Musza góra

Lata trzydzieste XX wieku, Poznań. W tym miejscu krzyżują się losy głównych bohaterów.

Inspektor policji Andrzej Szubert poszukuje grasującego w mieście seryjnego zabójcy zwanego wilkołakiem. Prywatny detektyw Antoni Kaczmarek przyjmując zlecenie odszukania zaginionego Szwajcara, narazi się niebezpiecznym ludziom. Z kolei oficer Wojska Polskiego Mieczysław Apfelbaum przyjeżdża do Poznania z zadaniem odszukania na starym żydowskim cmentarzu na Muszej Górze...tajemnic żydowskiej magii. W serię zabójstw zamieszani są też agenci obcych wywiadów, m.in. Abwehry. W tle tymczasem widać przygotowania do zbliżającej się wojny, ale wykorzystanie przez polską armię starej żydowskiej magii może odmienić bieg historii.

Zaginiony szwajcarski dziedzic, przestępczy półświatek, wątki judaistyczne i pełnokrwiści bohaterowie, wariacje historyczne - powieść Bohdana Głębockiego wciąga od pierwszych stron i sprawia, że trudno oderwać sie od lektury.

Musza Góra to utrzymana w klimacie diselpunk sensacyjna powieść, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej.

Informacje dodatkowe o Musza góra:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2014-11-07

Kup książkę Musza góra

Musza góra - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bas1992
Bas1992
Przeczytane:2015-02-02, Przeczytałam,
Ślepe ryby
Bohdan Głębocki0
Okładka ksiązki - Ślepe ryby

Ślepe ryby to kontynuacja Muszej Góry, sensacyjnej powieści w klimacie dieselpunk. Druga część rozpoczyna się w miejscu i czasie, w którym...