Na lewej stronie świata

Data wydania: 2010-03-01
ISBN: 978-83-6129-718-5
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Na lewej stronie świata
Na lewej stronie świata to niezwykle interesujący debiut dziennikarza z Wałbrzycha, który rok spędził w Wielkiej Brytanii imając się tam różnych zajęć. Bywał magazynierem, kierowcą vana, publikował też reportaże o życiu emigracji w redakcji zagranicznej portalu onet.pl. Cóż najbardziej zainteresowało młodego pisarza w Anglii? Polacy! Polacy, którzy wylądowali na lewej stronie świata. I ta podróż z blokowisk do rzędów ceglanych domów i w zupełnie odwrotnym kierunku, pełni marzeń i poobijani od twardego lądowania na angielskim bruku, z przystankami na to wszystko, co mogą pomieścić polskie głowy: miłość, nienawiść, wojnę i rewolucję ta podróż do otwartej nagle Europy, która okazała się zupełnie inna niż się spodziewaliśmy, to właśnie go zafascynowało. Michał Wyszowski zabiera nas w niezwykłą podróż do Anglii, której nie znamy, a która stała się udziałem całkiem sporej rzeszy naszych rodaków. Warto ją z nim odbyć.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Złote EldoradoAnglia jawi się jako raj dla setek bezrobotnych bądź zniechęconych polską, szarą rzeczywistością obywateli. To złote Eldorado pachnie kawą „made in Starbucks” i tygodniówkami, za które można kupić nową plazmę (a jeszcze zostanie na jedzenie). Anglia kusi, składa obietnice i wydaje się trampoliną do lepszego życia. Czy tak jest naprawdę?Blaski i cienie polskiej emigracji przedstawia Michał Wyszowski, dziennikarz z Wałbrzycha, który spędził rok w Wielkiej Brytanii, żyjąc w taki sposób, jak większość Polaków. To oznaczało czasowe prace, stanie przy zmywaku czy pot kapiący z cz

Mariita Linia koment
iwona-w Linia koment