Na Cienistej Plaży

Laureen Jamison nie była w rodzinnym miasteczku od lat. Wyjechała jako nastolatka, gdy została zamordowana jej siostra Abby, a o morderstwo podejrzewano jej chłopaka Shanea. Teraz Laureen powraca nad Zatokę Aniołów, by zaopiekować się cierpiącym na chorobę Alzeimera ojcem. Trudne przeżycia i przykre wspomnienia ożywają. Ożywa także dawne uczucie, gdy Laureen po latach spotyka Shanea. Dzieli ich jednak przeszłość i niewyjaśniona zagadka śmierci Abby, którą Shane może rozwikłać, i musi to zrobić, by Laureen znów mogła mu wierzyć. Jednak wyciąganie na światło dzienne tajemnic jest dla pewnych osób w miasteczku bardzo niewygodne

Informacje dodatkowe o Na Cienistej Plaży:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2012-08-21

Kup książkę Na Cienistej Plaży

Na Cienistej Plaży - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2013-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Z prawdziwą przyjemnością po raz drugi odwiedziłam uroczą małą miejscowość w Kalifornii położoną nad brzegiem oceanu, gdzie wciąż wiele się dzieje…

W powieści tej poznajemy kolejną mieszkankę Zatoki Aniołów – Laureen Jamison, która chcąc zapomnieć o tragicznej przeszłości, jaka spotkała jej rodzinę, na wiele lat opuściła to miejsce. Teraz, czując się w obowiązku opieki nad chorym na Alzheimera ojcem, kobieta powraca do rodzinnego domu aby przekonać ojca do przeprowadzki. Jak można się domyślać ojciec odmawia wyjazdu, a planowana krótka wizyta w Zatoce przedłuża się. Dlaczego?… ponieważ tragiczna przeszłość przypomina o sobie…

Laureen spotyka Shane’a – swojego chłopaka z dawnych lat, który także niedawno powrócił do miasteczka. Okazuje się, że  mężczyzna nadal nie jest jej obojętny. Razem próbują odnaleźć sprawcę śmierci Abby – młodszej siostry Jamison i wyjaśnić zagadkę, z którą kilkanaście lat wcześniej nie poradziła sobie policja. Wychodzą na jaw nowe fakty i nowe zdarzenia, o których dotąd świadkowie milczeli.

Komu zależało na ukryciu prawdy? Dlaczego oskarżono niewinnego człowieka? Co naprawdę wydarzyło się przed laty?

Aby dojść do prawdy Laureen potrzebuje sporo czasu i musi zdecydowanie przedłużyć swój pobyt w miasteczku. Uczucie do Shane’a, jakie ponownie ożyło w jej sercu, wprowadza sporo zamieszania i choć kobieta początkowo próbuje z nim walczyć, ostatecznie jednak poddaje się dawnej miłości tłumionej przez lata.

Powieść urzeka swoim urokiem i magnetyzmem. Z prawdziwą przyjemnością uczestniczymy w rozwiązywaniu zagadki tajemniczej śmierci Abby Jamison. Autorka potrafi prawdziwie zaciekawić czytelnika do tego stopnia, że odłożenie lektury na półkę nie wchodzi w grę.  Barbara Freethy umiejętnie połączyła wydarzenia opisywane w pierwszej części z kolejnymi postaciami, które wychodzą na pierwszy plan w drugim tomie, tak, że nie zaobserwujemy żadnego przeskoku, czy niedomówienia.

Czytelnikom „Lata w Zatoce Aniołów” dodam tylko, że znajdą tu ten sam ciepły styl kipiący emocjami, plastyczny język, który pięknie pasuje do opisów miejsc, postaci i wydarzeń oraz baśniowy świat umieszczony w codziennej rzeczywistości. Co prawda wątek tańczących aniołów schodzi nieco na dalszy plan, ale pozostaje wciąż aktualny podobnie jak dziewiętnastowieczna historia o „Gabrieli”.

Osobom, które nie zetknęły się jeszcze z powieścią Barbary Freethy gwarantuję naprawdę wiele emocji i miłe wrażenia w  towarzystwie bohaterów, którzy muszą się zmierzyć z niewyjaśnioną zagadką kryminalną oraz porywami serca, które nie zawsze idą w parze z rozwagą.

