Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie

Wiadro wody dla ochłody dla Twojego mózgu!

Jak myśleć obiektywnie, czyli skuteczne sposoby wyłączania emocji z procesu podejmowania decyzji Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań na poprawę obiektywności myślenia Wyzwanie, czyli wspaniały balans między sercem a mózgiem
Są w życiu takie sytuacje, w których obiektywne i trzeźwe myślenie jest na wagę złota. Jednak właśnie wtedy kontrolę nad naszym zachowaniem przejmują emocje: strach, euforia, złość. Pod ich wpływem podejmujemy najgorsze możliwe decyzje i wychodzimy na tym jak Zabłocki na mydle. Na szczęście istnieją pewne sprytne sposoby na to, by nie dać się ponieść impulsowi, zmienić wzorce myślowe i zacząć wreszcie działać racjonalnie — na własną korzyść. Jeśli chcesz poznać te sposoby i je wyćwiczyć, sięgnij po tę książkę.

Znajdziesz tu pół setki łamigłówek o różnym stopniu trudności. Wszystkie one mają jeden cel: nauczyć Cię powstrzymywać w sobie impulsywne reakcje, dostrzegać różne prawidłowości w Twoim myśleniu i analizować swoje decyzje, zanim ogłosisz je światu. Dowiesz się stąd, co to jest płynność poznawcza, heurystyka dostępności i zmęczenie decyzyjne, a potem spróbujesz przeciwstawić się utartym schematom. Na początek zagubisz się w liczbowym labiryncie, później spróbujesz oliwek przy lampce wina, by w końcu dotrzeć do wehikułu czasu Tymona. Ukoronowaniem Twoich wysiłków będzie dzień pełen emocji. Podejmij wyzwanie!

Wyłącz emocje i wygraj!

Charles Phillips — jest autorem 20 książek i współautorem ponad 25 publikacji, w tym The Reader’s Digest Compendium of Puzzles & Brain Teasers (2001). Zajmował się staroindyjskim poglądem na inteligencję i świadomość, mechanizmem snów oraz percepcją i reakcją na kolory. Uwielbia najróżniejsze gry i łamigłówki i kolekcjonuje je.

Informacje dodatkowe o Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2016-02-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie - opinie o książce

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie wizualne
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie wizualne

Moc obrazów dla Twojego mózgu! Jak myśleć wzrokowo, czyli polepszyć wyobraźnię przestrzenną i zdolność wizualizacji Obrazowe łamanie głowy, czyli...

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie

Turbodoładowanie dla Twojego mózgu! Jak szybko myśleć, czyli warunki konieczne do osiągnięcia przyspieszenia Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań...