tomów nie ma tak naprawdę znaczenia). Jest to nieco inna konstrukcja thrillera, niż "Płomienie śmierci". Tam śledztwo policyjne jest szeroko zakrojone, typowe "burze mózgu", odprawy, świadkowie, sprawdzanie terenu wokół podpalanych budynków. Tutaj niewiele się dzieje a profilerka Maggie udaje się w teren, zamiast siedzieć w biurze, analizować wyniki sekcji zwłok, dowody i ustalać profil mordercy. Ale czy odczytuję to na minus książki? Nie do końca. Autorka skupiła się bowiem tym razem na psach, ich pracy, zdolnościach i ukazaniu jak bardzo mogą być przydatne ludziom, gdy tylko zostaną dobrze przeszkolone. Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Strasznie się związałam emocjonalnie z czworonożnymi bohaterami "Mrocznego tropu". Również nie każdy tytuł z serii musi wyglądać tak samo, mieć ten sam schemat, bo przecież byłoby nudno i przewidywalnie. A tak, dostałam oryginalnie prowadzone śledztwo, w którym bierze udział nie tylko policja, FBI, DEA, ale też treser psów i Jason - były żołnierz z Afganistanu, który stracił rękę. Widoczny jest też wpływ polityki na sprawę, jednak czy to pomaga? Podsumowanie będzie krótkie - jeśli lubicie mocne wrażenia, wartką akcję, ciekawych bohaterów, niespodzianki i podnoszący się poziom adrenaliny - to koniecznie sięgnijcie do tej książki. Jednak uważajcie - są fragmenty, gdzie krew w żyłach płynęła mi naprawdę szybko... Tak jak pisałam wcześniej, są zwierzątka, których nie lubię, a które bywają groźne...
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2014-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
To już dwunasty tom cyklu o Maggie O'Dell, a drugi, który miałam okazję czytać. Na całe szczęście można zacząć lekturę w obojętnie którym miejscu, bo opowieści nie są ze sobą ściśle związane. Mamy tylko wspólnych dla całego cyklu bohaterów, agentkę FBI Maggie O'Dell i byłego żołnierza piechoty morskiej, a obecnie tresera psów do zadań specjalnych, Rydera Creeda. Maggie prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw. Wszystkie ofiary torturowano przed śmiercią. Agentka O'Dell podejrzewa, że to dzieło jednego zabójcy. Ścieżki Rydera i Maggie znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice, które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich, zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia Amanda, zmuszana przez kartel do przemycania kokainy. Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę, wspólniczkę i przyjaciółkę Rydera, Creed przygotowuje zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce po niego przyjdą. Muszę przyznać, że zabrakło mi w tej książce przyjaciela i partnera Maggie, Tully'ego. Tym bardziej, że zawsze razem, ramię w ramię, rozwiązywali zagadki kryminalne. W tej powieści na czoło wysuwa się postać Rydera Creeda wraz ze swoimi czworonogami, a przede wszystkim z ukochaną suczką Grace. Nie wyszło to książce na złe, ale brakowało mi typowo policyjnego myślenia. Creed jest świetnie wyszkolony, ale miałam wrażenie, że częściej emocje brały górę nad zdrowym rozsądkiem..http://monweg.blog.onet.pl/2014/12/27/mroczny-trop-czyli-dwunasta-czesc-cyklu-o-maggie-odell/. Więcej na -
Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2015-01-06, Przeczytałam,

Ile jest warte ludzkie życie? Nie ma ceny czy też dokładnie można wyliczyć jego wartość? Są tacy, którzy widzą w człowieku nie żyjącą istotę, a jedynie środek do osiągnięcia celu i nie cofną się przed niczym by go zdobyć ...

Ryder Creed widział zbyt wiele by dziwić się złu, jakiego autorami są ludzie. Jednak nawet on jest zaskoczony odkryciem dokonanym na meksykańskiej łodzi. Co robią na niej dzieci, zastraszone, wręcz zaszczute i nie wyglądające na Latynosów? Funkcjonariusze Straży przybrzeżnej również spodziewali się całkiem innego "ładunku". Kto stoi za tym dziwnym przemytem? Creed nie umie zapomnieć dziecięcych twarzy ujrzanych pod pokładem, może dlatego ulega impulsowi i pomaga Amandzie nie myśląc o konsekwencjach swego działania. Niebezpieczeństwo wpisane jest w pracę Rydera, lecz czy tym razem będzie umiał zapewnić bezpieczeństwo bliskim sobie osobom i czworonogom? Jego dom jest azylem dla zwierząt i ludzi, teraz jednak zainteresował się nim ktoś zagrażający dotychczasowej egzystencji.