Polecam serdecznie

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kolejny tom Zatoki Aniołów. Tym razem do miasteczka po wielu latach wracają Laureen Jamison i Shane Murray. Byli wcześniej parą, lecz śmierć Abby - siostry Laureen, o którą był posądzony Shane, spowodowała, że ich drogi się rozeszły. Czy teraz będzie możliwe ich połączenie? A może wreszcie, po 13 latach, zostanie wyjaśniona przyczyna śmierci młodej dziewczyny? Nie sposób się oderwać od tej historii :)
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Nie znać prawdy jest trudniej niż ją znać, niezależnie od tego, jaka ona jest." Ciepła i pięknie odmalowana historia ludzkich losów, z bagażem różnorodnych doświadczeń, dramatycznych przeżyć i bolesnych zdarzeń z przeszłości. Opowieść o głęboko uśpionej nadziei na bardziej nasycone prawdą i szczęściem życie. Poznajemy marzenia, których główni bohaterowie boją się spełnić, oddalając je do najgłębszych zakamarków świadomości i trwając w biernym oczekiwaniu na lepsze jutro. Tłumione emocje i uczucia, miłość, nienawiść, poczucie winy i wyrzuty sumienia, muszą jednak w pewnym momencie wypłynąć na wierzch i dojść do głosu. Jak bardzo bolą złamane serca? Dlaczego tak trudno odzyskać utracone zaufanie do ludzi? Czemu intuicyjnie nie ma zgody na zbyt małe oczekiwania wobec siebie i bliskich? Kiedy szarość codziennego dnia tak się sprzykrzy, że w końcu powstaje nieodparte pragnienie dokonania istotnych zmian w życiu? Kto może pomóc w tej odmianie i przeprowadzić przez proces odnowy wewnętrznej? Czytając powieść nie opuszczało mnie wrażenie, że bohaterowie tak mało wiedzą o sobie nawzajem, choć wydają się być sobie bliskimi osobami. Nie znają własnych uczuć, fałszywie odczytują gesty innych, rzucają niesłuszne oskarżenia i sami wplątują się w trudne sytuacje. Wszyscy przechodzą bardzo długą drogę w procesie odnajdywania własnej tożsamości, nieświadomie okaleczają siebie i innych, nie dopuszczają do swoich serc. Na szczęście, podobnie jak w pierwszym tomie, magiczna moc Zatoki Aniołów i Cienistej Plaży, pomaga ludziom odnaleźć się. Bardzo wzrusza nas historia Kary i Colina, zachwycamy się siłą i potęgą ich uczuć, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Z zainteresowaniem śledzimy pojednanie i odbudowę zaufania między Laurą a Shanem. Martwimy się o Neda Jarrisona, podziwiamy jego godną i waleczną postawę wobec choroby. Wszystkie postaci obdarzamy sympatią, nie są jednowymiarowi, mają swoje wady, ale to właśnie one powodują, że bardziej nas do siebie przekonują. Książkę czyta się lekko, narracja przyjemnie wciąga nas w świat nadmorskiego miasteczka i jego mieszkańców. I choć fabuła momentami przewidywalna, to jednak wzbudza w nas zainteresowanie romantycznym klimatem, kryminalnym wątkiem, lekką sensacją budującą napięcie. Akcja rozwija się w umiarkowanym tempie, co pewien czas przyspieszając, tak aby wzmocnić zainteresowanie opowiadaną historią. Bardzo dobra powieść, zapewniająca sympatyczny odpoczynek od szarości dnia codziennego. Każdy tom cyklu "Zatoka Aniołów" można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci. bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Najlepsza książka z serii, gdzie miłość przeplata się ze zbrodnią z przeszłości. Rozwiązanie kompletnie mnie zaskoczyło.
Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2013-12-21,

