Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

4.1
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 1997
ISBN: 83-904230-7-3
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Paulo Coelho w swojej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie.
DanutaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
To moja ulubiona powieść!!
Jest pełna miłości przede wszystkim, ale też cierpienia.
Ja jestem tu bardziej za Miłością dwóch kochanków, którzy się odnaleźli po latach, byli kiedyś znajomymi dziećmi.
Polecam.
Vodice plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-22, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
Są zwolennicy Paolo Coelho i są tacy ,do których jego książki nie trafiają.Nie dokończyłam książki.Wiem, nie powinno się oceniać książek nie czytając ich do końca,jednak nie zaciekawiła mnie,nużyła opisami.Nie przekreślam autora,może akurat to nie pozycja dla mnie,nie dla każdego.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, Literatura iberoamerykańska/hiszpańska,26 książek 2014,
Jedna z moich ulubionych książek P. Coelho, która przedstawia historię dla niektórych banalną, dla innych znowu romantyczną i pozwalającą na chwilę refleksji.
Dotyczy ona tego, że wszystko, co dzieje się wokół nas, dzieje się za sprawą boskiej ingerencji. I tak jak w przypadku Pilar, która odkrywa, że uczucie jakim darzy swojego przyjaciela - wcale nie jest przyjaźnią a dzięki owemu uczuciu jak i owemu przyjacielowi kobieta zaczyna wierzyć tak i my możemy natknąć się w swoim życiu, na taką osobę, która będzie dla nas wszystkim niezależnie od jej wyborów (przyjaciel głównej bohaterki miał dylemat, czy mimo tego, że darzył ją głębokim uczuciem jego wystąpienie z seminarium to dobry pomysł)
Jedyną rzeczą jaka mi się nie podobała, to cudotwórstwo owego bezimiennego przyjaciela - nie bawmy się w Chrystusa, panie Coelho.
plusminus Linia koment
Nie jest łatwo pisać o miłości. Często wychodzi marne romansidło lub kolejna opowiastka o tym, że żyli długo i szczęśliwie. Jeszcze trudniej jest połączyć różne aspekty miłości w jedną historię. Paulo Coelho splótł miłość między dwojgiem ludzi z miłością do Boga. Wyszła historia wzruszająca, ale i dająca do myślenia. Dla jednych za dużo religii, dla innych nudna fabuła, a dla mnie inne spojrzenie na miłość. Polecam tym, którzy otwarci są na ciekawą historię miłosną z nieszablonowym tłem.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-05-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Piękna opowieść o spotkaniu po latach rozłąki, odkrywaniu samego siebie i drugiego człowieka, zaufaniu oraz odradzającym się uczuciu.
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2003-05-01, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,2012 i wcześniej,Mam,
Tak, tak: usiadłam i płakałam. Nad książką. Przez większość czasu czytania nudziłam się czekając na wzrastanie napięcia, na mocne uderzenie, które potwierdzi, że książka przykładem bohaterów niesie ze sobą ważne przesłanie. I nic. Nie mogłam się tego doszukać. Szkoda. Postanowiłam jednak dać jeszcze szansę Paulo Coelho sięgając po kolejną jego książkę.
Justyna891 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Piękna, mądra książka.Tylko że czasami aż za bardzo. Chyba za dużo jak na jedną książkę. Mimo wszystko bardzo polecam.
katarzyna83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Polecam. Super.
miska_m plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Bardzo ładna książka, choć to pojęcie względne. Historię tam opisaną chyba każdy, w którymś momencie życia, może przypisać do własnej osoby i spróbować postawić sobie zadane tam pytania i dylematy. Lekka książka, za razem dająca wiele do myślenia.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Niesamowita opowieść w której można znaleźć wiele bardzo mądrych i pięknych cytatów.
malgorzata89 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-06-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Coelho wyrobił sobie niesamowitą lekkość w pisaniu. Poruszane są wielkie sprawy, które najprostszą drogą pięknych, pełnych bożej i ludzkiej miłości słów trafiają do prostego, często zagubionego w chaosie życia człowieka. To książki do których się wraca...i na powrót czyta się, ale jak pierwszy raz w życiu!
madziap Linia koment
Przeczytane:2011-06-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
anikirax Linia koment
Przeczytane:2014-11-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Tindomerel Linia koment
Przeczytane:2014-10-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,Mam,
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
rabiosa7 Linia koment
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
godmyt Linia koment
Przeczytane:2009-01-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,przeczytane wcześniej,
esia189 Linia koment
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-02-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2002,
BlueRose Linia koment
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,2012,
Przeczytane:, Na półkach: przeczytane dawno temu,
czarniutka21 Linia koment
Przeczytane:2008-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Martinezzz Linia koment
Przeczytane:2010-01-26, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
slk Linia koment
Przeczytane:2004-01-16, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,