Maggie O`Dell stawia czoło najgroźniejszym zbrodniarzom, jak mało kto umie dostrzec ślady pozostawione przez nich, a nie zauważalne dla innych śledczych. Nie raz już dała dowody swej przenikliwości i przede wszystkim profesjonalności. Chociaż niektórzy wątpią w jej zdolności ona sama wie doskonale na co ją stać. Nowe dochodzenie okazuje się dotyczyć zbrodni, których motyw jest bardziej skomplikowany niż wydawało się to początkowo. Wyjątkowo brutalny charakter morderstw wydaje się być ostrzeżeniem, tylko dla kogo?

Narkotyki wyzwalają to, co najgorsze w ludziach i to nie jedynie wśród ich amatorów, lecz przede wszystkim wśród handlarzy. Człowiek w tym interesie nie liczy się w ogóle, jest potrzebny do dwóch rzeczy - jako klient lub dealer. Jeżeli ktoś zaburza tę równowagę od razu skazuje siebie na śmierć. Tym razem mafia narkotykowa ma wyjątkowo trudnych przeciwników - doświadczoną agentkę i byłego żołnierza. Ścieżki dwojga ostatnich krzyżują się nie po raz pierwszy, ale obecna sytuacja okazuje się wyjątkowo groźna, wspólny wróg atakuje bez ostrzeżenia i podstępnie.

Maggie i Ryder już nieraz bywali w opałach, lecz rzadko kiedy stają się celami, jakie należy usunąć. Zabójcy są coraz bliżej, wręcz polują na tę dwójkę, niebezpieczeństwo dotyczy także osoby, jakie znajdują się w ich pobliżu. Czy w tej rozgrywce uda się zwyciężyć Creed`owi i O`Dell?