Przeszłość to suma radosnych chwil, smutnych momentów i zwykłej codzienności. Po latach na jedne wydarzenia patrzy się z nowej perspektywy, inne nie wzbudzają już takich emocji, ale są i takie, wobec jakich upływ czasu nie ma znaczenie, zawsze będą przypominać o tym co miało miejsce, a co chciałoby się zmienić. Patrząc wstecz na swoje życie, niektóre rzeczy, człowiek pragnąłby zrobić całkowicie inaczej, nie powiedzieć lub powiedzieć jakieś słowa, ale nie można cofnąć tego co miało miejsce. Wystarczyłoby parę minut, a może nawet sekund, by wszystko potoczyłoby się całkiem inaczej, gdyby tylko wtedy wiedziałoby się to co teraz jest wiadome ... Ale to co wydarzyło się jednak nie można wymazać z pamięci, szczególnie gdy dotyczy najbliższych osób. Wracając do punktu z jakiego kiedyś uciekło się trzeba się liczyć, że sprawy nierozwiązane nadal będą czekały, zwłaszcza jeżeli była to zbrodnia.

Zatoka Aniołów słynie z anielskiej obecności, ale Lauren nie zauważyła trzynaście lat temu ich obecności, na pewno anioła stróża nie było przy jej siostrze. Nastolatka została zamordowana pewnego wieczoru, sprawcy nigdy nie znaleziono, pozostały jedynie podejrzenia i zrozpaczona rodzina. Tego dnia straciła życie lubiana i utalentowana dziewczyna, mająca tak wiele marzeń do zrealizowania, rodzice utracili dziecko, a rodzeństwo siostrę. Na tym nie koniec, bo zostało zniszczone o wiele więcej - więzi łączące bliskie osoby oraz zaufanie jakim się darzyły. Anioły wtedy nie były widoczne ... Trzynaście lat to szmat czasu, ale za mało by zapomnieć o dramacie, który wtedy się wydarzył i nie tylko o nim. Lauren nie jest już siedemnastolatką, ale musi zmierzyć się z tragedią, jaka naznaczyła jej rodzinę i ją samą. Kiedyś miała marzenia, teraz pozostały po nich bolesne wspomnienia, wiele zmieniło się w rodzinnym miasteczku, lecz nadal pozostała nierozwiązana sprawa śmierci Abby. Jaka prawda skrywa się w zrujnowanym domu na klifie? Po co tam pojechała siostra Lauren i z kim faktycznie spotkała się wtedy? Kluczem do tej tajemnicy może być Shane, lecz czy na pewno? On też ma sekret, który kiedyś przyczynił się do rozstania dwojga zakochanych, może to co ukrywa pozwoli wyjaśnić wydarzenia tragicznego wieczoru? Dlaczego nie chce go wyjawić nawet by bronić się przed zarzutami o zabójstwo?
Zatoka Aniołów skrywa wiele zagadek, jedne są świeże, inne sięgają dnia kiedy rozbił się statek, jego rozbitkowie stali się założycielami miasteczka. Każda z nich dotyczy ludzi, którzy związali swe losy właśnie z tym miejscem, z tragedii powstała osada, jaka dała schronienie tym co przetrwali, czy i teraz będzie tym samym dla potomków ocalonych z katastrofy? Lauren i Shane`a łączą również skomplikowane stosunki z rodzicami, kiedyś potrzebowali ich wsparcia, lecz nie otrzymali go. Teraz jako dorośli ludzie nadal mają ranę zadaną przez bliskie osoby, nadszedł czas by dać się jej zabliźnić? Buntownik i grzeczna uczennica po trzynastu latach są już inni, a może aż tak bardzo nie zmienili się? Gdzieś ukryta jest prawda o śmierci Abby, a tych dwoje zamierza ją odkryć, co przeoczyła policja?

Druga odsłona cyklu o mieszkańcach Zatoki Aniołów to nawiązanie do pierwszej części, ale również odrębna historia. Miejsce akcji jest to samo, pojawiają się także bohaterowie z poprzedniego tomu, lecz dzięki autorce, która umiejętnie połączyła wątki, można bez trudu odnaleźć się w nowej opowieści nawet gdy nie czytało się wcześniejszej książki. Tym razem głównymi aktorami są postacie, mające wspólną przeszłość i korzenie. Spotkanie po latach dwójki kiedyś zakochanych ludzi jako tło ma morderstwo i tajemnice, nie tylko rodzinne. "Na Cienistej Plaży" to nie historia sensacyjna, lecz ten motyw łączy całość opowieści, zabójstwo nastolatki scala przeszłość z teraźniejszością. Na pierwszym planie są relacje Lauren i Shane`a, nie tylko osobiste, ale i związane z ich rodzinami. Barbara Freethy powoli buduje napięcie i to związane z rozwiązaniem śmierci Abby, jak i tego co skrywają sami bohaterowie. Jednak nie wszystkie karty pozostają odkryte, nadal sekret "Gabrielli" i anielskich obrazów na klifach pozostaje nieodkryty. Można przypuszczać kto będzie grał rolę główną przy trzeciej wizycie w miasteczku, gdzie Anioły pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach, lecz czy kolejna zagadka nie zmieni tego co wydawało się pewne?

