Myślenie historyczne. Część I. Jörn Rüsen, Nadawanie historycznego sensu

Tom pierwszy Myślenia historycznego, przeznaczonego dla wszystkich tych, którym bliski jest dialog między teorią a empirią badań nad przeszłością.

W części pierwszej, będącej autorskim tomem Jörna Rüsena, poruszamy się w obrębie trzech głównych tematów badań: Czym jest historia, czym jest kultura i świadomość historyczna, i wreszcie - w obrębie dydaktyki historycznej, mieszczącej się w szeroko rozumianym nurcie współczesnej humanistyki. Tom stanowi próbę nowego zorientowania historiografii w czasie eksplozji różnego rodzaju ponowoczesnych podejść do historii, szczególnie ważną dla zachowania suwerenności dyscypliny.

Informacje dodatkowe o Myślenie historyczne. Część I. Jörn Rüsen, Nadawanie historycznego sensu:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-08-04
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Myślenie historyczne. Część I. Jörn Rüsen, Nadawanie historycznego sensu

Myślenie historyczne. Część I. Jörn Rüsen, Nadawanie historycznego sensu - opinie o książce

Historica. Miłość w sztuce
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Historica. Miłość w sztuce

Miłość bywa trudna, spełniona, fizyczna i rodzicielska. Miłość pobudza, wzmacnia, wzrusza, ale również potrafi wywołać w nas smutek i gniew. Miłość...

Dobry dinozaur. Z przyjacielem przez świat
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dobry dinozaur. Z przyjacielem przez świat

Arlo i Bąbel wiedzą, jak przetrwać w wielkim świecie - niestraszne im bezdroża, leśne ostępy i bezgwiezdne noce. Nawet najbardziej męcząca i niebezpieczna...