Na krawędzi Cienia

Data wydania: 2012-03-21
ISBN: 978-83-7480-160-7
Dodał/a książkę:KasiaR
Recenzja - Na krawędzi Cienia
Drugi tom przygód skrytobójcy, Kylara Sterna.

Kylar Stern odrzucił życie zabójcy. Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara zginęli. Przyjacielem był Logan Gyre - następca cenaryjskiego tronu. Jednakże niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć. Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie. Kiedy jednak dowiaduje się, że Logan może żyć - uwięziony, w ukryciu - staje przed najcięższym wyborem: może na zawsze porzucić drogę cienia i odnaleźć spokój w nowej rodzinie. Może też wykorzystać swój niszczycielski talent i lata ćwiczeń, żeby ratować przyjaciela i kraj… jednak wtedy straci to, co dla niego najcenniejsze.
Recenzja
ankhxxl Linia koment
Na półkach:
Brent Weeks na pograniczu. Tak, bardzo ogólnikowo ujęłabym kondycję twórczą autora w drugiej części trylogii „Nocnego anioła” - „Na krawędzi cienia”. Owo pogranicze ma tutaj wydźwięk zarówno pozytywny, jak i negatywny. Mocną stroną kontynuacji przygód Merkuriusza vel Kylara Sterna jest sama fabuła, meandryczna, zagmatwana, miejscami nieodgadniona, gdyż spowita tajemnicami, jakie skrywają poszczególni bohaterowie.Do gustu wielu przypadnie motyw stanowiący zarzewie akcji, oparty na jednej z klasycznych ram powieści sensacyjno-pr
flokete plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Akcja powieści nadal toczy się w Ceurze jednak tym razem państwo jest rządzone przez bezwzględnego Króla-Boga, a niegdyś panujące Sa'kage upadło.

W tej książce Brent Weeks zastosował typowy motyw "nawrócenia". Kylar załamany po śmierci mistrza postanawia ułożyć sobie nowe życie z ukochaną i adoptowaną córką w Cenarii. Porzucił dawne życie i zerwał z zabójstwami. I wszystko potoczyłoby się dobrze, gdyby nie odwiedziny pewnego gościa.

Jak możemy się spodziewać Kylar będzie musiał albo chciał powrócić do dawnego życia jednak wszystko przyjmie zaskakujący obrót.

Tak samo jak w pierwszej części jest wiele opisów i szczegółów oraz więcej uczuć, emocji. Chociaż z mojej strony spodziewałam się czegoś więcej i czuję lekki niedosyt z tego powodu, ale efekt całokształtu rekompensuje to.

Poznamy nowych bohaterów i nowe wyczerpujące wątki. Mimo, że ta książka ma 567 stron mam wrażenie jakby miała zaledwie dziesięć stron. Niby wydarzyło się wiele, a tak naprawdę nic. Po opisie książki wiadomo czego możemy się spodziewać i jakie będzie zakończenie, ale i tym razem autor postanowił nas zaskoczyć.

Recenzja pochodzi z blogu: http://flokete-libro.blogspot.com
roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Twoja prawdziwa natura zawsze Cie odnajdzie chocbyś niewiadomo gdzie się przed nią ukrył- tak w skrócie mozna ocenić drugi tom Anioła Nocy, historia się zacieśnia i nikt już nie będzie miał ''czystych'' rączek ;)
Ainka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Wyzwanie - fantastyka 2014,
Dalszy ciąg znakomitej książki o siepaczu Kylarze.
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2013),
Świetna kontynuacja części pierwszej. Nowe "postacie" i wątki... i ciekawe co autor wymyślił w części trzeciej... ;)
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Zakupiłam niedawno pierwszy tom.... zapowiada się ciekawie... coś na wzór Tyrlogii Czarnego Maga? ^^
Pegi Linia koment
Przeczytane:2015-12-15, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2015,