Kolejne spotkanie z książką autorstwa Alex Kavy to spora dawka sensacji, w jakiej znaleźć można i mafijne porachunki i kryminalne śledztwo. "Mroczny trop" jest kolejnym spotkaniem z agentką Maggie O`Dell, jeżeli ktoś nie czyta historii z tą bohaterką po kolei to nie musi obawiać się, iż pogubi się w wątkach. Autorka zadbała by seria była jednocześnie zrozumiała i dla stałych czytelników jak i tych bardziej sporadycznych. Wyraźny motyw kryminalny, a z drugiej strony narkotykowy, splata się w historię w jakiej punktem centralnym jest dochodzenie, okazujące się zataczać o bardzo szerokie kręgi, zahaczające tak o najbiedniejsze jak i najbogatsze warstwy społeczeństwem. W tle "Mrocznego tropu" pojawia się polityka, osobiste porachunki oraz uczucia, pozwalające chociaż na chwilę zapomnieć o śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Czytam regularnie w 2014 roku,
Na książki pióra Alex Kavy czekam z utęsknieniem, gdyż bardzo polubiłam jej cykl o Maggie O`Dell. Nie czytam tej serii zachowując kolejność, po prostu, jeśli coś mi wpadnie w ręce to sięgam po książkę. Do tej pory mam za sobą już, albo tylko 3 tytuły dotyczące agentki O`Dell: Zło konieczne, Czarny piątek i Dotyk zła. Gdy w zapowiedziach wydawniczych ukazał się kolejny tytuł przygód agentki, Mroczny trop - sięgnęłam po książkę bez zastanowienia. Ci, co mają już za sobą książki autorki, wiedzą, że to świetne historie sensacyjne z wątkami kryminalnymi. Alex Kava, a właściwie Sharon Kava to amerykańska pisarka, autorka bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Od dziecka marzyła by pisać powieści, jednak jej rodzice byli temu przeciwni, ba, byli nawet przeciwni czytaniu książek w którym nie upatrywali nic dobrego. Dopiero usamodzielnienie się kobiety, spowodowało, że mogła oddać się swojej pasji. Ryder Creed to ceniony trener psów. Razem z Grace, swoją suczką pomaga policjantom w odnajdywaniu ukrytych w bagażach narkotyków. Pewnego dnia został poproszony przez Straż Wybrzeża o przeszukanie statku w celu odnalezienia ukrytych używek. Jednak pod pokładem statku odnajdują grupę dzieci. Jednak to nie jedyny kłopot, jaki spotka Rydera. Pod jego opiekę trafia Amanda, czternastoletnia dziewczyna, która jest wykorzystywana do przemycania woreczków z narkotykami. W tym samy czasie Maggie O`Dell prowadzi śledztwo w sprawie męskich zwłok wyłowionych z rzeki. Okazuje się, że mężczyzna był powiązany z kartelem narkotykowym. Już w niedługim czasie drogi profilerki i trenera psów przetną się. Mroczny trop to już dwunasty tytuł cyklu książek o Maggie O`Dell, jednak nie przeszkadza to na szczęście w poznawaniu historii bez znajomości poprzednich części. Fabuła książek jest tak skonstruowana, że każdy tytuł wiąże się konkretnie z jedną sprawą, a do poprzednich może jedynie w niewielkim stopniu nawiązywać. Tym razem profilerka ma nie lada zadanie, a mianowicie musi doprowadzić do rozwiązania sprawy dotyczącej wyłowionych, jak się później okaże torturowanych zwłok. Pewien tatuaż na ciele mężczyzny naprowadza ją na pewien trop. Natomiast Ryder poprzez swoją pomoc zarówno w odnalezieniu dzieci pod pokładem, jak i pomocy Amandzie spowoduje, że jego najbliżsi zostaną postawieni przed wielkim niebezpieczeństwem. Podobnie jak poprzednie trzy tytuły, które miałam okazję czytać, tak i tu narracja jest prowadzona w bardzo umiejętny sposób. Fabuła rozwija się stopniowo i z czasem mknie dość szybko ku rozwiązaniu. Ciężko doszukać się elementów naprowadzających na rozwiązanie zagadki, sugerujących rozwiązanie. Wiele razy już wspominałam, że lubię, gdy autor bawi się z czytelnikiem, z jednej strony naprowadzając go na pewien trop, by za chwilę poprowadzić wydarzenia w całkiem inny kierunku. Tak właśnie robi Alex Kava i to m.in. dzięki temu zabiegowi polubiłam jej twórczość. W Mrocznym tropie jest mnóstwo wątków mafijnych, narkotyków, dochodzeń, morderstwa, bez których dobry thriller nie może istnieć. Dlatego też jest to lektura jak najbardziej skierowana do fanów tego gatunku. Autorka nie pozwala się nudzić. Na każdym kroku, na każdej stronie odkrywa po jedne karcie, by czytelnik również miał możliwość zabawienia się w detektywa i rozwiązania zagadki. Należy również zwrócić uwagę na wydanie tego tytułu jak i całej serii. Okładki w pełni pokazują, nawiązują do zawartości, a to chyba jest najważniejsze. Bo kogo nie denerwuje fakt, gdy okładka książki nijak ma się do jej treści? Polecam gorąco, Mroczny trop to książka, od której ciężko się oderwać.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Alex Kava jest amerykańską pisarką, autorką wielu bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Zadebiutowała w 2000 roku powieścią pt "Dotyk zła", która zapoczątkowała serię wydawniczą z udziałem agentki FBI Maggie O'Deel w roli głównej. Maggie jest profilerką, której specjalnością stało się ściganie seryjnych morderców i która zupełnie przypadkowo zdobyła reputację eksperta od rozczłonkowanych ciał. Dzieła Kavy wyraźne wyróżnia połączenie dwóch czynników - grozy i psychologii, zbrodni i ludzkiej psychiki. Od zawsze zafascynowana była mechanizmem powodującym, iż niektórzy ludzie ulegają wewnętrznym podszeptom i przekraczają granice zła dopuszczając się okrutnych zbrodni. Pisząc swoje historie niejednokrotnie bazuje na wydarzeniach, które miały miejsce w rzeczywistości oraz prawdziwych sylwetkach zbrodniarzy. "Mroczny trop" jest 12 tomem serii o przygodach Maggie O'Deel. Warto jednak zaznaczyć, że nie potrzeba znajomości poprzednich części, aby odnaleźć się w fabule. Kiedy jest to konieczne, autorka przypomina najważniejsze wydarzenia z przeszłości bohaterki, aby obecna historia była w pełni zrozumiała dla czytelnika. Historia toczy się na kilku torach. Maggie O'Dell ma przed sobą nie lada wyzwanie. Musi rozwiązać sprawę wyłowionych z rzeki zwłok mężczyzny, którego obrażenia jasno wskazują na to, iż przed śmiercią był poddawany torturom. Na ciele zmarłego agentka zauważa pewien tatuaż. Coś jej mówi, a do tej pory jej przeczucia się sprawdzały, że może mieć on związek z kartelem narkotykowym. Czy i tym razem może zaufać swojej intuicji? Wkrótce odnalezione zostają kolejne zwłoki i wszystko wskazuje na to, że mają do czynienia z seryjnym zabójcą. Tylko czy aby na pewno? Ryder Creed, były żołnierz piechoty morskiej, a obecnie jeden z najbardziej znanych na świecie psich treserów, wraz z jednym ze swoich psów pomaga Amerykańskiej Straży Wybrzeżnej w przeszukaniu zatrzymanego na wodach Zatoki Meksykańskiej statku rybackiego o nazwie Blue Mist podejrzanego o przemyt narkotyków. Zamiast nich pod pokładem znajdują pięcioro wystraszonych, brudnych, wygłodniałych dzieci. Dokąd miały trafić i jaka miała czekać je przyszłość? Podczas rutynowego przeszukiwania jednego z lotnisk Ryder Creed spotyka Amandę, która wyraźnie szuka u niego pomocy. Ta zaledwie czternastoletnia dziewczyna wpadła w sidła kartelu narkotykowego, który zrobił z niej jednego ze swoich kurierów przemycających kokainę. Przed laty Creed stracił młodszą siostrę, która wyszła do toalety na stacji benzynowej i przepadła bez śladu. Tamten tragiczny dzień mocno odbił się na jego zdrowiu psychicznym. Nigdy nie przestał szukać siostry, dlatego też patrząc teraz na Amandę widzi w niej swoją małą Brodie i zastanawia się, czy czasem i jej nie spotkał podobny los, czy nie żyje gdzieś tam zmuszona pracować dla jakiegoś kartelu. Dlatego też, wbrew zdrowemu rozsądkowi i grożącemu mu niebezpieczeństwu, postanawia pomóc Amandzie. czytaj dalej: http://magicznyswiatksiazki.pl/mroczny-trop-alex-kava-recenzja-593/

