Na przekór przeznaczeniu

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2016-06-29
ISBN: 987-83-61386-97-1
Dodał/a książkę:czytam

"Na przekór przeznaczeniu" to trzeci tom niezwykłego cyklu fantasy autorstwa Oksany Pankiejewej, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom fantastyki pochodzącej zza naszej wschodniej granicy. Poprzednie tomy to: "Przekraczając granice" i "Pierwszy dzień wiosny".

"Kroniki Dziwnego Królestwa" to cykl urzekający humorem, mnogością wątków i postaci, wędrówkami między światami równoległymi, złożonością intryg i tajemnic oraz niepowtarzalnym stylem, który czyni obcowanie z prozą Oksany Pankiejewej niepowtarzalną czytelniczą przygodą. Autorka stworzyła tak barwny i rozbudowany świat, że jego odkrywanie jest prawdziwą gratką dla miłośników gatunku.

Dać królewskie słowo honoru – nic prostszego, ale ożenić się w ciągu trzech miesięcy, kiedy narzeczona nawet nie majaczy na horyzoncie? A raczej narzeczonych jest tyle, że nie wiadomo którą wybrać, żeby potem nie żałować do końca życia. Gorsi są chyba tylko nieproszeni jasnowidze, którzy mają ochotę zepsuć nadchodzący ślub smutnymi proroctwami o nadciągającej tragedii. Co robić? Złamanie słowa honoru jest dla Szellara niemożliwe, ale można przecież sprzeciwić się przeznaczeniu.

W tym pasjonującym cyklu każdy kolejny tom przynosi nowe wątki, co sprawia, że jest to niezapomniana czytelnicza przygoda pełna niespodzianek.

vaapu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,Mam,Wyzwanie - fantastyka 2016,
Udana kontynuacja. Ciut mniej zabawna od poprzedniczki, choć fragmenty o staczającym się młodocianym elfie są całkiem całkiem. Momentami jest za bardzo przewidywalna, o tym, kogo król sobie wybierze za żonę, byłam przekonana już czytając poprzedni tom. Kończy się w zupełnie nieodpowiednim momencie, bo wcale nie podoba mi się perspektywa długiego czekania na odpowiedź kto przeżył. Jednak mimo tych wszystkich narzekań stwierdzam, że znów świetnie się bawiłam, czytając ten kolejny tom i czekam z niecierpliwością na następne.