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-06,
Niekiedy zbyt tkliwa,lecz bardzo ciepła i prosta w przesłaniu.Taka według mnie jest powieść "Na cienistej plaży".Czułam,że wszystko zakończy się dobrze i tak właśnie się stało.Podobał mi się motyw pierwszej miłości,która nigdy nie przemija.Można o niej zapomnieć,odsunąć ją od siebie i nie dopuszczać by gościła w naszym umyśle,lecz wszystkie te starania są daremne bo ona uderzy zawsze ponownie.Lauren i Shane są dla mnie parą idealną.Są zgrani zarówno pod względem charakteru jak i pod względem sposobu patrzenia na świat.On lekkoduch,a ona kobieta stąpająca twardo po ziemi.Może wszystko jest zbyt idealnie,ale ta idealność nie jest zbyt nachalna i przerysowana.Dobrze jest od czasu do czasu poczytać sobie o dobrych zakończeniach,dobranych parach i przyjaznych ludziach mieszkających w jakimś małym miasteczku.
Recenzja książki bardzo mnie zainteresowała... Na pewno po nią sięgnę.
Avatar użytkownika - Ancia272
Ancia272
Przeczytane:2012-08-16,
Recenzja zachęca do przeczytania tej książki.
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2020-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, wypożyczone ,

Stara miłość nie rdzewieje. O prawdziwości tego powiedzenia przekonają się Laureen i Shane. Oboje byli kiedyś parą. Byli swoją pierwszą miłością. Rozdzieliło ich morderstwo. Laureen straciła młodszą siostrę, a Shane dobre imię, bo został oskarżony o zabójstwo. Niedługo po tej tragedii opuścili rodzinną Zatokę Aniołów.

Po trzynastu latach od tamtych wydarzeń Laureen wraca, by zająć się chorym na Alzhaimera ojcem. Nie planuje tutaj długo zabawić. Chce tylko zapewnić tacie opiekę lub przekonać go do wyjazdu z nią. I na pewno nie planuje odnawiać swoich relacji z Shanem. Ale los bywa przewrotny i już pierwszego wieczoru po przyjeździe kobieta spotyka swoją dawną miłość. Ich relacja nigdy nie była prosta. Teraz jest jeszcze trudniejsza, bo nad obydwojgiem wciąż ciąży zbrodnia sprzed lat...

Pełna nadziei powieść o tym, że przed miłością nie można uciec, a silne uczucie jest w stanie skruszyć każdy mur. Autorka genialnie wplata w obyczajówkę elementy kryminalne i romans. Pokazuje, że przed przeszłością nie da się uciec, ale można ją zaakceptować i nauczyć się z nią żyć.

Stworzone przez Barbarę Freethy miejsce, jest jednym z moich ulubionych. Zatoka Aniołów – niby zwyczajne miasteczko, ale pełne cudów. Działalność aniołów wydaje się wręcz namacalna. Czytając, czuć wręcz, że tam można znaleźć ukojenie, a może nawet rozwiązanie swoich problemów.

Wszystko czego pragnęła
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Wszystko czego pragnęła

Przed dziesięcioma laty, podczas imprezy, która wymknęła się spod kontroli, piękna i pełna życia Emily skoczyła ku śmierci, zostawiając pogrążone...

Ukryte wodospady
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Ukryte wodospady

Kolejna książka z cyklu o Zatoce Aniołów. Isabella Silveira wiedziona niejasnym przeczuciem zbliżającego się nieszczęścia jedzie w odwiedziny do brata...