Bardzo dobra książka. Motym psów jest tu tak pieknie wpleciony, wszystko ma swoje miejsce. Czyta się z zapartym tchem!

Pierwszy tom kolejnego cyklu autorki. Głównym bohaterem jest znany już z innej serii Ryder Creed, który szkoli psy do różnych akcji poszukiwawczych.

Kolejna sprawa ponownie łączy drogi mężczyzny i agentki Maggie O'Dell.

Okrutne morderstwa, mafia narkotykową, handel dziećmi. Trudna i niebezpieczna sprawa. Polecam.

Nowy cykl mojej ulubionej autorki Alex Kavy. Głównym bohaterem jest tu Ryder Creed i jego psy ( miły dodatek) ale jako postać drugoplanowa pojawia się Maggie O'Dell, moja ulubiona agentka FBI. Tematyka jak najbardziej ważna i aktualna: narkotyki i ich przemyt, wykorzystywanie dzieci, poczucie władzy i nietykalności oraz znęcanie się nad ludźmi, torturowanie ich. I coś czego Kava do tej pory nie nadużywała - ale tu powiało nutką romansu. Chociaż dla mnie Ryder Creed, mimo swojego wojennego doświadczenia, jest zbyt " cukierkowy". Z przyjemnością przeczytam pozostałe książki z tego cyklu.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Bardzo cieekawa pozycja z Maggi O'Dell. Wartka akcja, dobrze się czyta, jest interesująca

Lekka i niewymagająca lektura. Wystarczająco wciągająca, żeby się rozerwać, czyta się ją bardzo szybko. Duży plus za to, że głownym bohaterem jest osoba szkoląca psy do zadań specjalnych, bo ta perpektywa nie pojawia się aż tak często w książkach. Jedyne na co trzeba trochę przymknąć oko to iście bondowska akcja finałowa, która wydaje się nieco przesadzona.

Trucizna
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Trucizna

Sabrina Galloway zatrudniona jako pracownik naukowy w słynnej firmie EcoEnergy spędziła pięć lat nad opracowaniem technologii produkcji paliwa alternatywnego...

Alex Kava0
Okładka ksiązki - Kolekcjoner

Nad Florydę nadciąga potężny huragan. Charlie Wurth, zastępca dyrektora Bezpieczeństwa Krajowego oraz specjalista od zapobiegania skutkom huraganów...