OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę:Julieta5
Czy można kochać człowieka, którego nienawidzi cały świat? Gdy Nadżwa miała piętnaście lat, dowiedziała się, że zostanie wydana za swojego kuzyna. Nie buntowała się przeciwko tej decyzji, bo pokochała starszego od niej o rok Osamę Bin Ladena.

Dla Osamy gotowa była zacząć zasłaniać twarz i wyjechać daleko od domu. Początkowo wspaniałe życie zaczęło się zamieniać w koszmar, gdy mąż zaangażował się w działalność ekstremistyczną. Po zakazie posiadania lodówki przychodzi czas na wychowywanie synów poprzez długie wyprawy (bez wody!) na pustynię, aby udowodnić im, że co ich nie zabije, to wzmocni. Ceną za spełnienie marzenia Osamy o dżihadzie była zamiana dostatniego życia w Arabii Saudyjskiej na pobyt w górskiej fortecy Tora Bora - bez łóżek, elektryczności i bieżącej wody.
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Książka opowiada o najbardziej poszukiwanym terroryście z perspektywy syna oraz jego żony. Opisują oni o charakterze Osamy bin Ladena, który zmieniał się wraz z wzrastającą nienawiścią do krajów, które uważał za wrogów. Można także przeczytać o tym jakie ciężkie życie pełne przeprowadzek i niebezpieczeństw prowadziła w czasie działalności Al-Kaidy rodzina tego słynnego terrorysty. Polecam szczególnie tym, którzy chcą poznać sytuacje nie tylko z reportaży telewizyjnych ale także z tej drugiej, rodzinnej strony.
pokooj36 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
Historia najbardziej poszukiwanego (w swoim czasie) terrorysty z perspektywy jego pierwszej żony i syna, którego Osama wybierał na swojego następcę. Jednak nie walki, akcje terrorystyczne czy wojny są tu najważniejsze - to rodzina opowiada o swoim coraz trudniejszym życiu, o licznych przeprowadzkach w coraz biedniejsze rejony, o niezwykle trudnych warunkach mieszkaniowych i o tym, jak to Osama bin Laden uczył ich, jak przetrwać w najcięższych warunkach.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2014,
Wspaniała ksiazka.
Osama bin Laden to najsłynniejszy terrorysta na swiecie.Stworzył
ekstremistyczną organizacje Al-Kaida.o terroryście dowiadujemy się od najblizszych członków rodziny od żony Nadżwy i od czwartego syna Omara.
Czytajac ksiazke poznajemy prywatne życie rodziny Bin Ladenów.
Dziwiłam sie bardzo jak Ci ludzie i małe dzieci mogli funkcjonować w tak cięzkich warunkach jak beznadziejne jest zycie kobietktore nie maja nic do powiedzenia.O wszystkim i o wszyskich decyduja mężczyzni.
Goraco tę ksiązke polecam
Mathab plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Wspaniała historia życia Osamy Bin Ladena widziana oczami jego pierwszej żony i syna. Ukazuje prawdziwe oblicze znanego terrorysty, przede wszystkim jego codzienne życie w domu rodzinnym, na które miała wpływ działalność polityczna, wojskowa i religijna. Świat Zachodu zna Osamę jako terrorystę i krytykuje go, żona i syn opisują go jako człowieka, jego nastroje, przeżycia, wybory, w pewien sposób przedstawiają powody, które przyczyniły się do wydarzeń z 11 września. Lektura książki pokazuje, że Osama nie był tylko złym człowiekiem, jak każdy miał dobre cechy. Warto ją przeczytać, nim oceni się osobę Osamy Bin Ladena kreowaną w mediach jako "czarny charakter".
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-12-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2011,Historie prawdziwe,Mam,
Książka ta przedstawia niesamowicie szczere, a niekiedy wzruszające wspomnienia pierwszej (w kulturze arabskiej najważniejszej) żony i czwartego syna człowieka, którego znienawidził cały świat.... Wraz z jej autorami śledzimy jak krok po kroku przywódca Al-Kaidy staje się coraz bardziej owładnięty i zaślepiony dżihadem dla którego stopniowo gotów jest poświecić wszystko i wszystkich. Mimo to Nadżwa nigdy nie przestała mówić o swoim mężu z uczuciem i ogromnym szacunkiem...
Polecam!
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 26 książek 2013,Mam,
Nadźwa Ganem Bin Laden,zna tylko człowieka.Zachód zna tylko terrorystę (cytat z książki).Można powiedzieć że po przeczytaniu książki Musiałam odejść-poznałam trochę życie człowieka,a zarazem terrorysty.Poznałam na tyle,na ile można z kartek książki-wspomnień pierwszej żony Osamy Bin Ladena,i Omara Bin Ladena-4 z kolei syna Osamy.Poznajemy dzieciństwo Nadźwi Bin Laden,które spędziła na pięknym wybrzeżu w Syrii.Była normalnym dzieckiem i nastolatką-lubiącą jazdę na rowerze i grę w tenisa.Jej życie zmieniło się dopiero po poślubieniu Osamy Bin Ladena i przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej.Osama jako gorliwy i wierny wyznawca islamu,rygorystycznie przestrzegał,wszystkich jego zasad.Nikt nie rodzi się terrorysta-Osama też był zwyczajnym człowiekiem.Do czasu.Żona i syn Osamy dokładnie opisują wydarzenia,poglądy i spotkania które doprowadziły do wydarzeń z 11 września 2001 roku.Wszyscy znamy te wydarzenia.Ponieważ Nadźwa Bin Laden ,wraz z synem Omarem opuściła Afganistan, uniknęła losu,większości pozostałych członków rodziny -których los do dziś nie jest znany-z powodu inwazji USA na Afganistan.Żeby zrozumieć świat islamu ,i Osamy Bin Ladena- trzeba koniecznie przeczytać tę książkę.Powstało ich wiele,o tej tematyce -ale tylko ta, przy współudziale rodziny Osamy Bin Ladena.
blebelebe plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
Eli1605 Linia koment
ShirinKa Linia koment
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Okładka - Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Plankton
Mariusz Sieniewicz
Okładka - Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Córka wiatrów
Magdalena Kordel
Okładka - Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Rodzina O. Sezon I. 1968/69
Ewa Madeyska
Okładka - Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy
Matylda Kozakiewicz
Okładka - Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Czerwień jarzębin
Katarzyna Michalak
Cień jabłoni